Środki czyszczące

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Dzięki Krzyś <pokłon>
Awatar użytkownika
Ania i Krzyś
Posty: 362
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:01
Kontakt:

Post autor: Ania i Krzyś »

Nie ma za co :)
Awatar użytkownika
destiny
Hodowca
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2008, 23:32
Hodowla: DESTY*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: destiny »

ja swoje kupuję w makro na dziale chemicznym i tak jak pisałam około 8-1o zł za bnutelkę
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Środki czyszczące

Post autor: Beate »

A czy można myć podłogę przy kociaku środkiem Dezopol v420 ? Pomyliłam się i kupiłam taki zamiast Dezopol -Med.
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 522
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Środki czyszczące

Post autor: ladyhawke »

A jak ja mam coś takiego:
http://eilfix.pl/images/dokumenty/226_2 ... 114201.pdf

Niby pisze, że nie jest niebezpieczny dla środowiska, nie ma nic drażniącego, w sumie tylko alkohol i jeszcze trzeba go bardzo mocno rozcieńczać.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Środki czyszczące

Post autor: Miss_Monroe »

Tylko nie ma informacji, aby środek był bezpieczny dla zwierząt. Sama nie wiem, ja stosuję ekologicznych preparatów i np. Białego Jelenia.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Środki czyszczące

Post autor: jasminka »

Ja myję podłogi SIDOLUXEMi jest ok :-)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Środki czyszczące

Post autor: MoniQ »

No właśnie przy ostatnich porządkach się nad tym zastanawiałam. Popatrzyłam na skład płynu do podłóg ale nic mi to nie mówi. Nie wiem czy "środki powierzchniowo czynne" są szkodliwe czy nie.
Ktoś ma w tym temacie rozeznanie? Czy normalny płyn pt. Pronto jest ok czy nie?
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

EKO środki

Post autor: asiek »

Czy używacie i jakich eko środków do sprzątania?
Będąc niedawno na wystawie Eko skusiłam się na dwa produkty i nie żałuję.Jeden to niepozorny czyścik uniwersalny na bazie glinki,mydła,gliceryny...do czyszczenia metali,ale również kafelek ,ram okiennych.Po usunięciu odwiecznej plamy z ramy okiennej i łatwego czyszczenia kuchenki powiem,że zrobił na mnie wrażenie.
Drugi produkt to balsam do skór z wyciągiem pszczelim również niezły.
Przytkane rury udrażniam sodą i octem.
Czy do mycia podłóg ktoś z was używał tego płynu:
http://www.kar-ma.pl/dla-psow-pielegnac ... _6674.html
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 522
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Środki czyszczące

Post autor: ladyhawke »

TZ siedzi w branży srodków czystości i mówi mi tu, ze nie ma trujących środków czystości, w sensie, ze silnych trucizn. Ja tam się nie znam, musiałabym go poprosić o wykład, ale śpi <lol>
Jak mi ostatnio zrobil wyklad na temat plynow do spryskiwaczy na bazie metanolu, ktore dostaja się do obiegu powietrza w kabinie i dlugotrwale wdychanie uszkadza pluca, to teraz cala moja firma kupuje plyn na ktorym musi pisac jak byk "bez metanolu". A stalo się tak, bo skonczylo waznosc rozporzadzenie o niedodawaniu metanolu, ajeszcze nie bylo nowego.
Ja bym sie obawiala, ze te srodki powierzchniowo czynne to rozne alkohole, w tym metanol.
Ale jak tu ktos pisal, ze myje Ajaxem i kotom nie szkodzi, to moze warto sie przerzucic na Ajaxa.
I jeszcze taka dygresję zrobie na temat straganikow z chemią z Niemiec- mamy we Wro takie miejsce, gdzie produkujątę chemię, szczególnie proszki, ładują różne świństwa do niemieckich pudełek, a człowiek potem to kupuje na takim straganiku.
Zablokowany