Środki czyszczące

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Creme
Hodowca
Posty: 238
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:39
Hodowla: Isena*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Mikołów
Kontakt:

Re: EKO środki

Post autor: Creme »

Ja mam kilka takich wynalazków i w domu używam np. BioKlean soft, czyli koncentrat probiotyczny.
Kupowałam przez internet w firmie bio-world. Pozostałe produkty służą moim roślinkom w domu i ogrodzie.

Przepiszę co wchodzi w skład mojego czyścika: woda studzienna rewitalizowana, woda deszczowa filtrowana, susz i olejek lawendowy z ekologicznych upraw, koncentraty soków owocowych, fruktoza, kultury żywych mikroorganizmów SC ProBio Original, SCD Esencja Probiotyczna, SCD Ceramik Powder, fermentacyjny wyciąg z otrębów orkiszowych.
W internecie jest już dużo stron, które opisują jak dbać o czystość domu w zgodzie z naturą wykorzystując do tego np. pożyteczne mikroorganizmy.
Moim kotom na pewno przyjemniej się żyje w symbiozie z dobrymi żyjątkami, staram się ograniczać im kontakt z ciężką chemią.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Środek do czyszczenia poidła , fontanny i misek na wodę

Post autor: Danusia »

Wczoraj robiąc zakupy znalazłam coś fajnego do czyszczenia z kamienia kociego wyposażenia :

- Frosch esencja do usuwania kamienia 300ml -nowość na bazie octu

http://www.maxdrogeria.pl/frosch-esencj ... p4293.html

Wypróbowałam jak dla mnie rewelacja , troszkę na ściereczkę i pięknie schodzi :-) poidło Cat Mate się świeci <lol>

A tak w ogóle polecam produkty Frosha , używam płynu na bazie sody i cytrynowego płynu do mycia miseczek :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Środek do czyszczenia poidła , fontanny i misek na wodę

Post autor: Miss_Monroe »

Ja dzięki Tobie Danusiu wypróbowałam preparaty Frosch i jestem zachwycona, szczególnie tym na bazie sody, którym czyszczę kuwetę :ok: . Preparat do usuwania kamienia kupię na pewno :-)
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Re: Środek do czyszczenia poidła , fontanny i misek na wodę

Post autor: Dracanka »

Ooooo, Danusiu, chyba podsunęłaś zbawienny pomysł z froschem <pokłon>
urodomanka
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2017, 09:19
Płeć: Kobieta
Skąd: Chojnice

Re: Środki czyszczące

Post autor: urodomanka »

Ja też bardzo lubię różne środki czyszczące z Froscha. Mam teraz płyn do mycia kabin prysznicowych. Ładnie pachnie, nie to co poprzedni innej firmy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Środki czyszczące

Post autor: Sonia »

Odkurzę wątek :)
Czy ktoś może polecić jakieś środki piorące do wyprania kołder posikanych przez kota?
Nie wiem czy zwykłe pranie usuwa koci zapach, czy koty jednak i tak czują, że tam kiedyś było sikane? Chyba kiedyś mi się o uszy obiło, że to musi być coś dedykowanego, żeby kot nie czuł tego zapachu.
Koleżanka z pracy ma problem. Jej kot co jakiś czas sika na łóżko zamiast do kuwety.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Środki czyszczące

Post autor: Karioka »

Ja prałam kiedyś w zwykłym i dobrze było.
Ale kot miał problem zdrowotny. Jak został wyleczony to i problem się skończył.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Środki czyszczące

Post autor: Dynastia »

U nas też był problem. Lesio był tym „strażakiem”. Upodobał sobie kołdrę mojej mamy :shock: . Praliśmy w normalnym proszku z odrobiną octu.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Środki czyszczące

Post autor: Sonia »

Czyli nie musi tego prać w jakimś środku który rozkłada koci mocz?
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Środki czyszczące

Post autor: Dynastia »

My nie stosowaliśmy. Wystarczył detergent właściwy do prania określonej tkaniny. To wszystko. Pozostaje pytanie dlaczego akurat TAM siusia? Może odpowiada mu struktura lub dźwięk drapanego materiału, a może inny niekoniecznie koci zapach go do tego zachęca ?
Zablokowany