Środki czyszczące

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Środki czyszczące

Post autor: Sonia »

Dynastia pisze: 02 mar 2021, 00:13 My nie stosowaliśmy. Wystarczył detergent właściwy do prania określonej tkaniny. To wszystko. Pozostaje pytanie dlaczego akurat TAM siusia? Może odpowiada mu struktura lub dźwięk drapanego materiału, a może inny niekoniecznie koci zapach go do tego zachęca ?
Wcześniej było wszystko ok. Kazałam jej zrobić w pierwszej kolejności badanie moczu i żeby dokładniej obserwowała relacje między dwoma kotami (bo ma jeszcze kotkę, oba są wykastrowane). Posikujący kocurek jest podobno taki dominujący. Przesłałam jej też linki, żeby poczytała u Dorotki na stronie, bo tam też jest skarbnica wiedzy wszelakiej o kotach. Poleciłam jej też zmianę żwirku, bo ona stosuje ten silikatowy, a ten to chyba koty najmniej lubią.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Środki czyszczące

Post autor: Dynastia »

Tak ze swojego doświadczenia : jeżeli kotek jest zdrowy to wpływ może mieć : rodzaj żwirku, czystość kuwety, ilość kuwet i ich rozmieszczenie; dodatkowe bodźce stresujące, i to o czym pisałem - subiektywny odbiór organoleptyczny pościeli ( jeżeli tyłki tam siuisia). Oczywiście - jeżeli kotek jest zdrowy ...
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Środki czyszczące

Post autor: Dynastia »

tylko ( ach to automatyczne pisanie :wsciekly: )
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Środki czyszczące

Post autor: Luinloth »

Ja bym chyba zaczęła od żwirku, bo to główny podejrzany, a najłatwiej sprawdzić. I jeśli sikanie się nie skończy, to badania, a dopiero na końcu psychologiczne czynniki, bo one wymagają najwięcej czasu i eksperymentowania.
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Środki czyszczące

Post autor: elwiska3 »

My mieliśmy dla Dosi takie preparaty - oba skuteczne - ładnie pachną i eliminują jakikolwiek zapach moczu.
Oczywiście trzeba sprawdzić co jest przyczyną. Preparaty polecam bo po prostu nie wszystko da się wyprać od razu .

https://sklep.apet.pl/psy/pielegnacja/p ... 500ml.html
https://sklep.apet.pl/koty/pielegnacja/ ... 500ml.html
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Środki czyszczące

Post autor: Sonia »

Dzisiaj mi napisała, że posikał jej kanapę w salonie, czyli nowe miejsce. Ona jest już załamana. Na piątek jest umówiona do weta, oby znalazł jakiś konkretny powód takiego zachowania.
Elwirko dzięki, zaraz jej prześlę te linki też.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Środki czyszczące

Post autor: Dynastia »

Przykra sprawa - także dla kota: przeanalizowałbym jednak dwutorowo: i fizis i psyche.
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Re: Środki czyszczące

Post autor: margita »

hm... u mnie się zdarza jak kuweta zajęta, nawet jeden sik i już uznawana jest za brudną.
Tak więc kuwet mam 3 sztuki.
Ale ja mam cukrzyka to więc co innego.
Żwirek też faktycznie ważny. Ustawienie kuwety też.

Ale przede wszystkim badanie moczu to podstawa. Potem dalsze kroki 😁
To tak z własnego doświadczenia... Bo też zdarzają się u nas wpadki.
Zablokowany