Rudy świat Malika i Milusia

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Rudy świat Malika i Milusia

Post autor: Kasik »

rudziki1.jpg
Spójrz na nich, piękni prawda? Ciężko oderwać od nich wzrok. Dwa dorodne, zadbane kocury.

A teraz zamknij oczy i zapomnij o ich pięknym umaszczeniu, pomyśl o nich jak o dwójce skrzywdzonych i porzuconych istot, które od teraz mają tylko siebie, a i to jest dla nich za mało. Pomyśl o tym, czy masz warunki by przyjąć ich pod swój dach oraz czy zdajesz sobie sprawę, że będą żyli kilkanaście lat, a przez ten czas nie masz prawa ich zawieść.
Jeden raz już zaufali. I o ten jeden raz za dużo.

Po 4 latach szczęśliwego życia stracili dach nad głową z dnia na dzień. Ich poprzedni właściciele zmienili swoje życiowe plany, a w nich nie było już miejsca dla kotów. Nie zadali sobie trudu znalezienia im nowego domu i porzucili w schronisku.

Kolejny raz musimy patrzeć na ten sam scenariusz: porzucone zwierzę, które tęskni za domem, za właścicielem który pozbył się problemu, a jego zwierzę z tęsknoty odmawia nawet jedzenia. Jeden z nich, bardziej wrażliwy, boi się dosłownie wszystkiego. Każdy hałas paraliżuje go i sprawia, że ze strachu próbuje wcisnąć się w najmniejszą szczelinę. Dopiero gdy obok pojawi się drugi, nabiera odwagi i spokoju na tyle, by można było podać mu karmę.

Dlatego bez względu na wszystko szukamy im WSPÓLNEGO domu. Tej dwójki po prostu nie wolno rozdzielić. Są bardzo łagodni. Mimo strachu którego doświadczają, nie wykazują żadnej agresji. Mają około 4 lat, są wykastrowani.

Prosimy, przemyśl czy możesz dać im wspólny, niezawodny dom, taki do końca ich dni...

AKTUALIZACJA z dnia 25/10/2017
Ukryj mnie, niech mnie nie znajdą. Schowam się znów przed światem w budce, odmówię jedzenia, będę tu siedział aż zniknę. Rozdzielił nas los z naszym panem, coś musiało się stać, nie wierzę, że oddał nas jak rzecz bez powodu. Mówisz, że marnieję w oczach ? I dobrze, nie chcę istnieć, jeśli i nas chcecie rozdzielić.

Scenariusz jest taki, jak się obawiałyśmy.
Nie udało nam się znaleźć im wspólnego domu, a czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Im dłużej są w schronisku, tym gorzej. Chłopaki nie czują się tu dobrze, są bardziej wrażliwi niż myślałyśmy. Odmawiają jedzenia, chowają się, boją innych kotów. Jedyne na co czasem się skuszą to odrobina Whiskasa. Zapewne to znają z domu, mogli być tym karmieni. Nabierają odwagi by wyjść z ukrycia tylko przy człowieku. Nie ma się co dziwić - cztery beztroskie lata w bezpiecznym mieszkaniu, a teraz przyszło im chować się po kątach w bidulu.

Nikt nie zdecydował się na ten cudowny rudy duet, a my nie możemy dłużej patrzeć na ich strach, musimy działać.
Szukamy im domu choćby osobno, nie mamy wyjścia....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kochani, to powyżej to treść ogłoszeń ze szczecińskiego schroniska, które udostępniłam kilka dni temu na FB. Serce pęka. Zawsze kiedy udostępniam takie posty, zastanawiam się, czy kiedyś to zadziała, czy pomogę choćby udostępnieniem postu w znalezieniu domu.

Tym razem się udało ;-( Tak, te łezki to ze szczęścia :mdleje: Nasza forumowa Becia :serce: zapytała swoją Mamę, czy nie przyjmie tych chłopaków pod swój dach i Mamcia się zgodziła :serce: Nawet Żabcia (sunia) ponoć nie ma nic przeciwko :pies: Ostatnie trzy dni to burza mózgów, Beatka umawiała się z wolontariuszką, weszła w kontakt z osobą, która znała rodzinę kotków, a dzisiaj lekarz ze schroniska wydał zgodę na transport kotków, które do nowego domu muszą przejechać 500 km...
My forumowe ciotki wraz z Atomerią i Yollą wpadłyśmy w szał zapewnienia wyprawki, najpotrzebniejszych rzeczy na początek. Odbiór Rudasków już JUTRO :-D

Dzisiaj zakupiony został transporter (Becia przywiezie drugi), mamy miski, budkę, trochę karmy suchej, domawiamy mokrą, będzie kuwetka i żwirek, Becia ma na zbyciu poidło. Mój szef dołoży się do suchej karmy :lol: , koleżanka z pracy funduje rondelek, dzisiaj zamówione będą też kocie feromony....ale brakuje DRAPAKA :((((

Fundusze jakoś zbierzemy, ale gdyby ktoś mógł wspomóc dosłownie symboliczną kwotą, nie ukrywam, że byłaby to wielka radość. Ciężko jest mi o to prosić i naprawdę nie róbcie sobie wyrzutów, jeśli nie możecie sobie pozwolić aktualnie na wsparcie :kiss: Z pewnością będziemy szukały drapaka z budką (dla tego bardziej płochliwego kocurka), budka musi być też na wysokości, na wypadek gdyby sunia chciała do niej zaglądać, oprócz tego musi być jeszcze jedno legowisko dla drugiego chłopaka.

Potrzebujemy też kciuków i Waszych dobrych myśli, żeby jutro wszystko się powiodło i chłopcy dobrze odnaleźli się w swoim nowym domku :kciuki: Beatka z mężem wyruszają nad ranem do Szczecina, w południe jedziemy do schroniska dopełnić formalności i zabrać Rudaski, a potem czeka już ich droga do prawdziwego domu :serce: Z pewnością trochę czasu minie zanim zaczną miauczeć po ślunsku, ale musi być dobrze ;-))

To jeszcze dwie fotki przystojniaków :serce: :serce:
Rudasek 1.jpg
Rudasek2.jpg
I część wyprawki :kotek: :kotek:
rudziki.jpg
Małgosiu, Lenko - specjalnie wrzuciłam ten post tutaj, z nadzieją, że zostanie szybciej zauważony. Proszę, nie przenoście go przez jakiś czas. Zresztą mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i Rudaski będą miały swoje miejsce na forum :-D
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: Limonka »

Dawaj ciotka namiary. Mąż i córka się dorzucą 😊
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: MoniQ »

Kasik, Beciu, Atomerio, Yolla, kocham Was :) :serce:
Widziałam te cuda na FB, bardzo im kibicowałam, wspaniale że znalazły dom, na dodatek taki, w którym możemy z góry być pewni, że będą szczęśliwi :serce: :kotek: I mam nadzieję, że będziemy ich tu widywać często :)

Oczywiście się dołączam do wyprawki dla przystojniaków :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: Jaskier »

Wrrrrrr!!! Ojjj, ciotka ciotka... :-/////
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: Kasik »

Limonko z mężem i córką o zagranicznych imionach :mrgreen: :serce:
Monia :serce:

Jutro jak już Becia z chłopakami pojedzie i siądę spokojna do komputera to podeśle namiary na konto :oops: Dziękuję :kiss:
Jaskier pisze: 27 paź 2017, 23:41 Wrrrrrr!!! Ojjj, ciotka ciotka... :-/////
A Ty co się czepiasz :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: Jaskier »

Kasik pisze: 27 paź 2017, 23:49 A Ty co się czepiasz :lol: :lol: :lol:
Ty już wiesz co ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: yamaha »

Hmmmmmmmmmmmmmmmm......
Bardzo dziwne, baaaardzo :zle: :zle: :zle: :zle:
Becia ? Nasza forumowa ? RUDEGO KOTA by chciala niby ?
W zyciu nie slyszalam :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Nie mogla miec czwartego, namowila Mame na DWA :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Beciu, Beciu, cwana z Ciebie kobitka, nie powiem ;-)) :ok: :taniec:
Zalatwilas SE rudaska jednak, no :lol:
Gdzie diabel nie moze, tam BECIE posle :rotfl: :rotfl: :rotfl:

SUPER HISTORIA :ok:

Ide do mojego forumowego Bankiera pisac PW i sle grosik i ja ;-))

Jak nie przepadam za rudymi kotami, tak ten z biela to ojojojoj, FAJNY :milosc: jest
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: yamaha »

P.S. Ta zotla zabawka na dole "wyprawki" to tylko mnie sie dziwnie kojarzy ? :gwizdze:
To dla kotow czy dla Beci jest ? :gwizdze:

:haha:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: Kasik »

yamaha pisze: 28 paź 2017, 07:53 P.S. Ta zotla zabawka na dole "wyprawki" to tylko mnie sie dziwnie kojarzy ? :gwizdze:
To dla kotow czy dla Beci jest ? :gwizdze:

:haha:
Ta jest dla kotków, ale Becia tez swoją dostanie :lol:
Jaskier pisze: 28 paź 2017, 00:39
Kasik pisze: 27 paź 2017, 23:49 A Ty co się czepiasz :lol: :lol: :lol:
Ty już wiesz co ;-))
Wiem, wiem, poprawię się ;-))

Becia będzie o 11.00, właśnie pisała z drogi :mrgreen:
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: KOCHANI!!! Rudaski ze Szczecina znalazły dom, ale do szczęscia jeszcze ciut brakuje...

Post autor: ozon »

I ja poproszę numer konta. Mogę się dorzucić tylko troszeczkę, ale ziarnko do ziarnka... :-D

I moc kciuków i dobrych myśli!!!
Zablokowany