Wystający język

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
nilaya
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:24
Płeć: kobieta
Skąd: holandia

Wystający język

Post autor: nilaya »

Witam. Nie wiedziałam gdzie się dokleić z tym pytaniem więc robię to w ten sposób. Mój kot ma około 4 miesiące i łazi z wystającym językiem :-o nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się że nie. Czasem go schowa ale to rzadkość :lol: Ma wszystkie zęby więc nie wiem jaki jest powód. Czasem jest go mniej a czasem więcej :lol: Mam tylko nadzieję że to nic złego. Miał może ktoś kiedyś taki przypadek??
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wystający język

Post autor: Dorszka »

Proszę sprawdzić u weterynarza zgryz, tak się niekiedy dzieje przy cofniętej brodzie.
nilaya
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:24
Płeć: kobieta
Skąd: holandia

Re: Wystający język

Post autor: nilaya »

Trochę zaczęłam się bać :shock: To coś groźnego? Słyszała może pani czym take coś się kończy? (operacja czy życie z takim zgryzem)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wystający język

Post autor: Dorszka »

Trochę utwierdzam się w przekonaniu, że chyba niepotrzebnie się odzywam.

Proszę pójść do weterynarza, i lekarz oceni powód wypadania języka.

Można też założyć kotu wątek i pokazać go nam, jak ten język wygląda - niektóre koty czasami wystawiają języki, i dopóki nie dzieje się to ustawicznie, nie ma powodu do niepokoju.
nilaya
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:24
Płeć: kobieta
Skąd: holandia

Re: Wystający język

Post autor: nilaya »

Ja bardzo dziękuję że ktoś coś napisał. Nie powiem na początku się trochę przestraszyłam. Ale zgłoszę się do weterynarza i zobaczymy jak to będzie. Na pewno się postaram zrobić wszystko aby moja kicia dobrze się czuła :kotek: Jeśli odkryję jak dodać zdjęcia czy też jak założyć wątek na pewno to zrobię :-D Jak na razie dopiero się uczę obsługi kota dzięki wam :mrgreen: :kotek: Jeszcze raz dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wystający język

Post autor: Dorszka »

Bardzo przepraszam, już myślałam, że to kolejna osoba udająca problem, mamy tego ostatnio zalew. Proszę o wyrozumiałość, mamy dużo ataków na forum ludzi, którzy tak naprawdę nie są zainteresowani kotami. Obejrzałam już zdjęcia i odpisałam, nie wiem, co przeczyta Pani prędzej, mail czy forum, więc piszę i tutaj. Jeszcze raz przepraszam za nieufność.
nilaya
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:24
Płeć: kobieta
Skąd: holandia

Re: Wystający język

Post autor: nilaya »

Proszę nie przepraszać, w tych czasach ograniczone zaufanie to normalne zachowanie. Dziękuję za odpowiedź i uspokojenie moich nerwów :)
Balluca
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2018, 16:55
Płeć: Kobieta
Skąd: Podkarpackie

Re: Wystający język

Post autor: Balluca »

Ja mam taki przypadek 🙂 moja półtoraroczna kotka brytyjska ma ciągle wystawiony język, weterynarz mówi że to wada zgryzu, na początku łudziłam się że schowa ten języczek ale nie, No cóż... kocham ją mimo to 😊
nilaya
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:24
Płeć: kobieta
Skąd: holandia

Re: Wystający język

Post autor: nilaya »

Byłam u weterynarza ostatnio. Powiedział że mała nie domyka przodu. Ale wszystko się okaże jak jej wszystkie zęby wyjdą. Szczerze to już nawet się trochę przyzwyczaiłam. Fajnie by było jakby schowała ten język, ale jeśli zostanie jak jest też będzie dobrze :kotek: :kiss:
Balluca
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2018, 16:55
Płeć: Kobieta
Skąd: Podkarpackie

Re: Wystający język

Post autor: Balluca »

Ja też się już przyzwyczaiłam do tego jęzora, ale martwię się, czy to w przyszłości nie będzie jej doskwierać, jak będzie starszym kotem... już teraz często sapie ( jest bardzo płaska) ślini się, w ogóle nie je suchej karmy, myślę że ma problem z gryzieniem...
Zablokowany