Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Barlog
Hodowca
Posty: 1323
Rejestracja: 29 gru 2012, 00:25
Hodowla: AsPaBri*PL
Płeć: kobieta
Skąd: schoten
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Barlog »

U mnie tez poidełka to Hity ,z Catit Small Water Fountain piją wszyscy łącznie z psami (no oprócz Aslana),a w sypialni mam cat mate tylko dla kotów.Jestem bardzo zadowolona z obu i u mnie ciągle są włączone :-)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: asiak »

Mam pytanie dotyczące LK. Od czego zależy, że woda wydobywa się stróżką po naczyniu lub jak fontanna do góry. Mi ostatnio ciągle leci do góry i metodą prób i błędów zrobię w końcu tak, że leci stróżką, ale nie wiem od czego to zależy? Trochę mnie to irytuje... <zły>
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Musi być dobrze ułożona rurka ,u mnie jak pompka jest jak najdalej od drugiego końca gdzie wylatuje woda leci piękny strumyk najpierw kawałeczek w górę ,a potem opada na michę i rozpływa się jak tylko jest za blisko strumyk jest mały i tylko mokra plama na misce Asiu wytłumaczyłam jak mała ALA z I b <strach> nie wiem co jeszcze po za szwankującą pompką może na to wpływać <oops> ale w obu naszych fontannach ta zasada się sprawdza <mrgreen>
Awatar użytkownika
Barlog
Hodowca
Posty: 1323
Rejestracja: 29 gru 2012, 00:25
Hodowla: AsPaBri*PL
Płeć: kobieta
Skąd: schoten
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Barlog »

Sonia pisze:
jasminka pisze:Dziewczyny jako że nie mam poideł tylko miseczki zastanawiam się czy warto zakupić http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... anna/68395
Wiem, że Madziula od Gabrysia i Leonka taką fontannę na pewno ma lub miała. Może ją zapytaj. Chyba więcej osób ją kiedyś kupowało, tylko nie pamiętam już kto.
My mamy <mrgreen> Ba nawet psy se chwalą .U mnie działa od przyjazdu Księciunia do nas i n ie było żadnych problemów z nią.
Ja sobie chwalę fontanna stoi w salonie i jak głośniej zaczyna chodzić to znak że mało wody już w niej jest.Fontanna tania i dobra moim zdaniem,polecam.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

A czy te filtry trzeba zakładać ? bo np;do kuwety catit nie zakładam bo koty go drapią :-) piszcie kochane bo we wtorek składam zamówienie <pokłon>
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Jasminko filtry są niezbędne i są schowane pod pokrywką fontanny , one czyszczą wodę :ok:
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Miss_Monroe »

Ja miałam fontannę Catit na samym początku, gdy wykryto u Bentleya struwity i postanowiłam, że zmobilizuję go w ten sposób do picia większej ilości wody. Kupiłam na początek plastikową fontannę, bo powiem szczerze, że się bałam od razy wydać na Lucky Kitty ponad 200 złotych i chciałam sprawdzić, czy Bentley w ogóle będzie z niej korzystał.
Kupiłam, fontanna się sprawdziła i zamówiłam za jakiś czas porcelanową LK. Udało mi się ją nawet dostać w promocji za ok. 170 złotych. Dopiero po jej włączeniu zdałam sobie sprawę jak Catit głośno chodzi <lol> . Gdy pojawiła się porcelanowa fontanna to stara przestała być używana mimo, że stawiałam ją w różnych miejscach i w końcu oddałam fontannę kotce przyjaciółki.

Cena fontanny Catit odkąd pamiętam wynosi niecałe 60 złotych, więc to taka bardzo długoterminowa promocja <lol>
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

Czyli to było by lepsze http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... nna/151732 ,jesli tak to kupię może te drugie jak wrócę do domu bo męża to muszę oszczędzać jak on odbiera paczki żeby na zawał nie zszedł muszę się zmieścić w 3,4 stówkach :-)
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Kasik »

Lucky Kitty mogę polecić i ja z moimi siersciuszkami, oba chetnie piją, jest bardzo ciche, ale myślałam jeszcze o poidelku na balkon... najlepiej o takim gdzie woda ciurka w powietrzu jak w kranie, może w końcu by się wprowadziły z wanny <mrgreen>
Awatar użytkownika
Migracja
Posty: 125
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:03

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Migracja »

Kasik pisze:myślałam jeszcze o poidelku na balkon... najlepiej o takim gdzie woda ciurka w powietrzu jak w kranie, może w końcu by się wprowadziły z wanny
Ostatnio kupiłam poidełko Drinkwell Platinum i bardzo je polecam :ok:
Jest bardzo ciche, strumień wody można regulować, pojemność poidełka jest imponująca, bardzo proste w czyszczeniu (żadnych trudno dostępnych zakamarków). Tak mi się spodobało (i moim kociastym też), że po tygodniu kupiłam jeszcze jedno do pokoju :)
Zablokowany