Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Czas na wątek, w którym będzie można zająć się fontannami. To bardzo ważny element "kociego wyposażenia", fontanny i poidełka pomagają nam zwiększyć ilość wypijanej przez koty wody, co jest bardzo ważne dla utrzymania kocich nerek w dobrym stanie przez długie lata :kotek:

Przeanalizowałam mocne i słabe punkty swoich poidełek, czyli "pisuaru" (Lucky Kitty) i Catita, to znaczy co w nich poszczególne koty lubią, i poszperałam w Zooplusie, czy jest coś, co te sprawy połączy. I znalazłam :)

Kupiłam Cat Mate, cena do przełknięcia, ma dokładnie to, na czym mi zależało: wysokie, wąskie naczynie, wysokie, nieco szersze, z przepływającą wodą, spływającą po pochyłej powierzchni wodę, i duże, płaskie naczynie dla tych, którzy lubią jeziorka. Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Różne dziewczyny piją z różnych stanowisk, Negra na przykład i Borgia piją tylko z górnych misek, Ori różnie, ale najbardziej rozbroiła nas Arabica, która zaczęła od "jeziorka", a wieczorem podeszła do fontanny, i napiła się najpierw z najwyższego pięterka, oblizała się, popatrzyła, i dopiła z drugiego pięterka <lol>

Jestem bardzo zadowolona, bo fontanna jest zupełnie niesłyszalna, to chyba był powód, dla którego Bohdan udał, że w ogóle nie zauważył nowego zakupu, Catit ze swoim burczeniem strasznie go irytował. Catit wylądował w łazience, tam dziewczyny też bardzo lubią chodzić na szklaneczkę, ciągłe sprawdzanie stojącej tam miski było dość uciążliwe :)

Kupiłam też filtr do "pisuaru", mam nadzieję, że pomoże mi trochę z zapychaniem się pompki.

Cat Mate ma jak dla mnie tylko jedną wadę: jest PLASTIKOWY <diabeł> Dla tych, którzy chcieliby dużej pojemności, pewnie wadą jest 1,5 litra wody, na jakie poidełko jest przeznaczone.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Dorszka pisze: Kupiłam też filtr do "pisuaru", mam nadzieję, że pomoże mi trochę z zapychaniem się pompki.
Dorszko jaki filtr kupiłaś do pisuaru bo tam chyba nie ma ,a co pasuje chyba ,że mi się pokręcilo z bidetem <diabeł> <lol>

Wnioskuje ,że Cat Mate i mnie jest przeznaczone no bo geny to podstawa ,a jak mamunia chlipie i siostrzyczki też <oops> to trzeba pomyśleć tym bardziej ,że mam ochotę Catit zostawić na wsi no właśnie burczy i u nas teraz stoi w przedpokoju ,a pić należy dużo <hm>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Danusiu, taki:

Obrazek

Jest jako opcja przy samym poidełku.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Dorotko fajny taki filtr teraz zobaczyłam nowa opcję w Zooplusie też zakupię :ok:

dziękuje bardzo :kwiatek:
Awatar użytkownika
Sylwia2908
Hodowca
Posty: 109
Rejestracja: 11 lut 2009, 12:40
Hodowla: Vabank*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Racibórz, woj. Śląskie
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Sylwia2908 »

Kilka lat temu zakupiłam bardzo popularne wtedy poidełko: >>Hagen Catit <<
Poidło - totalna porażka :-///// Nie dość, że strasznie buczy, to pompka ciągle się zapychała mimo świeżego filtru :(((( a gdy przyszło wyczyścić poidełko, trzeba się było trochę natrudzić z rozkręcaniem całego poidełka, które miało takie zakamarki, że musiałam szorować szczoteczką do zębów. Poza tym, woda nierównomiernie rozlewała się po kopule, mimo przestawiania fontanny na różne proste powierzchnie. Gdy kot czasem pił wodę łapką z kopuły, woda rozlewała się dookoła poidełka <kciukwdół> nie polecam!
Na szczęście, akumulatorek od fontanny padł i wolałam zainwestować w inny model.
Jedyny plus fontanny, to chyba taki, że wchodzą do niej 3l wody.

Druga, której próbowałam i mam do teraz to: >> Catit Design Fresh & Clear 3 l <<
Poidełko jak dla mnie i kotów - bardzo dobre :ok: Jestem zadowolona z zakupu, bo fontanna ma fajny design, nie buczy!, chodzi bardzo cichutko, nie zapycha się pompka i łatwo się myje :-) do fontanny wchodzą 3l wody, więc nie trzeba się martwić, że jej zabraknie ;-)) poidełko jest co prawda wysokie i plastikowe, ale jest na tyle ciężkie i szerokie u dołu, że nasze koty opierają się o nie łapkami, a fontanna się nie przewraca :ok:
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: GOSIA »

justy35 pisze:Niestety tej pompki nie można rozebrać, jedynie można wyczyścić szczelinę (co regularnie czynie), a może ja zbyt często ją myję ? <lol>
Podejrzewam, że to musi być jakaś wadliwa seria....nikt wcześniej nie pisał o tak częstych zepsuciach.
A który model fontanny kupiłaś?
W Drinkwell Platinum
http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... nna/147053
bez problemów rozkręca się pompkę na częsci, a ze środka wyciąga wirniczek.
Wszystko da się wyczyścić.

To co mogę polecić to spróbuj odkamienić tą pompkę (albo wodą z octem, albo środkiem do odkamieniania czajników, ekspresów). Szkoda wyrzucać bo Drinkwell tani nie jest, a uważam że jeden z lepszych producentów fontann.


Coś Wam jeszcze pokarzę:
Cat Mate poidełko fontanna ..... nie ma jak kotu sprawić trochę radości <mrgreen>
http://www.youtube.com/watch?v=akRRCMuCI9A
justy35
Posty: 31
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:29
Płeć: K
Skąd: pomorskie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: justy35 »

ja mam Drinkwell poidełko fontanna
Jeszcze żadnego poidełka nie wyrzuciłam, bo Zooplus wymienia mi na nowe modele. Wolałabym jednak zwrot pieniędzy. Czyszczę wszystko regularnie i co można rozkręcam i wyjmuję (łącznie z wirniczkiem).
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: madziulam2 »

Dorszka pisze: Kupiłam też filtr do "pisuaru", mam nadzieję, że pomoże mi trochę z zapychaniem się pompki.
Dorotko i jak się sprawuje filtr???
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Zdaje egzamin, pompka się znacznie wolniej zapycha. Oczywiście włosy na powierzchni "pisuaru" do zbierania są nadal, ale to te, które wypadają w trakcie picia - Fado lubi zlizywać "u źródełka". Pompce na pewno lżej :)
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Molly »

u mnie pompka się zepsuła od kamienia, odkamienialiśmy ją octem, ale myślę, że to wcale jej nie pomogło. Kupiliśmy nową i zamiast kupnej wody wzięliśmy w końcu dzbanek Brita :) to było koło 25 czerwca, od tamtej pory przy żadnym myciu nie musiałam usuwać kamienia - nie ma. Nowa pompka działa bez zarzutu.
Zablokowany