Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Wodę mam siłą rzeczy niskozmineralizowaną z butelki ;-)) bo wodociągu u mnie brak, a ta z własnego ujęcia nie nadaje się do picia (z uwagi na wysoką zawartość azotynów). Filtr rzeczywiście filtruje zanieczyszczenia stałe, ale też organiczne. Poidełko bez filtra warto myć nie rzadziej niż co 5 dni.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: MoniQ »

Zamówione Cat Mate, czekam niecierpliwie i oczami wyobraźni widzę Kalinkę pijącą w końcu dużo wody... ach! :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Jaskier »

atomeria pisze: 25 cze 2017, 22:14 Poidełko bez filtra warto myć nie rzadziej niż co 5 dni.
Oczami wyobraźni już widzę siebie myjącego poidełko dwa razy w tygodniu... ;-)) :rotfl:
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: agniecha »

Danusiu u mnie ten kwiatek działa bez zarzutu i jest bardzo lubiany . Nie mam filtrów ani w nim ani w Drinkwellu i myję co trzy dni , bo dziewczyny najchętniej piją świerzą wodę .
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: joakar »

Ja wymieniłam kwiatka na Cat Mate i jestem bardzo zadowolona, jest bardzo ciche i nie burczy. Gilbert na początku nie był przekonany, ale po kilku dniach ją zaakceptował i ładnie pije. Mojej sznaucerce olbrzymce też pasuje. :mrgreen:
Mam pytanie o filtry do kwiatka. :) Czy będą do niego pasować filtry z innych fontann Catit? Oryginalne kosztują 17 euro z przesyłką. :-/////
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: agniecha »

W kwiatku robiła mi się jakaś obrzydliwa piana kiedy były filtry . Od kilku miesięcy używam bez filtrów i jest ok tylko wiadomo, że czyszczenie pompki częściej.
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: joakar »

Też próbowałam bez filtra, ale ona wtedy za głośno pluska i G. się boi. :-/////
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: agniecha »

Rozmawiamy o tej fontannie ? https://www.amazon.de/catit-43742W-Sens ... ords=catit . Jeśli chcesz to przyślij mi na priv adres , wyślę Ci 2 szt. filtrów , u mnie leżą i się marnują . Kupione razem z poidłem . Przecież koteczek nie może bać się kwiatków :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: MoniQ »

Wczoraj przyszła fontanna, została obwąchana, obejrzana ze wszystkich stron...Kaliska już wczoraj piła, Mordimuś chyba się trochę bał, ale dzisiaj rano jak się przypiął to chyba z 5 minut pił, z górnej miski, potem z dolnej... Na razie zakup trafiony :) Rzeczywiście jest cicha, słychać tylko lekko wodę jak się przelewa, ale to mi akurat nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Becia »

Też ją wczoraj zamówiłam :mrgreen: Tym samym moje koty będą miały trzecią fontannę, zastanawiam się tylko gdzie ją postawić :gwizdze:
Zablokowany