Miot NNN - Bunia i Django

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Miot NNN - Bunia i Django

Post autor: Dorszka »

Bunia wylądowała u Django kilka dni po Queenie, tutaj z kolei nie bardzo wierzyłam ja, że coś z tego będzie - kochali się bardzo gorąco, ale Bunia podkarmiała Juniora (tak, mam dwie takie kotki, które dostają mleka niezależnie od tego, czy mają własne dzieci, to Perla i właśnie Bunia. O Perli już wiem, więc ja oddzieliłam, ale Bunia mnie zaskoczyła). Okazało się, że takiej miłości nic nie jest w stanie stanąć na przeszkodzie, i Buniowe brzuszko bardzo szybko zaczęło rosnąć.

Jej poród nie był, niestety, taki gładki jak u Queenie, ale nie było w tym absolutnie jej winy. Okazało się, że brzuszku kryje się nie 6 , no może 7 kociąt, a 9, i to nie małych, takich średnio 110 gramowych. Po całonocnej, bardzo dobrej pracy bez postępów i ciągle cofającym się pęcherzu podjęliśmy decyzję o cesarce. Byłam zrozpaczona, bo mojej wet nie ma we Wrocławiu, o czym mnie uprzedziła, ale miałam jeszcze w zanadrzu dwójkę innych. Niestety, wszystko działo się w niedzielę. Jeden w tym dniu zamknął lecznicę, drugi okazał się być na wakacjach, trzeci podpowiedziany przez znajomego hodowcę był na sympozjum, czwarty podpowiedziany przez zaprzyjaźnionego hodowcę nie mógł. Więcej podpowiedzi nie miałam, więc uznałam, że muszę przygotować się na powtórkę scenariusza sprzed wielu lat, który przytrafił mi się z Borgią i jej miotem F, i Bunia pojechała do jednej z dwóch otwartych w niedzielę klinik całodobowych, do lekarza z przypadku. Po historii sprzed 10 lat mam ciągle taką traumę, że najzwyczajniej w świecie przygotowana byłam na stratę całego miotu.

W klinice, jak się obawiałam, "młody narybek". Nie napiszę, jaka kwotę zaśpiewano za zabieg - wiadomo było, że zapłacimy każdą. I wtedy zdarzył się cud - szef kliniki, który właśnie spieszył się na lotnisko, powiedział, że "jeszcze zdąży", i zajął się Bunią - dzięki temu "wykroił" całą dziewiątkę jak należy, błyskawicznie bez przysypiania.

To, co było potem, to już był horror. Bunia dostała wybudzacz, czego nienawidzę i uważam za bardzo niebezpieczne. Zapomniałam, że w tej klinice tak się robi. Dostaliśmy więc kotkę nakręconą jak katarynka, zmęczoną po całonocnej ogromnej pracy, wycieńczoną dziewiątką kociąt, która nie była w stanie się położyć i odpocząć, tak była pobudzona. Jedno oko opadało, drugie nienaturalnie otwarte. Wtedy myślałam, że to tylko efekt wybudzacza, na drugi dzień dopiero zorientowałam się, że nie tylko.

Na drugi dzień pojechałam do kontroli. Lekarza, który robił zabieg nie było, no bo przecież poprzedniego dnia zaraz po gdzieś wyleciał :) Więc znów jakaś młoda lekarka, obejrzała, wypytała, zmierzyła temperaturę - i ciśnienie mi się podniosło, bo była gorączka. Bunia dostała antybiotyk, "coś na gorączkę" i "coś przeciwbólowego" Standard, nie wypytałam, co w swojej naiwności myślałam, że to jakieś standardowe leki, to samo, co zawsze daje w takich przypadkach moja wet.

W domu Bunia dostała jakiegoś ataku. Dyszała, oddech był potwornie przyspieszony, była gorąca. W pewnym momencie zobaczyłam, że ma problem ze złapaniem oddechu, widziałam jak ściska ją jak obręczą, złapałam za transporter, ale usiadłam bezradnie, BO NIE WIEDZIAŁAM DO KOGO POJECHAĆ! Popatrzyłam jeszcze raz na wypis, przeczytałam jakie leki dostała Bunia, i napisałam sms do mojej wet z prośbą o jakąkolwiek wskazówkę. Jak mi odpisała "O Boże, tramal!", już wiedziałam, w czym rzecz.

Bunia prztrwała. Podałam jej na szybko to, co mi zostawiła moja wet przed wyjazdem na wypadek przedłużającego się porodu, czyli domięśniowo wapń i catosal, to witaminy. Chciałam za wszelką cene uspokoić jej oddech, po tak dużej ciąży uznałam, że na pewno ma niedobory, a na wypisie nie było nic na ten temat, pewnie nic nie podali. Nie wiem, czy jej pomogłam, czy było to tylko placebo, ale zaczęła się wyrównywać. Teraz czekam jak na zbawienie na powrót mojej wet.

Bunia już dobrze się czuje, oczywiście jeszcze szwy itp., ale pięknie opiekuje się maluchami. Maluchy rozdzieliłam pomiędzy dwie matki, czyli każda dostała po 5. Początki nie były łatwe, bo Queenie ustabilizowała się już na jednego kociaka, więc miała mało mleka. U niej więc kocięta chudły, a u Buni rosły, co 12 godzin robiłam rotację i schudnięte szły do Buni, a zgrubnięte do Queenie :lol: Już się ustabilizowało na poziomie Queenie 4 kociaki, Bunia 6. Mam nadzieję, że już będzie tylko dobrze.

Mysza, a teraz raport dla Ciebie:

1. kremowy chłopak
2. liliowa szylkretka
3. niebieska dziewczynka
4. niebieska dziewczynka
5. niebieska bikolorka
6. szylkretka niebieska bikolor
7. czarna dziewczynka
8. czarna szylkretka
9. czekoladowa szylkretka bikolor, białego ciut niewiele :)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Mago »

Dorotko, mogę tylko napisać, że cieszę się przeogromnie, że cały miot uratowany, niech kociaczki puchną na zdrowie, będziesz mieć chwilę to oczywiście poprosimy o zdjęcia. Sporo maluchów, 9 sztuk to chyba rzadko się trafia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Justi_x
Agilisowy Rezydent
Posty: 254
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:30
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Justi_x »

Dziewięć???

Jak na pierwszy raz, to nieźle.
Żeby się dziewczyna nie rozpędziła i następnego miotu dwucyfrowego nie miała :)
I prawie sam babiniec?
I czarna dziewczyna...
Nie mogę się doczekać zdjęć.
Zdrówka dla Buni i całego przedszkola.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Sonia »

Masakra z tymi wetami :-/////
Dorotko cieszę się, że udało się ostatecznie pomóc Buni i wyprowadziłaś ją na prosto, no i uratować całą dziewiątkę :ok:
Cudnie kolorowy miocik, niech zdrowo rośnie. Trzymam kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:
To teraz przycupnę sobie i poczekam na fotki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Luinloth »

O matko, jaka stresująca historia :strach:
Dobrze, że wszystko się uspokoiło, na wszelki wypadek potrzymam kciuki za dzielną mamusię i za maluszki :kciuki:
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: agniecha »

Ogromnie się cieszę , że wszystko się układa . Współczuję tego przez co musiałyście z Bunią przejść :kiss:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Dorszka »

Justi_x pisze: 14 wrz 2018, 14:42 Dziewięć??? (...) I czarna dziewczyna...
Już się chłopak przestał podobać? :devil:
Awatar użytkownika
Justi_x
Agilisowy Rezydent
Posty: 254
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:30
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Justi_x »

Dorszka pisze: 14 wrz 2018, 18:32
Justi_x pisze: 14 wrz 2018, 14:42 Dziewięć??? (...) I czarna dziewczyna...
Już się chłopak przestał podobać? :devil:
Mojego Czarnego Diabełka nie oddałabym nikomu.
Chłopak jest cudny i już zazdroszczę przyszłej służbie czarnej dziewczynki, bo jednak mam słabość do tego koloru.

Tylko chyba Pierwszej Matce przestał się mój czarny podobać, bo obiecała wizytację i nic :chochlik:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: yamaha »

Mnie tez CZARNA PANNA ciekawi :milosc: :milosc: :milosc:

Gratuluje, ojejjejejej 9 kociakow, to sie mamuska spisala na medal :mdleje:

I jeszcze ta liliowa szylretka ... DAWAJ FOTKI :yamaha: :yamaha: :yamaha: :lol:
Mysza
Hodowca
Posty: 455
Rejestracja: 14 sie 2009, 08:27
Hodowla: Forastero*PL
Płeć: kobieta
Skąd: prawie Kraków
Kontakt:

Re: Miot ??? - Bunia i Django

Post autor: Mysza »

Raport dla mnie :-D :milosc:

dziewiątka!!!! :strach: poszalała!
Za to ja kolorowo :milosc:
mam kilka lubionych kolorków w tym miocie :lol:

co tramal narobił?
ODPOWIEDZ