Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Żwirek

Post autor: Limonka »

U mnie w jednej BeneK super compact, w drugiej GG. Kotom wsio rawno, chodzą po równo do jednej i drugiej. Benek potrafi się czasami rozpaść przy wyjmowaniu, GG wiąże mocno. Benek się często przykleja do dna kuwety (mimo że jest dużo żwiru), GG praktycznie nigdy.
Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Posty: 48
Rejestracja: 10 cze 2016, 20:22
Hodowla: Calm Cats*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Szana »

U nas od zawsze jest Benek Super Naturalny. Nie chcę eksperymentować z zapachowymi, czasem tylko używam lawendowego pochłaniacza Benka.
Też zauważyłam, że ostatnio zamówiony nie zbryla się tak dobrze jak kiedyś, kruszy się i nie wiem czy to kwestia pogorszenia się jakości czy większa ilość kociaków (miot) a co za tym idzie więcej siuśków. <mrgreen>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Dorszka »

Szana pisze:U nas od zawsze jest Benek Super Naturalny. Nie chcę eksperymentować z zapachowymi, czasem tylko używam lawendowego pochłaniacza Benka.
Też zauważyłam, że ostatnio zamówiony nie zbryla się tak dobrze jak kiedyś, kruszy się i nie wiem czy to kwestia pogorszenia się jakości czy większa ilość kociaków (miot) a co za tym idzie więcej siuśków. <mrgreen>
Moje zadania nie zawsze są miłe - jeśli ma Pani zarejestrowaną hodowlę, bardzo proszę o przedstawienie jej w odpowiednim wątku, z przydomka i przynależności. Jeśli prześle mi Pani mailem ( dorszka@agiliscattus.pl ) skan przydomka, dołączę Panią do grupy hodowców.

Bardzo proszę nie irytować się, jeśli ma Pani zarejestrowaną hodowlę, i potwierdzić to - osoby, które nie potwierdzają przynależności do międzynarodowych organizacji, a rozmnażają zwierzęta, są z forum usuwane. To taki mniej przyjemny element pilnowania przeze mnie porządku :)
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Żwirek

Post autor: Audrey »

elsa pisze:Ja też się miotam między CB a CB Gold...Bo tego pierwszego jest dużo wszędzie, ale jest wydajny, bardzo dobrze się zbryla i sprząta (no nie sam :-> ), ekonomiczny. Wróciłam do CB Gold, ale kule rozpadają się, no i w zastraszającym tempie znika z kuwety...sama nie wiem, ponownie przeprosiłam się ze zwykłym CB, a i po kotach widzę, że wolą ten drobniejszy, bo lepiej się kopie w tej drobnicy (w jednej kuwecie mam CB, a w drugiej Golda).
Od wczoraj Gold u nas w kuwetach. Chłopaki chętnie wchodzą i kopią.
Faktycznie zbryla się gorzej, ale byłam tego świadoma.
Za to Bax nie wyniósł ani jednego ziarenka z kuwety. Heko na wycieraczkę wyniósł 3 <shock>
Na dywanie ZERO żwirku. <tańczy>
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Żwirek

Post autor: joakar »

I to jest jego główna zaleta. Niestety jest mało ekonomiczny.
Awatar użytkownika
elsa
Posty: 1811
Rejestracja: 07 wrz 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Żwirek

Post autor: elsa »

Sonia potrafi wyjść z kuwety nie zostawiając po sobie żadnego ziarenka CB, za to Kostek i Romcia robią to za nią i za siebie do kwadratu. No ale długowłose koty są raczej na to skazane. Jak Romcia skorzysta z wychodka to z jej ogromnej kity odpadają sukcesywnie koraliki żwiru, zaraz widać jej drogę poruszania się <mrgreen> Kostek za to zbiera żwir brzuchem, więc oboje zapewniają jego sporą dawkę na podłodze. CB Gold jest faktycznie niezastąpiony pod tym względem, mógłby być tylko bardziej ekonomiczny, lepiej się zbrylać i mamy żwirek ideał :D
Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Posty: 48
Rejestracja: 10 cze 2016, 20:22
Hodowla: Calm Cats*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Szana »

Dorszka pisze:
Szana pisze:U nas od zawsze jest Benek Super Naturalny. Nie chcę eksperymentować z zapachowymi, czasem tylko używam lawendowego pochłaniacza Benka.
Też zauważyłam, że ostatnio zamówiony nie zbryla się tak dobrze jak kiedyś, kruszy się i nie wiem czy to kwestia pogorszenia się jakości czy większa ilość kociaków (miot) a co za tym idzie więcej siuśków. <mrgreen>
Moje zadania nie zawsze są miłe - jeśli ma Pani zarejestrowaną hodowlę, bardzo proszę o przedstawienie jej w odpowiednim wątku, z przydomka i przynależności. Jeśli prześle mi Pani mailem ( dorszka@agiliscattus.pl ) skan przydomka, dołączę Panią do grupy hodowców.

Bardzo proszę nie irytować się, jeśli ma Pani zarejestrowaną hodowlę, i potwierdzić to - osoby, które nie potwierdzają przynależności do międzynarodowych organizacji, a rozmnażają zwierzęta, są z forum usuwane. To taki mniej przyjemny element pilnowania przeze mnie porządku :)

Pani Doroto, ja tak szybko nie irytuję się. :-> zwłaszcza w temacie kotów. Nauczyły mnie cierpliwości i opanowania (chyba) <lol> Przydomek wysłałam ;-)) piszę o tym tylko dla dopełnienia "formalności" :-)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Żwirek

Post autor: dagusia »

My od dawien dawna używamy Extreme Classic i bardzo sobie go chawlę. Kulki zawsze twarde- chyba, że Gaspi rozkopuje wszystko przez 10 min po załatwieniu potrzeby- ale to już inna bajka :-)
Dzisiaj bede robiła zamówienie i mysle czy na probe Benka nie kupić- tym bardziej, ze tego jednego moża w toalecie spuszczać :-) Ktorego Benka najbardziej polecacie? Tylko proszę nie w skrotach, bo się połapać nie mogę <lol>
Takie sa u nas dostępne: http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_ ... uper_benek
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Żwirek

Post autor: Limonka »

daga, jeśli dziewczyny maja Benka to tego drobniutkiego bentonitowego, czyli z linii super benek compact (są takie 3 jedno pod drugim: jasny niebieski, fioletowy, ciemny niebieski). Zazwyczaj chyba większość z nas ma ten pierwszy, jasnoniebieski, bo on jest bezzapachowy. Fioletowy i ciemnoniebieski są perfumowane, a nie każdy kot lubi.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Żwirek

Post autor: sandra »

Ja miałam ten o ktorym Limonka pisze i nie polecam, teraz używam Tigerino Canada
http://m.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dl ... acy/314023
I jest o wiele lepszy - kulki siusiu sie tak nie rozlatują jak kiedy używaliśmy benka, poza tym benek mocno pyli
Wiem, ze duzo osob poleca ten żwirek, ale wg mnie jedyna jego przewaga nad Tigerino, to cena
Ogólnie jestem mało doświadczona, bo innych zwirkow nie używałam, wiec nie wiem jak te dwa maja sie do extreme Classic :)
Zablokowany