Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żwirek

Post autor: yamaha »

:haha: Wiosna idzie, moze TZ w cichym kaciku ogrodka gdzies zuzyje :gwizdze:
:haha:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Żwirek

Post autor: Luinloth »

Yam zaciekawiłaś mnie... Co można zrobić ze żwirku w ogródku? Użyć zamiast takiego żwiru z kamieni? :lol:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żwirek

Post autor: yamaha »

:haha: No wiesz co, Luin :haha:
Ja o PIERWOTNYM przeznaczeniu zwirku myslalam :haha:
Napisalam TZ, bo chlopakom latwiej, ale i Sonia moze uzyc "pod krzaczkiem", jakby co :haha:
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Mago »

Sonia pisze: 09 maja 2019, 10:25 Chyba uduszę te moje dwa gamonie :devil: Wczoraj przyszedł żwierek World's Best Cat Litter Extra i te osioły nie chcą do tej kuwety wejść.
Nie wiem co teraz zrobię z drugim workiem nieotwartym.
Ja się im kurde nie dziwię, też bym miała opory siusiać w kukurydzę :lol: ;-))
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Żwirek

Post autor: Luinloth »

yamaha pisze: 09 maja 2019, 14:10 :haha: No wiesz co, Luin :haha:
Ja o PIERWOTNYM przeznaczeniu zwirku myslalam :haha:
Napisalam TZ, bo chlopakom latwiej, ale i Sonia moze uzyc "pod krzaczkiem", jakby co :haha:
Ale pod krzaczkiem to i żwirek niepotrzebny. Nie lepiej sobie zrobić kuwetę w domu? :lol:

A wracając do meritum, to ja nie wiedziałam, że mówimy o żwirku z kukurydzy, myślałam że o takim standardowym :)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Żwirek

Post autor: Sonia »

:mrgreen:
O dziwo jak wróciłam z pracy znalazłam w kukurydzy jednego siuska a potem Tami wlazl i zrobil siku i kupala.
Ulżyło mi trochę, że uda się spożytkować wydane 129 zł, ale jak się skończy to chyba już więcej go nie wezmę, bo jak dla mnie zapach tego żwirku jest bardzo intensywny i niekoniecznie przyjemny.
Oczywiście dzisiaj jak tylko dojechałam do pracy to zaraz zamowilam dwa GG.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Żwirek

Post autor: Karioka »

Ja wymiękłam jakiś czas temu z CB. Czy kupiłam przez internet czy w sklepie osiedlowym to była ta sama tragedia. Rozpadło się niezależnie od tego czy odczekałam czy nie ze sprzątaniem.

Zakupilam dwa nowe zwirki: Catsan Natural i Catsan Ultra. Do 3 kuwet wsypałam 3 różne żwirki (w jednej został CB). Koty same odrzuciły CB. Ostatecznie wybrały Catsan Ultra.
To żwirek gliniany. Może się wydawać trochę ciężki przy sprzątaniu, ale to może wrażenie po drewnianych. Bardzo drobny. Dziewczynki kopią z ochotą. Bardzo mało się nosi, nie zauważyłam żeby pylił jakoś bardzo. No i zbryla jak złoto od razu 😁
Chciałam jeszcze spróbować Intersand Extreme Classic, ale nie mogę znaleźć informacji z czego on jest zrobiony.

W każdym razie polecam te dwa jakby ktoś coś potrzebował. Oba drobne i ładnie zbrylają.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Dorszka »

Dziękuję, wypróbuję jeden worek tego Catsan Ultra. Obawiam się, że jest jednak dość gruby, w każdym razie wnioskując ze zdjęcia. Extreme Classic jest doskonałym żwirkiem, gdybym miała tylko 2-3 koty na pewno by u mnie gościł na stałe. Zaraz za nim jest Golden Grey, ale i on ciągle szybuje w górę jeśli chodzi o cenę. Szukam więc alternatywy, ale jak dotąd wszystkie inne żwirki przegrywają :lol:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Żwirek

Post autor: Karioka »

Dorszka pisze: 18 sie 2019, 20:47 Dziękuję, wypróbuję jeden worek tego Catsan Ultra. Obawiam się, że jest jednak dość gruby, w każdym razie wnioskując ze zdjęcia. Extreme Classic jest doskonałym żwirkiem, gdybym miała tylko 2-3 koty na pewno by u mnie gościł na stałe. Zaraz za nim jest Golden Grey, ale i on ciągle szybuje w górę jeśli chodzi o cenę. Szukam więc alternatywy, ale jak dotąd wszystkie inne żwirki przegrywają :lol:
Mnie się wydaje być bardzo drobny, ale nie wiem do czego porównać. Patrzyłam na zdjęcia w internecie to faktycznie wydaje się być grubszy, ale znowu nie ma zdjęcia z porównaniem. U mnie Jadzia nie kopała w CB, a w Catsan Ultra zaczęła, czasem mam wrażenie, że robi to dla zabawy bo się fajnie przesypuje 😁 W Catsan Natural też kopała, ale mniej.
A dlaczego Pani uważa, że Extreme Classic jest doskonały? Ja mam właśnie dwie dziewczyny. A jego cena jest w sumie podobna do Catsan, tylko jest go 1 litr mniej.
Pewnie i tak go w końcu zamówię i wsypie do jednej kuwety.
Jeśli chodzi o cieżkość o której napisałam w pierwszym poście to chodziło mi o jego wagę, a nie że ciężko się sprząta. Teraz zobaczyłam, że sens zdania nie musi być jasny 🙄
W każdym razie dla mnie Catsan jest bliski ideału.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Dorszka »

No nie, Extreme 14 kg to 60 zł, to bardzo wysoka cena dla mnie. Za GG jest jednak 15 zł mniej, a jak upoluję okazję to kupuję go po 39 zł, i jest to bardzo dobry piasek. Nie wiem ile to jest 20 litrów Catsanu w kilogramach - jeśli grudka jest spora, to jest go mniej w kg niż drobniutkiego GG. Sprawdzę! :)
Zablokowany