Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Ja kupuję pochłaniacz zapachow Benka i dosypuję do drewnianego Cat's Besta. Ten pochłaniacz jest podobny do żwirku bentonitowego, poza tym to produkt zoologiczny, a nie jakiś tam odświeżacz do szafy, więc jestem spokojna. Mam klasyczny- lawendowy przyprawia mnie o mdlosci :mdleje:
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Nina pisze:Maga- a te saszetki bakteriobójcze nie mają jakiegoś szkodliwego wpływu na kota?
On potem grzebie w tym żwirku przemieszanym z saszetką....co sądzisz?
Nie sądze są robione specjalnie do kuwet i w tym celu - dla zwierzaków. Ja używam spokojnie możesz nabyć.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

Potwierdzam. Benkowy pyłek pochłania zapachy+dezynfekuje. Raz na 6-8tyg wymieniam całość i szoruję kocią ubikację. Ze swojej strony bezapelacyjnie polecam CBE+ .Jako pocieszenie dodam , że kiedyś na stronie (hodowli już nie pamiętam) znalazłam info , iż hodowczyni stosuje PIGWĘ. Jest to rewelacyjne rozwiązanie. Jest to drewienko , zbryla i pachnie miło. W stosunku 1/3 na CBE+. 7l kosztuje 9zł więc jest very ekonomicznie :D
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

ahaa , granulki są dość sporawe , ale wbrew pozorom kociakom nie przeszkadza, choć maluchy. Dla tych już 3-4 miesięcznych spokojnie mieszać można , nie wiem jak z młodszymi.
Awatar użytkownika
nikaxx
Posty: 721
Rejestracja: 20 cze 2010, 11:13

Post autor: nikaxx »

oj my daliśmy popis z tym żwirkiem jak dostaliśmy Pufę :)
Wsypaliśmy żwirek do kuwety jeszcze wtedy z hodowli dostaliśmy Hiltona zeby sie kot przyzwyczaił:) po dwóch dniach wysypaliśmy wszystko i wsypaliśmy nowy i po dwóch dniach to samo :haha: w końcu P stwierdził że jak tak dalej pójdzie to zbankrutujemy na ten żwirek <tańczy>
Ale doczytaliśmy co i jak kupiliśmy
pochłaniacz zapachow i 40 l drewnianego Cat's Besta ecco plus(czy jakoś tak) i teraz na bierząco sprzątamy kuwetę a raz na tydzień zmieniamy żwirek na całkiem nowy i szorujemy kuwetę. Żwirek się troszkę nosi ale jakoś dajemy radę a Pufa dorobiła się też własnej wycieraczki pod kuwetą :)
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

właśnie próbujemy Cats Best i mam takie uwagi 1. fajnie wchłania mokre, zero mokrych warstw na dole kuwety 2. nie zauważyłam żeby dziady jakoś bardziej go roznosiły 3. można wyrzucać do kibelka 4.gorzej z wchłanianiem zapachów od razu, mimo krytej kuwety dość wyczuwalny smrodek kupala 5. koty długo zasypują w tym żwirku nie wiem czy jakoś im to wyjątkowo pasuje w tym drewienku
troszkę się rozczarowałam głównie przez te rozchodzące się zapachy
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

manita ja bym nie zamieniła CBE+ na żaden inny żwirek, mimo, że nie zabija od razu kupale. Po chwili nie czuć kupala, a jak kot zakopie, to tylko pierwszy moment czuć.
Za to siuskowe zapachy wchłania od razu ;)
A co do kopania to musi on kotom pasowac, bo moje conie które robią wykopki w kuwecie z, jak mi się wydaje, lubością <lol>
Polski odpowiednik CBE+ czyli Benek Pinio Zbrylający jest równie dobry jak CBE+ poza jedną rzeczą - bardziej się pyli.
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Jak się sprawuje żwirek Hilton drewniany? dzisiaj kupiłam pierwszy raz na spróbowanie i nie wiem czy warto kupować. Kupiłam Hilton drewiany Standard.
Awatar użytkownika
nikaxx
Posty: 721
Rejestracja: 20 cze 2010, 11:13

Post autor: nikaxx »

Ja osobiście z Hiltona byłam bardzo niezadowolona.Wszystkie zapachy wypływały na całe mieszkanie i nic nie pomagał neutralizator. Dla mnie osobiście masakra <kciukwdół>
Ale co kot to żwirek ;)
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Jak już pisałam kupiłam żwirek drewniany hiltorn, dzisiaj go wsypałam do kuwety a kot wogóle niechce do niej wejśc. Zawsze jak wymieniałam żwirek na nowy do Pedro zaraz wchodził i sikał... teraz wogóle nie chce wejść... tzn,że będe musiała kupić inny??
Zablokowany