Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
mirakrzys
Hodowca
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2009, 11:37
Hodowla: Arget Bri*pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Post autor: mirakrzys »

Ja besta wybieram regularnie tj. kupki i to co sie zbryliło, jak poziom mi się obniża to dosypuję. Całość wymieniam raz na tydzień, ale ja mam 4 koty i 3 kuwety a one same sobie wybierają która im będzie własnie służyć. Poza tym żwirek się rozdrabnia i robi się miałki. To co wybieram wyrzucam do toalety, nie za dużo naraz bo kiedyś Krzyś wysypał wszystko i potem musiał nurkować :haha:
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Ania pisze:(dzięki:)
może ktoś odpowie mi jeszcze jak działać z tym drewnianym cats best? tez dosypywac świeżego, nie wyrzucając starego /oczywiscie starego- niezbrylonego/ i jak często wymieniacie całą kuwetę? )


Ja tylko dosypuje, raz na jakis czas ( ok. 3 tyg.) myje kuwete.
Dosypuję nowego codziennie, bo przy dwóch kotach szybko go ubywa. I zmieniam co tydzień, raczej nie częściej.
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Post autor: Monika »

Taak, a my teraz na etapie testowania cats best. I cóż mogę napisać, jest zdecydowanie lepszy niż wszelkiego rodzaju bentonitowe, czy jakoś tak. A teraz stwierdzam, że jest nawet lepszy niż silicon. Dlaczego? Dlatego, że wszelkie nieczystości wyrzuca się od razu, zostaje czysty żwirek w kuwecie, no wiedomo, że znajdzie sie paę grudek zabrudzonych, ale w porównaniu do siliconu to nie ma co porównywać. Silikon jest ok, ale mnie zaczełąo denerwować to, że pomimo tego że był zapachowy, pochłaniający zapach itp. to i tak wymianiałabym go conajmniej co tydzień, bo mi już zaczynał przeszkadzać. Nie pachniało siusiami od razu, ale tak ogólnie inaczej.
Teraz jestem zadowolona. Wyrzucam to co trzeba i jest ok. Pachnie raczej "lasem" a nie sztucznością jak już. Troszkę sajfonik jest przed kuwetą, ale to było przy każdym rodzaju żwirku. I co najważniejsze, moje wszystkie trzy koty akceptują i ten żwirek. Wogóle to są cudne, bo znoszą bez żadnych fochów moje eksperymenty...Ale przy tym żwirku raczej zostanę. Przynajmniej teraz tak twierdzę <diabeł>
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

mam takie pytanie :)

Kupiłam kuwetę Catit (56 x 43 x 46 cm ) i właśnie się zastanawiam ile żwirku muszę tam wsypać żeby nie było zamało czy za dużo? Całe dno musi być zakryte?

:)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Musi, piasku wchodzi trochę, to prawda...
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

ale to ile tak mniej wiecej? Jesli będzie miała tak 2 cm to starczy?
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Na każdym opakowaniu żwirku jest napisane ile go wsypać, zwykle jest to 5 cm.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

odkąd mam obie kastratki przerzuciłam się całkowice na benek Crystal lawendę
wszyscy jestesmy zadowoleni
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Wczoraj kupiłam Cat`s Besta drewnianego. Dużo osób używa, znaczy ich koty używają <lol> . Zobaczymy jak sie u nas sprawdzi.

Do tej pory zużywałam 1 silikonowy (Hilton) na 1 tydzień przy 2 miśkach, ale czas na zmiany :-> .

Zadałam Pani pytanie jak często wymieniać cały żwirek, a ona mi odpowiedziała, ze nie trzeba <?> Tylko dosypywać. Jak w tym przypadku wygląda mycie kuwety- ja myję raz w tygodniu przy silikonie. Chyba przesypać część pozostałęgo zwirku i normalnie umyć, ale jak często to robić. Dla mnie nie mycie kuwety przez czas zuzycia 40 litrów żwirku to jakiś wielki <?>

Czy dosypujecie do tego żwirku neutralizatora Benka? Pani nie umiała odpowiedzieć na to pytanie.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Ja używam CBE+ i też mam dwa ogonki do tego. Wsypuję tyle żwirku, żeby starczyło na tydzień. Oczywiście pod koniec tygodnia to jest go trochę mało. Potem wszystko co zostaje wysypuję i wyrzucam. Myję kuwetę proszkiem (Benkiem), wycieram i znowu wsypuję na cały tydzień. Nie dosypywałabym cały czas do tego samego żwirku nowego, bo i tak nawet jak się wyciąga kulki to część i tak troszkę się rozsypuje i nie da się pojedynczych mokrych grudek żwirku wybierać. W taki sposób wychodzi mi przy 2 kotach jeden worek 10 l na 5 tygodni.
Zablokowany