Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: Karioka »

Dzień dobry,

po wielu latach podglądania forum chciałabym się przedstawić na forum. Zawsze marzyłam o kocie Brytyjskim, jednak zawsze miałam kota który akurat potrzebował pomocy.

Zmieniło się to w styczniu tego roku, kiedy nagle i bez specjalnej zapowiedzi straciłam swoją wielką kocią Przyjaciółkę o tysiącu imion. Wpadłam do czarnej dziury, świat się zatrzymał...

Zostałam w domu z około 2-letnią delikatną, ale sportową koteczką Celinką, adoptowaną z fundacji Dog Rescue z Wieliczki, którą ktoś podrzucił w worku pod bramy fundacji z 3 siostrami.

Sama nie wiedząc czego chcę z zapłakanymi oczami przeglądałam portal ogłoszeniowy i zobaczyłam JĄ i od razu wiedziałam, że to TEN kot. Zadzwoniłam do Pani Eli z hodowli Forastero 24 stycznia w czwartek, a Arielka była już u mnie w poniedziałek 28 tego miesiąca. W wieku 35 lat stwierdziłam nieśmiało, że może czas zacząć spełniać swoje marzenia. Domowe imię Arielki to Jadzia, samo przyszło po jakimś czasie i tak zostało.

Jak widzicie ja nie czekałam na swojego kota, nie byłam w hodowli, nie wybierałam i się nie zastanawiałam. Spadło na mnie zakochanie jak grom z jasnego nieba. Arielka wyciągnęła mnie i mojego K. z czarnej dziury i Celinkę pewnie też. A moja przyjaciółka 1000 imion patrzy na mnie ze zdjęcia i zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Celinka na początku była w szoku, mam ją za kota absolutnie nieagresywnego i się nie pomyliłam. Małe nowe futerko schowało się w kanapie gdzie spędziło pierwsze 24 h, od czasu do czasu warcząc i sycząc na kotkę rezydentkę, która dosłownie nie wiedziała co się dzieje i czemu ktoś na nią warczy.

W końcu po 24 h wyciągnęłam Arielkę z kanapy zaczęłam głaskać, mówić, zachęcać do zabawy, nakarmiłam trochę surowym bo nic nie jadła od poprzedniego dnia i nagle musiałam wyjść z pokoju i okazało się, że mam przylepę bo maluch zaczął za mną chodzić, w ten sposób zwiedzając mieszkanie. Zostałam kocią mamą dosłownie. Mojego K. na początku specjalnie nie zauważała. Celinka bardzo pomogła w oswajaniu się malucha. Dosłownie biegała po ścianach, zachęcając Jadzię do gonitwy. Poskutkowało. Bardzo szybko było dobrze. A dziś jest super. Dziś już nie jestem kocią mamą. Dziś Jadzia po przebudzeniu leci do Celinki, wylizują się wzajemnie, przytulają. A ja i mój K. jesteśmy po równo obdarzani względami :)

Pani Eli z hodowli Forastero bardzo dziękuję za takie zaufanie i cudownego kociaka z cudownym charakterem o nietuzinkowym umaszczeniu. :kwiatek:

Pewnie nie będę oryginalna, ale Arielka vel Jadzia to najbardziej uroczy Brytyjczyk jakiego widziałam :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent
Posty: 1294
Rejestracja: 05 cze 2016, 11:52
Płeć: K
Skąd: Gdańsk

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: BabaJaga »

Bardzo serdecznie witam Cię wraz z koteczkami na forum :) Z ogromną przyjemnością o nich przeczytałam, tak pięknie o nich opowiadasz. Obie dziewczynki są wyjątkowej urody. Nosek małej szylkretki z tą przeuroczą kreseczką jakby zachęcał do wycałowania. Głaski dla obu panienek :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: asiak »

Prześliczne dziewczynki :milosc: :milosc:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: yamaha »

Wiajcie na forum :kwiatek:
Koteczki sliczne, historia o dokoceniu rowniez :kotek: :kotek:

A coz to za superasny drapak ? :milosc:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: Karioka »

Dziękujemy za miłe powitanie.

Drapak przyjechał razem z Jadzią. Pytałam Pani Eli skąd takie drapaki się bierze. Było to w styczniu, ale z tego co pamiętam to podobno jakaś polska firma je robi, a kupić można na znanym portalu aukcyjnym. Szukałam, ale niestety nie znalazłam.
U nas on nie jest używany do drapania. Najlepiej jak jest przewrócony. Dorobiłam mu "nóżki" z jednej strony tak żeby można było łapki wsadzić od spodu. Zabawa jest przednia wtedy.

A tu zdjęcie dzięki któremu wpadłam po uszy :taniec: , autorstwa Pani Eli z hodowli Forastero:
Obrazek
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: elwiska3 »

Witajcie :roza:
Fajne kocie dziewczynki :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Ula
Agilisowy Rezydent
Posty: 814
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:10

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: Ula »

Witajcie
jaka piękna historia , jakie fajne koty :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: Sonia »

Witam śliczne dziewczynki i ich Pancie :) :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: Luinloth »

Hej :kwiatek: piękna historia i piękne koty :serce:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Arielka Forastero*PL // Celinka Dog Rescue*PL ;-)

Post autor: MoniQ »

Witajcie :) :kwiatek: Przecudna historia pięknego uczucia :)

Dziewczynki są przeurocze :milosc: :kotek:
I jak fajnie, że Jadzia jest Jadzią, zawsze jakaś Jadzia na forum była, czasem nawet dwie :)
Zablokowany