Homer i Hektor

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie !

Generalnie jestem zdeklarowanym "psiarzem" ........a raczej byłem nim do czerwca tego roku :) Lubiłem koty ale to zawsze psy były mi bliższe chociażby z powodu jakby to nazwać, większej komunikatywności. Kilkanaście lat temu mieliśmy szarego pręgowanego dachowca i był to przysłowiowy koci indywidualista z charrrakterkiem. Minęło kilka lat i na początku czerwca za namowa mojej żony trafił do nas malutki brytyjczyk, którego nazwaliśmy Homer. Nie wiem czy to charakterystyka rasy czy trafił nam się brzydko mówiąc taki egzemplarz ;-)) ale ujął nas ten skubaniec od pierwszej chwili i tak nas trzyma do dzisiaj.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i tak nam się fajnie żyło do końca sierpnia. Niby cos tam myśleliśmy o drugim kocie , żałowaliśmy, że od razu nie wzięliśmy dwóch no ale temat został w zawieszeniu. Wtedy poszliśmy do veta aby wykastrować Homera. Tam ostatecznie lekarz przekonał nas do tego aby spróbować dokocić Homera. I tak na przełomie sierpnia i września pojawił się drugi ancymon nazwany Hektorem

Obrazek
Obrazek

I to właśnie wtedy natrafiłem na to forum gdzie dopiero wtedy naczytałem się z czym może wiązać się wprowadzenie do domu drugiego kota. Nie powiem, pierwsze dwa dni były ekstremalne :mrgreen: Ufność i odwaga w kontaktach "młodego" w zestawieniu z przestrachem i lekką agresja "starego" to była mieszanka wybuchowa. Pomimo przeczytania wielu wskazówek jak w możliwie najlepszy sposób przeprowadzić taka operację, byliśmy mocno sceptyczni czy nam sia to uda. Rezydent buczał, warczał i prychał na młodego a ta łajza pomimo tego leciała do niego jak do starszego brata. Na szczęście taka sytuacja trwała może ze trzy dni. Potem wszystko zaczęło sią bardzo szybko normować i musimy powiedzieć, że przeszło nam to chyba ekspresowo i komfortowo. Teraz , po niespełna 4 tygodniach wygląda na to ,że te dwa skubańce nie mogą żyć już bez siebie. Razem śpią, jedzą , bawią się itd. Kiedy jeden zniknie na dłuższa chwile drugiemu z oczu zaraz zaczyna się "nawoływanie" za bratem i jego szukanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Homer i Hektor

Post autor: yamaha »

Witajcie na forum :kwiatek:
Sliczne H-chlopaki :milosc: :milosc:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Homer i Hektor

Post autor: Karioka »

Witajcie na forum 😊

Jacy piękni Panowie :kotek:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Homer i Hektor

Post autor: Dynastia »

Witaj w mitycznym :kciuki: :kciuki: :kciuki: świecie kotów i wśród nas! Gratulacje za dobre decyzje 👏🏻😻😻! Czwórka z Dynastii pozdrawia młodszych kumpli :kotek: :kotek: :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Homer i Hektor

Post autor: Luinloth »

Ale fajni braciszkowie :mrgreen: Witajcie :kwiatek:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Homer i Hektor

Post autor: Sonia »

Witam ślicznych chłopaków i ich Służbę :) :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent
Posty: 1294
Rejestracja: 05 cze 2016, 11:52
Płeć: K
Skąd: Gdańsk

Re: Homer i Hektor

Post autor: BabaJaga »

Witajcie, witajcie :-D Ekipa Koko i Niuni pozdrawia nowe niebieskie miśki, ich psiego brata oraz całą służbę tej przeuroczej rodzinki.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Homer i Hektor

Post autor: yamaha »

A jeszcze nam przedstaw tego jegomoscia z awatara, bo nawet jesli nie mialczy, to i tak mordke ma slodka i pewnie go tu polubimy 😁
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

Wielkie dzięki za tak miłe powitanie :)

Co to awatara to jest to teraz tylko lekkie nawiązanie do kilku rzeczy...Niestety nie mamy psa. Dzieci już poza domem, my z żona dużo pracujemy więc nie chcemy na razie skazywać jakiegoś fajnego psiaka na samotne siedzenie w domu. Ale na pewno to kiedyś się zmieni, na bank. :)
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Homer i Hektor

Post autor: Dynastia »

AWGUST72 pisze: 17 paź 2020, 19:47 Wielkie dzięki za tak miłe powitanie :)

Co to awatara to jest to teraz tylko lekkie nawiązanie do kilku rzeczy...Niestety nie mamy psa. Dzieci już poza domem, my z żona dużo pracujemy więc nie chcemy na razie skazywać jakiegoś fajnego psiaka na samotne siedzenie w domu. Ale na pewno to kiedyś się zmieni, na bank. :)
AWGUST72 pisze: 17 paź 2020, 19:47 Wielkie dzięki za tak miłe powitanie :)

Co to awatara to jest to teraz tylko lekkie nawiązanie do kilku rzeczy...Niestety nie mamy psa. Dzieci już poza domem, my z żona dużo pracujemy więc nie chcemy na razie skazywać jakiegoś fajnego psiaka na samotne siedzenie w domu. Ale na pewno to kiedyś się zmieni, na bank. :)
. ... i psiak nie będzie siedział sam tylko z kotami :kciuki:
Zablokowany