Homer i Hektor

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Homer i Hektor

Post autor: Jaskier »

Witamy na forum :)
Faktycznie wyglądają jak bracia, jeden troszkę starszy :)
Rób im dużo zdjęć, ten słodki etap kocięctwa szybko mija, i do tego bezpowrotnie :((((
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

Bracia, bracie tyle, że przyrodni. Ten sam ojciec i dwie różne matki.

I jak to czasami bracia różni prawie we wszystkim.

ZACHOWANIE

Homer od samego początku zachowawczy i mega ostrożny. Zanim gdzie wejdzie, czegoś dotknie itd chodzi koło tego jak pies wokół jeża.
Hektor od razu, bez chwili zastanowienia wszędzie włazi, skacze, nie czuje żadnego respektu.

JEDZENIE

Homer oczywiście lubi zjeść ale raczej na raty. Nigdy nie przychodził napraszać sie o jedzenie np z talerza. Acha i jest ciekawostka. Kiedy na blacie leży kawałek np kurczaka i kawałek.....arbuza to kurczak dalej spokojnie może leżeć. Homer dostaje "kota" na widok i zapach arbuza.
Hektor ....ten to chodzący przewód pokarmowy. Gdyby go nie ograniczać to chyba zjadłby tyle ile mu się wloży. Dopada do michy z mokra karma i wpiernicza jak najszybciej. Potem leci do miski Homera.

PICIE

Homer uwielbia pic wodę z kranu a tę z miski zanim się napije to musi po kilka razy włożyć łape do środka i ja rozchlapać na pół kuchni czym mnie doprowadza do szewskiej pasji :mrgreen:
Hektor po prostu podchodzi do michy i pije, czyściutko i spokojnie. Ale kran z woda mógłby dla niego nie istnieć.

Ale jedno tak zupełnie i do końca maja wspólnego. Obydwa sierściuchy uwielbiaja być w towarzystwie "człowieków" :mrgreen: Oczywiście znikają czasami w swoje kryjówki na spanie ale generalnie lubią być przy nas i mieć nas w zasięgu wzroku i to obojętnie co robimy żoną. Siedzą i się patrza, no czasami przeszkadzają, wiadomo ale jakoś tak sympatycznie. :)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Homer i Hektor

Post autor: Sonia »

Koty są jak linie papilarne, nie ma dwóch takich samych :mrgreen:
WooYeeK
Posty: 21
Rejestracja: 16 cze 2018, 18:50
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Homer i Hektor

Post autor: WooYeeK »

Zazdraszczam tego wspólnego spania kotełów, u mnie nie ma opcji żeby się położyły obok siebie, a gdzie tam zasnąć, akceptują się, ale miłości to raczej między nimi nie ma i nie będzie, skoro przez prawie 3 lata nic takiego się nie wydarzyło. :((((
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Homer i Hektor

Post autor: Karioka »

Spraw chłopakom fontannę. To się będą cieszyć, a Wy nie będziecie proszeni o odkręcanie kranu.

Fajnie, że tak się lubią 😊
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

Dokładnie tak, już zamówiłem fontannę Catit 2.0 poidełko fontanna Flower MINI bo taka będzie chyba dla nich optymalna. Zobaczymy jak to się sprawdzi a jeśli tak to problem zachlapanej kuchni zniknie lub przynajmniej ograniczy się.
A co do lubienia to lubią się. Mam nadzieje, że im to nie przejdzie. :)

Było pływanie synchroniczne.... jest i mycie :mrgreen:


Obrazek

https://youtu.be/Q6S8lXSzhcE
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

I za radą Karioki kupiliśmy kociakom fontannę. Rewelacja, po prostu rewelacja. Hektor jak to on od razu rzucił sie do picia a Homer musiał troche poobchodzić nowe ustrojstwo ale w końcu przekonał się i tez pije wodę jak szalony. Tylko.......dalej najpierw pakuje tam jedna albo drugą łapę :wsciekly: :mrgreen:
Ale jak to mówią..Kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma koty ten ma....... mokrą podłogę w kuchni. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Homer i Hektor

Post autor: Karioka »

No i fajnie 😊

Może mu przejdzie kiedyś.

U mnie kulki z papieru, czasem też myszki były kąpane w fontannie. Czasem jak papierek zawisł na krawędzi to wyprowadzał wodę z fontanny 😁
Ale jakiś czas temu przestały tak robić.
Teraz mam 3 fontanny, każda przy wyjściu z pomieszczenia. I to się jakoś sprawdza. 😊

Myjcie ją z raz w tygodniu. Raz na jakiś czas użyjcie kwasku cytrynowego z ciepłą wodą, żeby odkazić.
Tulipania
Agilisowy Rezydent
Posty: 186
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:16
Płeć: Kobieta
Skąd: Pruszków

Re: Homer i Hektor

Post autor: Tulipania »

Hopkins wita H-kolegów:):)
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Homer i Hektor

Post autor: AWGUST72 »

Witamy, witamy :)

A ,że było dzisiaj ciepło to kocury okupowały wiekszą część dnia miejscówkę na balkonie
Obrazek

a po zmroku tradycyjnie duży pokój

Obrazek
Zablokowany