Gruby <3

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
katarzynam
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2020, 20:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź-Bałuty, Łódź, ŁÓDZKIE

Gruby <3

Post autor: katarzynam »

Cześć ;)

Dwa tygodnie temu, w naszym domu, zamieszkał Gruby. Jest brytyjczykiem, ma 5 lat a jego historia nie do końca była nam znana - najpierw był prezentem od dziewczyny. Później przeprowadził się do rodziców obdarowanego. Syn się wyprowadził, rodzice mają psy, no i jakoś się nasz chłopak przemykał z kąta w kąt, podobno głownie garażował. Obecna właścicielka usłyszała, że szukamy kota do adopcji i.. tak trafił do nas ;) W samochodzie był przegrzeczniutki i chyba bardzo zaskoczony tym naszym porwaniem. Od razu po wejściu schował się pod łóżko, spod którego nie chciał wychodzić przez 2 dni (no chyba, że na jakiś smakołyk ;D )
Przed zabraniem go do weterynarza, chciałyśmy dać mu troszkę czasu, żeby się zadomowił. Jednak już po pierwszych jego spacerach, zauważyłyśmy, że coś jest nie tak - był bardzo powolny (nawet jak na kastrata) zarzucał lekko prawym biodrem, no i dziwnie zaciągał powietrze. Decyzja - jedziemy.

Wiedziałyśmy o krwiaku na uszku (trudno go przeoczyć )ale cała reszta informacji bardzo nas zaskoczyła. Gruby oprócz świerzba :shock: chlamydii w oczkach :shock: ma wrodzoną wadę serca - niedomykalność zastawki mitralnej. Jego zaciąganie jest spowodowane niewydolnością krążeniową, nadciśnieniem i w konsekwencji obecnością niewielkiej ilości płynu w opłucnej. Póki co mamy terapię antybiotykowo-przeciwnadcisnieniową. Chłopak mocno walczy z tabletkami.
Może macie jakieś sprawdzone sposoby na podawanie tabletek? Już probowałśmy w jedzeniu, bezpośrednio do buzi, skruszone w strzykawce, jakieś tricki?
Chętnie przyjmiemy też porady dotyczące karmienia Grubego - przejrzałam oczywiście forum, jednak rada od osoby bardziej doświadczonej byłaby bardzo cenna, mimo wszystko jego sprawność i zapotrzebowanie będzie inne niż zdrowych kotów.

Generalnie jest gigantyczną pociechą - uwielbia się miziać (ah to futro wszędzie :D ) ale potrzebuje też czasu dla siebie - głownie na spanie. Jeśli się zdenerwuje, jest głodny bądź coś chce - pyrga tą swoją łapeczką i czeka aż stanie się po jego myśli :D haha
Dajcie znać czy mieliście kiedyś doświadczenie z tak chorymi kotami - każde doświadczenie będzie cenne ;)


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Gruby <3

Post autor: elwiska3 »

Witaj kocie w swoim wątku

Przystojny z Ciebie kotek :milosc: :kotek:

Dobrze, że trafił do Was i zajmiecie się jego zdrowiem.
Mądre głowy zaraz doradza jak karmić i dbać o zwierzaka.

Ja tabletki podaję na końcu języka, prawie do gardła. Zamykam pyszczek i kotek łyka. No czasem wypluje i jest powtórka, ale jednak w 90% sukces jest po mojej stronie :mrgreen:
Awatar użytkownika
AWGUST72
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:53
Płeć: M
Skąd: Zielona Góra

Re: Gruby <3

Post autor: AWGUST72 »

Hej,!

Nowy z zielonogórska bandą :kotek: wita serdecznie. Ja niestety wszystkiego się jeszcze uczę ale pozostali forumowicze na pewno coś Ci doradza.

A kocisko z tym klapniętym uszkiem jest przeurocze .Fajnie, ze przygarnęliście kota z problemami. Szacun. :ok:
Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent
Posty: 1294
Rejestracja: 05 cze 2016, 11:52
Płeć: K
Skąd: Gdańsk

Re: Gruby <3

Post autor: BabaJaga »

Witamy bardzo serdecznie. Jak dobrze, że misio trafił do Waszej rodzinki :)
Co do tabletek, to my podajemy je lekko pokruszone i wgniecione w odrobinę masełka. Maślaną kulkę układamy na końcu drewnianego patyczka od lodów i podajemy ów "smakołyk tuż przy samym przełyku. Po zamknięciu pyszczka trochę "gilgoczemy" pod gardziołkiem i misio przełyka. To łaskotanie pod gardziołkiem doradził nam nasz wet. Oczywiście potrzebne są dwie osoby: jedna trzyma pacjenta, aby nie wierzgał, a druga aplikuje.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Gruby <3

Post autor: Sonia »

Witam Ciebie i koteczka :kotek:
Dobrze, że kotek trafił do Ciebie i wreszcie ktoś zajmie się jego zdrowiem. Trzymam kciuki, żeby udało się ustabilizować jego zdrowie jak najszybciej :kciuki:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Gruby <3

Post autor: Dynastia »

Witajcie w swoim wątku ! :kotek: Mam nadzieję, że los tego puchatka w końcu się odmienił i w ślad za tym i zdrowie się polepszy ! Wskoczyłyście od razu na głęboką wodę . Szacun ! :kciuki: Dobrze, że też i tu trafiłyście :-D Tu jest kopalnia wiedzy i praktyki. Domyślam się, że w obecnym stanie kotka wiedza i szybkość jej zdobycia jest na wagę zdrowia kici i Waszego spokoju. Ze swojego doświadczenia - tabletki w masełku i tak jak opisuje Baba Jaga - tylko bez patyczka. Inna sprawa, to na ile kot Wam ufa a Wy znacie jego.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Gruby <3

Post autor: Karioka »

Witajcie!
Biedne kocię :kotek:
Mam nadzieję, że szybko mu się poprawi i będziecie się długo cieszyć swoim towarzystwem.
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Gruby <3

Post autor: Kasik »

Cześć i czołem, Gruby przeuroczy, zdrowia dla chłopaka :serce:

Tabletka :) spróbujcie z małą kapsułką po jakimś nieszkodliwym leku (my bierzemy po stoperanie, wysypujemy co w środku, wkładamy tabletkę dla kota, zamykamy kapsulkę), następnie lekko zwilżamy żeby się kleiła i obtaczamy w Forti Florze. To taki specyfik z kocim probiotykiem, moje koty za tym proszkiem szaleją. Nawet jak jest gorzka tabletka kot je takiego cukierka z ręki, nie czuje co w środku, nie pieni się. Spróbujcie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Gruby <3

Post autor: Jaskier »

Witam kolejnego kotka i jego służbę. Liczę że uda się go szybko przywrócić do zdrowia.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Gruby <3

Post autor: Luinloth »

Witajcie :kwiatek:
Fajny Grubasek, oby zdrówko dopisywało :kotek:
Zablokowany