"na kolana" a "do hodowli"

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nie da się, niestety - nawet zostawiając sobie kota nie mam nigdy pewności, jak wyrośnie, po prostu podejmuję ryzyko, tyle, że mam wiecej danych, bo obserwuję kota od narodzin, jego wzrost, jak się zmienia, co się zmienia, a co nie, i czy to dobrze. Paradoksalnie, im więcej kotów się naoglądałam, tym niechętniej kupiłabym kota dla siebie polegając jedynie na zdjęciach - wolałabym zaufać hodowcy, i pewnie szukałabym takiej hodowli, w której ufałabym, że hodowca "postawi" na to, co będzie mi odpowiadało, że wybierze coś, co zostawiłby i dla siebie, gdyby planował pozostawienie kociaka. A i to, mam świadomość, nie daje pewności, a jedynie szansę. Na zdjęciu widać kota tylko "tu i teraz", to może być w bardzo korzystnej fazie, a może być i w takiej, gdy kociak, jak nastolatek, wygląda nieforemnie, i niekiedy zwyczajnie brzydko.

Jeśli szuka Pani kota wystawowego, proszę to od razu mówić hodowcy. I jeśli ma być wystawowy, może się okazać, że nie będzie go od razu - jak przy każdej życiowej decyzji, zawsze jest coś za coś. A im lepiej się do czegoś przygotowujemy i dowiadujemy, tym robi się trudniej, bo apetyt rośnie, ale potem jaka przyjemność, nawet, jeśli trochę odroczona...
camelka
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:59

Post autor: camelka »

Takie jeszcze pytanie mi się nasunęło na myśl: Czy posiadanie kota "do hodowli" równa się uczestniczenie na wystawach? Bez wystawiania kota nie można prowadzić hodowli? <oops>
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Sa związki którym wystarczy jesli kotka będzie rodowodowa, ale pokazywanie swoich pupili na wystawach , zdobywanie tytułów POTWIERDZA jakośc budowy kota, to czy jest w standarcie, że pieknie rosnie itp, jest to tez prestiz dla hodowli/właściciela - dlatego tez na przykład kastraty sa chętnie wystawiane.
Kocury kryjące bez tytułów ?- po czym laik ma ocenic ich "wartość" czyms powinna byc udokumentowana a wystawy to zapewniają.
Kotki hodowlane bez tytułów? - chociażby bez podstawowego Championa? - czym potwierdzisz poprawność budowy w standarcie? wystawa to gwarantuje w pewnym sensie, im wyższy tytuł tym bardziej widac, ze kot jednak cos soba reprezentuje, szczególnie jesli oprócz ocen posiada nominacje do Bisu, wygrane w kolorze itp.
camelka
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:59

Post autor: camelka »

Rozumiem. Jestem "zielona" dlatego pytam co i jak.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

tez pytałam swojego czasu :)
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

jak mysla panie czy to ma jakies zaczenie:
kotek urodzony 15 stycznia tego roku na dzien dzisiejszy warzy 700gr i jest najmnieszy z miotu... czy to bedzie raczej maly kot czy moze jeszcze byc odwrotnie
Awatar użytkownika
Duduś
Hodowca
Posty: 207
Rejestracja: 28 sie 2009, 17:56
Kontakt:

Post autor: Duduś »

asia.wladyczuk pisze:jna dzien dzisiejszy warzy 700gr i jest najmnieszy z miotu... czy to bedzie raczej maly kot czy moze jeszcze byc odwrotnie
cosik tak mało waży ...
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

tak wlasnie i jest najmniejszy?

[ Dodano: 6 Kwiecień 2010, 22:08 ]
wiec raczej bedzie to maly kot?

[ Dodano: 6 Kwiecień 2010, 22:09 ]
a moze to skutek zlego odzywiania prze hodowce?
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

hmm i to waga brytka?
naprawdę malutko waży ...
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

ma bardzo dużą niedowagę moim zdaniem
a dlaczego - nie wiem
najmniejszy jest na pewno, moje 7 tyg tyle spokojnie ważyły
Zablokowany