"na kolana" a "do hodowli"

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

witam,

chciałabym się dowiedzieć jak podjąć decyzję o tym czy kociak ma być hodowlany czy na kolanka? pytam gdyż kociak którego chcę kupić wg hodowcy może być kotem hodowlanym, moja tylko decyzja czy będzie mnie stać na utrzymanie kocura hodowlanego. przy okazji, jakie koszty muszę ponieść i co należy zrobić aby kociak mógł być wystawiany (mniej więcej wiem już o co chodzi ale może o czymś zapomniałam)

czy można z młodym kociakiem pojechać na jakąś wystawę i wtedy może się okazać czy kocurek będzie miał szanse na jakieś tytuły? W jakim wieku kociak już może prezentować się na wystawie? chciałabym wiedzieć jak to mniej więcej wygląda żeby ew zdecydować się na hodowlę, co do której aktualnie nie pcham się gdyż jestem zielona w tej kwestii ale jeżeli okazałoby sie że kocurek spodobałby się sędziom to szkoda by było zaprzepaścić jego szanse na zaistnienie w świecie wystawców

widziałam że piszecie o kotach hodowlanych i hodowlano/wystawowych - jakie są różnice?

pozdrawiam :)
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

witam
Oliver wlasnie smacznie spi na moim brzuchu:) odebralam go wczoraj... jest fantastyczny ciagle sie mi tylko przygladal. podczas podrozy do nowego domu wygladal caly czas przez okienko i usilowal zlapac boczne pasy na autostradzie? fantasyczny...wiem ze kupilam Olivera wydaje mi sie ze chorego nie czuc u niego miesni tylko zeberka.Olivera..soistra. byla inna zupelnie taki klocek.) . nie widac tego golym okiem poniewaz maluch ma gesta siersc... w nocy spal ze mna ciezko oddycha poniewaz jego nosek jest zapchany-katarek. od czasu do czasu psiknie... oczka mu lazawia ma mokre plamy pod oczkami :( wytarlam mu je. moze powinnam mu zrodbic jakis opatrunek na oczka cos na katar? isc do weterynarza? dlam mu dzisiaj mokrej karmy rc dla maluszkow do 4 miesiasca... zjadl troszke... mam dla niego jeszcze mleczko rc... dostanie jak tylko wsatnie... ogolnie to szaleje po pokoju z zabawkami i jeszcze czasem warknie jak cos mu nie wychodzi :)))
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

moj hodowca ma dwie kotki hodowlane i razem 7 kociakow. niestety nie ma srony internetowej ale
http://www.kittentekoop.nl/brit.html
Naam I. van Tuyl
Cattery Canmark
Lid van NKFV
Woonplaats Baarn
i to pierwsze kociaki na tej stronie:)
Awatar użytkownika
Maria
Posty: 183
Rejestracja: 04 gru 2008, 08:46

Post autor: Maria »

asia.wladyczuk pisze:witam
w nocy spal ze mna ciezko oddycha poniewaz jego nosek jest zapchany-katarek. od czasu do czasu psiknie... oczka mu lazawia ma mokre plamy pod oczkami :( wytarlam mu je. moze powinnam mu zrodbic jakis opatrunek na oczka cos na katar? isc do weterynarza?
Tak. Iść do weterynarza! On oceni stan kociątka.Nieleczony koci katar może być dla kota ciężką chorobą. Oczy trzeba przemywać wacikiem najlepiej solą fizjologiczną, ale weterynarz na pewno przepisze krople.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Tak jak pisze Maria, natychmiast udaj się do weterynarza, bo to nie jest oznaka zdrowia jak oczka łzawią i jest katarek który ogranicza oddychanie.
Wet też oceni jak podtuczyć kociaka :)
Trzymam kciuki za zdrówko Olivierka i za szybką aklimatyzację :->
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

mam w tym momencie jak najgorsze zdanie o hodowli ktora ewidentnie chorego i niedozywionego kota sprzedała i naraża ciebie na dalsze koszta i zmartwienia
gdybym pojechawszy po kota zastała go w takiej kondycji NIE wzięłabym go
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

ja jednak nie pomyslalm o kosztach ale o Oliverku. i chcialam go jak najszybciej zabrac. oczka mial mokre ale pomyslalm ze sa poprostu przemyte. w nocy zorientowalam sie ze jest chory... zadbam o nigo. przemywam mu wlasnie oczka biala herbata. z zachowania nie wyglada na chorego. spal ze mna cala noc. tak sie wtulajac.. naweta jak bedzie mnie kosztowac jeszcze 500 euro to i tak mysle ze jest wyjatkowy
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

jeszcze dzis udam sie do weterynarza
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

no to kupilas kopie mojej Pinky z ta roznica, ze Pinky byla zdrowa, tylko zaglodzona
powodzenia w tuczeniu zycze, a pozniej w ograniczaniu jedzenia, bo niestety te koty sie zachowuja jak bezdomniaki, jesli chodzi o jedzenie :(
czy ten kociak jest zaszczepiony? odrobaczony?
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Asia pisała ze dwa razy szczepiony Tricatem.
Zablokowany