"na kolana" a "do hodowli"

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

asia.wladyczuk pisze:tak ale on niestety urodzony jest 15 slycznia :)

[ Dodano: 7 Kwiecień 2010, 16:39 ]
a moze on jest na cos chory? moze jakas choroba genetyczna? albo ja wiem ???? nie mam doswiadczenia..
niekoniecznie
moze po prostu zawsze jest ostatni do miski, nie najadał sie przy cycku, moze jest drobny, ma gorsze przyswajanie
ja kupiłabym paste na poprawe apetytu i dawała małemu mielonego indyczka z smietanka i kaszka
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Dlaczego od razu chory?
Może po prostu "niedopilnowany" i niedojadał? Na zagłodoznego nie wygląda, prawdopodobnie jest po prostu maluśki wielkościowo. Może też być taki jego urok, przecież nie znamy matki i ojca, więc trudno wyrokować jak duży ma szanse wyrosnąć (choć u mnie najmniejsze z najmniejszych i po niedużych rodzicach w tym wieku ponad kilogram ważyły).
Teraz hodowca powinien starannie dopilnować, żeby kociak jadł i to wartościowe i kaloryczne żarełko.
Indyka ze śmietanką i kaszką akurat nie polecam - przynajmniej u moich wywoływał potworne wręcz biegunki. Raczej wrzuciłabym kotka na dobre suche (np mastery, tłuste i kaloryczne), mieloną wołowinę i convalescence.
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

tak zrobie bede mu sama gotowac i kupie mu taka paste ale udam sie tez do weterynarza i poprosze jakies odzywki.. weterynarz ma tez dietetyczna karme dla kotow royal canin nie taka ktora jest dostepna w skelpach zoologicznych (mowie tez o rc) czy znana wam jest?
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

RC weaning to niezły wybór, o ile kociak przyzwyczajony jest do RC.
asia.wladyczuk
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2010, 18:14

Post autor: asia.wladyczuk »

tak hodowaca karmi je rc
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Czy Oliver ma jakieś aktualne zdjęcia? Czy mogę prosić o link do hodowli?
Awatar użytkownika
Creme
Hodowca
Posty: 238
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:39
Hodowla: Isena*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Creme »

Asia, czy ty jesteś pewna zakupu kociaczka w tej hodowli, bo wydaje mi się, że masz duże wątpliwości, a to dobrze nie wróży już na samym początku.
Obejrzałaś maluszka w domu hodowcy przed podjęciem decyzji i przyszłym zakupem?
Waga moim zdaniem jest nie do przyjęcia, kociak nie powinien opuścić domu hodowcy dopóki nie uzyska wagi przynajmniej 1 kg
Masa ciała, to podstawowy element wskazujący na na stan zdrowia i odżywiania kociaczka.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

tak jak Creme - zanim sie zdecydujesz na kupno tego kotka, odwiedz hodowle, pomacaj kociaka
moja Pinky wazyla 600g, a miala rzekomo 11 tygodni
600g kociak to naprawde malutki kociak, no i pytanie czy jesli wciaz jedzie tylko na mleku matki, to co bedzie w nowym domu?
do obowiazkow hodowcy miedzy innymi nalezy nauczenie kociaka jedzenia - nie upieram sie przy "suchym", bo niektore kociaki uwazaja to za swinstwo, ale chociaz miesko czy "mokre" jedzenie powinien jesc samodzielnie.
Ile ten hodowca aktualnie ma kociakow?
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Moja Misia ważyła 800 g co prawda widziałam wszystkie kocięta i były jednakowe ,gdybym wiedziała ile waży kociak 12 tyg nie wzięła bym jej tylko poczekała aż jej waga będzie prawidłowa ,teraz waży 1900 g nie wiem czy nadrobiła bo nie mam porównania ile może ważyć koteczka w tym wieku ,a Misia jest z 12 listopada ,muszę też powiedzieć że nie zależy mi aby była wielka ,chciała bym aby była proporcjonalna i ładna po to kupiłam kociaka z rodowodem :kotek:
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Post autor: Monika »

Oj malutko waży taki kociak, przynajmniej tak mi się wydaje... Moje pięciotygodniowe kluski ważą - najmniejsza 620 g a największy obecnie 675 g, a ten kiciu dużo starszy, mnie by to zaniepokoiło... Trzymam kciuki oby kiciullo zdrowy!
Zablokowany