Ile miseczek na pokarm?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Jaskier »

Jaskier ma 5 miseczek
https://m2.ikea.com/pl/pl/p/oftast-misk ... -80258915/ na wodę i suchą.
Mokrą karmę podaję na małym deserowym talerzyku
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Dynastia »

Po przeczytaniu, że Jaskier je z pięciu misek :mrgreen: nabrałem odwagi i odświeżam temat - szczególnie w temacie ksztaltu/wysokości miski. Do tej pory sądziłem , że tylko woda dynastycznym smakuje z wiader … Ale do rzeczy: od kilku / kilkunastu dni porobiły mi się niejadki :hm: Jedyne, co wciągają to mięsko (kuchnia wydaje wieczorem) rano i w ciągu dnia ledwo co pochrupią Hillsa k/d i raz na jakiś czas Orijena z drobiem. Czasem dziubną Miamora (tuńczyk+kalmary), czasem Gussto ( pozostał już tylko zielony - kurczak), czasem jakieś Maxi zoo Premium, ale w sumie, to cztery jedzą tyle, co jeden Napek :-o tzn. w sumie niecałe 200 g:4 = 50g na dobę. Nie żeby były chude :lol: tylko jakoś dziwnie się wycofały … Teraz wytłumaczenie po co ten przydługi wstęp : otóż jeżeli zawartość ZOSTAJE W PUSZCE i nie jest przekładana do misek - cieszy się dużo większym zainteresowaniem, tak samo, gdy jest część jest przełożona do porcelanowego kubka - też jest stamtąd wylizywana. Czy ktoś spotkał się z takimi preferencjami futrzastych, że wolą jeść z wyższych i węższych naczyń ??
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Luinloth »

O, to bardzo ciekawe - np. my mamy specjalnie miseczki-talerzyki, takie zupełnie płaskie, bo usłyszałam, że koty właśnie nie lubią głębszych miseczek, ponieważ przygniatają im wibrysy i jest to dla nich irytujące.
Ale może mięso w płaskim naczyniu szybciej wysycha, a w wyższym jest świeże i dlatego koty wolą takie?
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Dynastia »

Luinloth pisze: 25 maja 2021, 09:08 O, to bardzo ciekawe - np. my mamy specjalnie miseczki-talerzyki, takie zupełnie płaskie, bo usłyszałam, że koty właśnie nie lubią głębszych miseczek, ponieważ przygniatają im wibrysy i jest to dla nich irytujące.
Ale może mięso w płaskim naczyniu szybciej wysycha, a w wyższym jest świeże i dlatego koty wolą takie?
A jak to się dzieje ZARAZ PO OTWARCIU PUSZKI ? Można by to ew. tłumaczyć intensywnością zapachu, ale to już odpada, w przypadku kubka z lodówki …
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Luinloth »

A zaraz z puszki to wiadomo, świeże i pachnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Dorszka »

U mnie niektórzy tak robią, świeże i pachnące na talerzyku jest takie sobie, a puszka do wylizania jest ekstra :lol:
Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent
Posty: 1294
Rejestracja: 05 cze 2016, 11:52
Płeć: K
Skąd: Gdańsk

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: BabaJaga »

Może tu chodzi o to, że w puszce czy kubku jest wyższa górka żarełka, z której łatwiej jest odgryźć kęsa? Zauważyłam u nas, że jak przełożę jedzonko z puszki na płaski spodeczek, to Koko (bo tylko on jest wielbicielem mięska) łapczywie żarełko pochłania. Ale tylko do czasu, aż zawartość spodeczka zostanie rozmemłana na boki i na podłogę. Zbyt płaska pozostała warstewka jakby zniechęcała go do dalszej uczty. Jednakże, gdy podejdę i poprawię kształt dania na ponownie górzysty, w mig spodek staje się lustrzanie czysty :lol:
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Dynastia »

BabaJaga pisze: 02 cze 2021, 21:50 Może tu chodzi o to, że w puszce czy kubku jest wyższa górka żarełka, z której łatwiej jest odgryźć kęsa? Zauważyłam u nas, że jak przełożę jedzonko z puszki na płaski spodeczek, to Koko (bo tylko on jest wielbicielem mięska) łapczywie żarełko pochłania. Ale tylko do czasu, aż zawartość spodeczka zostanie rozmemłana na boki i na podłogę. Zbyt płaska pozostała warstewka jakby zniechęcała go do dalszej uczty. Jednakże, gdy podejdę i poprawię kształt dania na ponownie górzysty, w mig spodek staje się lustrzanie czysty :lol:
Bardzo ciekawe spostrzeżenie ! 👏🏻👏🏻👏🏻Przegapiłem , a tak przecież wygląda u nas „dojadanie” rybek. Daję tylko z saszetek - więc o wyjadaniu z puszki nie ma mowy. W ciągu kwadransa jest „rozmemłane” po całej misce i czeka… Po jakimś czasie ubijam z tego „babkę” i znów jest zainteresowanie !
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Jaskier »

Faktycznie, bardzo ciekawe...
Tylko że mi nigdy nie przyszło do głowy znów pozgarniać mięska na wyższą kupkę.
Będę się starał :)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Sonia »

To u nas robimy zupki po trzy razy. Żeby resztki nie wyschly dolewam wody i rozgniatam. Co chwilę muszę wody dolewać bo wciąż ją wychleptuja :mrgreen:
Zablokowany