Problem przy nostryfikacji rodowodu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Problem przy nostryfikacji rodowodu

Post autor: Yolanta »

Przy wysłaniu rodowodu mojej kotki do Klubu w celu nostryfikacji okazało się, że rodowód ten zawiera aż trzy błędy w określeniu kolorów kotów. Błędy te popełniono w hodowlach niemieckich ale jakoś nikt tym się nie przejmował i w ten sposób "odziedziczyłam" kłopot. Przekazałam sprawę hodowcy, ten skontaktował się ze swoim związkiem, który rodowód wydał i.... wszyscy mają to, za przeproszeniem, w głębokim poważaniu <zły>
Oczywiście sama nad tym rodowodem posiedziałam, pogrzebałam trochę w internecie. Wiem, gdzie i jakie błędy mogły być popełnione, tylko co dalej?! Czy tylko na podstawie mojego "śledztwa" rodowód może być skorygowany? Co dalej, bo nie wiem, co mam czynić. Rodowód leży w moim klubie, nostryfikacja opłacona, ale niemożliwa... Pomóżcie i podpowiedzcie, co mam robić.
Poza tym moja wiedza w zakresie genetyki nie jest jeszcze zbyt głęboka (dopiero się uczę) i czy ewentualnie mogę liczyć na Waszą pomoc, jeżeli to jest wyłącznie mój problem? Czy wystawca rodowodu nie ponosi odpowiedzialności za błędne wpisy? A jeżeli tak, to jak wyegzekwować korekty?
Przy przeprowadzonym przeze mnie "dochodzeniu" okazało się np., że błędy te są powielone w wielu rodowodach kotów, które mają tych samych przodków. Ale co z tego?
W tej chwili właściwie to jeszcze problemu nie ma, ale jest to kotka hodowlana i zaczną się schody, gdy trzeba będzie wyrabiać rodowody jej dzieciom...
Pomocy! <pokłon>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Yolanta ja mam taka propozycje - na miau jest forum FPL, z Twojego postu wynika, ze maszyna lrafala nie przyjela rodowodu, napisz tam dokladnie to samo co tu + podaj namiary na rodowod, lrafal raczej powinien napisac, co zrobic
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

Jeszcze na MIAU?! <shock> Litości, to już byłoby 4 forum, na którym przedstawiałabym ten problem! Naprawdę tu też nikt nie wie, co z tym fantem zrobić? Nie wieżę... <diabeł>
Awatar użytkownika
Diedra
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2010, 22:12

Post autor: Diedra »

Yolanto, Kinus napisała Ci przecież, co można zrobić i dlaczego właśnie to. Spróbuj, proszę i daj znać, czy coś udało się załatwić - będzie to wskazówką dla każdego, kto w przyszłości natknie się na podobny problem. Trzymam kciuki za szybkie wyjaśnienie sprawy <ok>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

no wg mnie to od forum FPL nalezaloby zaczac - chyba najlepiej zna sie na tym czlowiek, ktory program do wylapywania bledow wymyslil
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

ok, już i zarejestrowałam się na MIAU (tylko tam mnie jeszcze nie było <lol> ), i napisałam, a właściwie - z lenistwa ;-)) - przekopiowałam to samo.
Dzięki za pokierowanie. Sorry, ale najpierw sądziłam, że mnie zbywacie. Nie wiedziałam, że to najlepsza droga.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Yolanto, przepraszam, że tak późno :)

Zrób ksero rodowodu (nie powinnaś nic pisać na oryginale), nanieś poprawki na ksero, i w takiej postaci jeszcze raz złóż w klubie, razem z oryginałem oczywiście. Jeśli nie potrafisz sama określić poprawnych kolorów, podejdź do swojego macierzystego klubu, tam Ci pomogą. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz do klubu, wyślij mi mailem skan rodowodu :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Czy już się wszystko wyjaśniło ?
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

Dorszka pisze:Czy już się wszystko wyjaśniło ?
Niestety, czekam dalej. Z jednej strony na decyzję FPL (czy zgodzi się na pewne korekty), z drugiej na ruch ze strony wystawcy "felernego" rodowodu... Hodowca poinformował mnie, że rodowód zostanie skorygowany ale na tym na razie utknęło (czyli na słowach) :-( Ja ze swej strony nie mam teraz ruchu, muszę uzbroić się w cierpliwość...
wlapka
Posty: 206
Rejestracja: 25 kwie 2010, 23:52

Post autor: wlapka »

Witam, mam taki mały problem w związku z nostryfikacją..
Moja koteczka ma rodowód z czeskiej organizacji zrzeszonej w FIFE (zapomniałam dokładnej nazwy, no, ale to nie jest najważniejsze), na stronie klubu, do którego chcę się zapisać pisze, że trzeba ten wniosek wypełnić. No i wszystko ok, tylko jest taka pusta kratka do zaznaczenia pt.: "Proszę o nowy rodowód (FPL)". Czy mam to zaznaczać?
Zablokowany