Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
newra
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2010, 19:36

Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: newra »

Chciałabym prosić wszystkich doświadczonych posiadaczy kotów brytyjskich o rady związane z pielęgnacją sierści. Mam tu na myśli polecane przez Was rodzaje szczotek, grzebieni, ocenę konkretnych produktów. Bardzo proszę o podzielenie się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi lub po prostu wymianą doświadczeń. Mile widziany są dokładne nazwy produktów, ich przybliżone ceny, oraz zdjęcia produktu.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Poczytaj ---> TUTAJ :-)
Awatar użytkownika
newra
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2010, 19:36

Post autor: newra »

Poczytaj ---> TUTAJ
Mnie konkretnie interesuje temat dotyczący kota krótkowłosego.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

newra pisze:Mnie konkretnie interesuje temat dotyczący kota krótkowłosego.
Wybacz, faktycznie odesłałam Cię do długowłosych. Jakoś tak drogą skojarzeń mi poszło, bo rozpisałaś temat na bogaty asortyment do pielęgnacji kociej sierści.
Przy krótkowłosym brytku z czesaniem nie poszalejesz :-) W sensie, nie ma takiej potrzeby.
W okresie linienia, to owszem, raz, dwa razy w tygodniu warto przeczesać szczotką futerko w celu zebrania martwego włosa. Dobrze się też zbiera sierść wilgotnymi dłońmi. Ale to, jak już wspomniałam w okresie linienia.
Tak na co dzień czesać brytka nie ma potrzeby.
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

to może jednak polecicie jakieś produkty bo ja też jestem zainteresowana, chodzi mi o to jakie to mają być szczotki? ja mam zgrzebło z miękkimi drucikami w domu które sprawdzało się u kota domowego jednak rozumiem, że dla brytka musi to być innego rodzaju czesadełko :)
to ja również poproszę o rady :)
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

no dobrze, sama sobie odpowiem bo już zdążyłam poszperać w internecie na ten temat: zgrzebła gumowe, szczotki gumowe a'la rękawice :)

ja wybieram taką

lub taką

lub taką

podobno dobra tez jest szczotka z naturalnego włosia końskiego ale ja poprzestanę na powyższym
ania.b
Hodowca
Posty: 12
Rejestracja: 02 maja 2010, 14:42
Kontakt:

Post autor: ania.b »

Mago pisze: W okresie linienia, to owszem, raz, dwa razy w tygodniu warto przeczesać szczotką futerko w celu zebrania martwego włosa. Dobrze się też zbiera sierść wilgotnymi dłońmi. Ale to, jak już wspomniałam w okresie linienia.
Tak na co dzień czesać brytka nie ma potrzeby.
w okresie linienia ja niestety muszę wyczesywać codziennie, w przeciwnym razie mam hafty co drugi dzień...

a gdy futro jest w pełnej krasie - to raz w tygodniu, delikatnie - kotom to sprawia przyjemność, a dokonuję "przeglądu" stanu sierści i skóry :-)

szczotek używamy dwóch zgrzebełka z metalowymi wygiętymi ząbkami - coś w tym stylu: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod a na wykończenie "wyglancowanie" taką miękką szczotkę http://animalia.pl/produkt,3103,43,Trix ... _kota.html , która zbiera resztki włosa z wierzchu i raczej głaszcze niż czesze :-)

z grzebieniami o szerokich zębach czy gumowymi rękawicami mamy złe doświadczenia - po prostu nie sprawdzają się...
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 73
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:38

Post autor: Sara »

my próbowaliśmy rękawice i szczotki. aż pożyczyłam od Sary grzebień z obrotowymi zębami.
coś takiego tylko z jednym rzędem:
http://www.allegro.pl/item1021115740_tr ... oclaw.html

dla nas jest to strzał w 10. pięknie wyczesuje i przede wszystkim koty nie uciekają :-)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Sara pisze: dla nas jest to strzał w 10. pięknie wyczesuje i przede wszystkim koty nie uciekają :-)
Może i ja spróbuję... <hm>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Wczoraj dostałam zamówioną szczotkę. Taką: http://animalia.pl/produkt,8860,43,Musc ... ednia.html
Muszę przyznać, że czesze się rewelacyjnie. Przy czesaniu kłaki nie fruwają wszędzie, tylko ładnie się zbierają na szczotce i potem bardzo prosto można wszystko z niej ściągnąć. Przynajmniej jeden zakup mi się udał tym razem <mrgreen>
Zablokowany