Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Yolla »

elwiska3 pisze: 14 kwie 2017, 14:20
MoniQ pisze: 14 kwie 2017, 10:57 Właśnie dostałam EzzyGroom.... pierwsze próby pokazały, że na razie nie mam zdania :D
Mam wrażenie, że Mordimuś ma za gęste futro do tego... U Kaliski się sprawdza, ale ogrom latających kłaków jest nie do opanowania.
Macie jakieś sposoby, żeby odkłaczając kota nie zakłaczyć całego domu? :D
Ja czesze w kabinie prysznicowej :lol:
Ja mniej ekstremalnie niż Elwiska- zamykamy się w łazience i koty wiedzą, że będzie czesanko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Kasik »

Re Ezzy Groom :mrgreen:
Tez mam tą deskę z brzeszczotem i muszę powiedzieć, że jest zaje...fajna :lol:
Tak se myślę, jak tu wykorzystać ten cenny puch, chyba będę pchała do poduszek :hm: :haha:
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: jasminka »

Czym to się różni od furminatora ?
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Danusia »

jasminka pisze: 06 maja 2017, 18:03 Czym to się różni od furminatora ?
Jest delikatne nie ciągnie bardzo ładnie zbiera włos koty go lubią moje ( Kalut bardzo Kolorek toleruje) dużo więcej wyczesuje bez bólu , Paulina mając sporo różnych przyborów nic innego już od kilku tygodni nie używa ,a futra czesze codziennie.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Miss_Monroe »

Dziś pierwszy raz z ciekawości zobaczyłam jak wyglada to ustrojstwo do czesania. Wygląda oryginalnie. Do gęstego podszerstka nadaje się? Bo nie wiem czy dotrę tą szczotką wszędzie :lol:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Kasik »

MM, nie wiem, czy pomogę. U nas lepiej sprawdza się ten grzebyk na sierści Kayi, ona ma gładszą niż Tyson, bardziej położoną,
Tyson to pluszak. Ale co ważne, Tyson w ogóle nie dawał się czesać (wszystkiego próbowałam), a to "zgrzebło" mu aż tak nie przeszkadza :mrgreen:
Awatar użytkownika
fjolka
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2017, 00:00
Płeć: Kobieta
Skąd: Trójmiasto

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: fjolka »

Cześć :)

Mój kotek za kilka dni skończy 4 miesiące. Ma do czesania Tangle Teezer, zestaw z FURminatora dla kociąt i teraz przyszedł Ezzy Groom. Tangle Teezer wyczesuje tyle co nic, zestaw FURminator sporo, ale mimo, że wcześniej rozczesuję sierść grzebieniem z zestawu, gdy używam tego zgrzebełka to czuję czasem, że ciągnie futerko i wyrywa włosy :strach: Natomiast Ezzy Groom za każdym razem coś zbierze, u Was też?
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: agniecha »

Nie za wcześnie na tyle cudów do czesania ? Przecież to kociątko jeszcze i ma swój puszek który się zmieni . Ja swoje czesałam zwykłą szczotką dla kotów i głównie po to żeby były do tego przyzwyczajone , co kilka dni . Furminatora nie używam nawet dla dorosłej już kremówki , bo wydaje mi się niepotrzebny i brutalny , używam tylko do " łaciatki " Cleo , ale ona to jest jak niedźwiedź :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: jasminka »

agniecha pisze: 18 maja 2017, 15:57 Nie za wcześnie na tyle cudów do czesania ? Przecież to kociątko jeszcze i ma swój puszek który się zmieni . Ja swoje czesałam zwykłą szczotką dla kotów i głównie po to żeby były do tego przyzwyczajone , co kilka dni . Furminatora nie używam nawet dla dorosłej już kremówki , bo wydaje mi się niepotrzebny i brutalny , używam tylko do " łaciatki " Cleo , ale ona to jest jak niedźwiedź :)
:kciuki:
Awatar użytkownika
fjolka
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2017, 00:00
Płeć: Kobieta
Skąd: Trójmiasto

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: fjolka »

agniecha pisze: 18 maja 2017, 15:57 Nie za wcześnie na tyle cudów do czesania ? Przecież to kociątko jeszcze i ma swój puszek który się zmieni . Ja swoje czesałam zwykłą szczotką dla kotów i głównie po to żeby były do tego przyzwyczajone , co kilka dni . Furminatora nie używam nawet dla dorosłej już kremówki , bo wydaje mi się niepotrzebny i brutalny , używam tylko do " łaciatki " Cleo , ale ona to jest jak niedźwiedź :)
Z FURminatora mam takie coś: http://www.furminator.net/pl-pl/produkt ... ci%C4%99ta, nie typowy furminator. Co to jest "zwykła szczotka dla kotów"? Czeszę go, bo strasznie dużo włosków lata po mieszkaniu, a on bardzo często i dokładnie się myje.
Zablokowany