Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: yamaha »

No ja wlasnie podejrzewam, ze to nie kwestia szczotki u Missy..... :-/////
Dawno juz sobie obiecalam, ze przestane te szczotki kupowac i kolekcjonowac, bo ona CZESANIA po doopci, lapach i brzuchu po prostu nie lubi. (pod brodka i na grzbiecie to wiadomo, jakos znosi)
No ale na te szczotke sie skusilam, bo ostatecznie bedzie DLA MNIE <lol>
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: madziulam2 »

dziewczyny czy te szczotki z serii salon elite są "zamykane"??
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: madziulam2 »

już wiem - compact style ma zatyczkę
Awatar użytkownika
Maciejpak
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2014, 21:44
Hodowla: nie
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Toruń

Jak odratować sierść ?

Post autor: Maciejpak »

Witam
Ponieważ to mój pierwszy post z góry przepraszam jeśli będę się powtarzał, ale prześledziłem sporo storn w tej tematyce, poczytałem o pielęgnacji i nie znalazłem nic takiego co by rozwiało moje wątpliwości. Przechodzę do tematu. Jestem posiadaczem dwóch kocurów krótkowłosych. Jeden ma piękną sierść i w sumie nie wymaga żadnego specjalnego działania. W momentach większej wymiany sierści wystarczy tylko jak delikatnie wilgotną dłonią usunę to co zbędne. Od czasu do czasu małe szczotkowanie. Drugi kot to niestety większy problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że tworzą się na nim kołtuny. Jest ich coraz więcej. Na początku myślałem, że tak po prostu sierść się układa. Zaczęło się od tylnych łap, później na przednich a teraz zaczynają się budować na karku. Zwykłe szczotkowanie nie rozwiązuje problemu. Kupiłem nawet taką szczotkę jak dla ludzi, ale mam wrażenie, że ona nie jest w stanie przebić się przez grubą warstwę i nie rozczesuje dogłębnie. Czy powinienem użyć trymeru ? Czy trzeba się w tym przypadku wspomóc jakimiś suchymi szamponami lub innymi środkami, które pomogą rozczesać te kołtuny? Jeżeli trymer, to czy nie usunie on zbyt wiele podszerstka przez co kot będzie pozbawiony swojego największego atutu jakim jest gruba "pluszowa" sierść. Ciekaw jestem czy ktoś miał taki problem i jak go uniknął ? Czy szczotka z naturalnego włosia z dzika rozwiązała by problem z pielęgnacją bo tradycyjne szczotki nie działają. Dodam jeszcze, że kot, który ma problemy z czesaniem niechętnie poddaje się tej czynności. Raczej trzeba cały czas pilnować żeby nie uciekł. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: yamaha »

Szczotka z wlosia nie dojdziesz do skory i nie rozczeszesz koltunow.
W ogole jak koltun juz jest spory, to ja odradzam "wyczesywanie" : meka dla kota a i tak 3/4 "wyrwiesz".
Po prostu te koltuny, ktore juz sa spore wytnij nozyczkami.
Siersc szybciutko odrosnie.

Do czesania koltunow mozesz uzywac "szczotki-zgrzebla", w takim stylu :
http://www.agamazoologiczny.pl/koty/816 ... x15cm.html
Awatar użytkownika
Truskawka
Agilisowy Rezydent
Posty: 453
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Truskawka »

Dziewczyny,

Jaki macie zestaw Furminator MyFurst - znalazłam i dla kota i dla szczeniaczka, różnią się kolorami, ale pewnie jeszcze czymś więcej.

Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Danusia »

Truskaweczko niczym więcej się nie różnią tylko kolorem.

Obie z Lenką mamy niebieskie właśnie dla szczeniaka ,a czeszemy nasze kotuchy <mrgreen>

Przy czym u mnie ta szczotka idealna jest dla Kalutka ona ma w miarę normalny podszerstek ,a koszmarnie gęste i obfite futro no lisica <lol> nie do wyczesania :(((( natomiast dla Kolorusia który ma strasznie gęsty podszerstek taki mięciutki jak wata ( a futra ma tylko namiastkę w porównaniu z Kalutką) idealna jest szczota którą ostatnio kopiłyśmy z polecenia Elwirki ta czarna do mokrych włosów z Allegro( wyżej jest wszystko opisane) <mrgreen>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: nmin »

Ma ktoś szczotkę Kong? Zastanawiam się, czy zamówić.

Obrazek
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: Miss_Monroe »

Szczotkę zakupiłam jak pojawił się u mnie Bentley i jej nie polecam. Za to dobrze sprawdza się u Goldena mojego znajomego ;-)) Moim zdaniem są zbyt szeroko rozstawione "ząbki" w szczotce i są za grube, przez co nie wyczesują dobrze sierści. Do długiej sierści szczotka się nadaje, ale dla krótkowłosego Brytyjczyka nie jest dobrym zakupem.
Bardzo jestem zadowolona ze szczotki z wymiennymi nakładkami z serii Furminator :-)
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Szczotki/grzebienie/trymery do pielęgnacji sierści

Post autor: nmin »

Ma bardzo dobre opinie na Zooplusie, ale mnie też zastanawiają te ząbki. Chyba odpuszczę i zamiast tego kupię po prostu Tangle Teezer (chociaż w UK jest pioruńsko droga). Albo oddam kotom swoją własną <lol>

A który to dokładnie furminator? W Zooplusie jest tylko ten, ale nie ma niczego wymiennego: http://t.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_he ... tor/291301
Zablokowany