Bezprawne wykorzystanie zdjęcia?

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
wlapka
Posty: 206
Rejestracja: 25 kwie 2010, 23:52

Bezprawne wykorzystanie zdjęcia?

Post autor: wlapka »

Witam, często przeglądam alegratkę i dziś natrafilam na to ogłoszenie:
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/5313669 ... _cala.html
:-/
Jeśli mnie wzrok nie myli to jest Ceasaria z hodowli Pani Dorszki... Tylko zdjęcie jest "okrojone".. :-|
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Bo to jest Czesia :-o :-/ . Ludzie normalnie wstydu nie mają...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Dziękuję, już zadzwoniłam. Jeśli w godzinę zdjęcie nie zniknie, zgłodszę nadużycie.

To już drugi przypadek. Zacznę napis umieszczać w poprzek nosa...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Zadzwoniłam ponownie, Pani już chyba dostała OPR z AleGratki, bo twierdzi, że odpisała, że "zdejmie jak wróci do domu, koło 21." Nie wiem, komu odpisała, bo ja do niej nie pisałam - widocznie oni )

Tamten przpadek to już był w ogle koszmarny, bo na Allegro. I też pomogło dopiero zgłoszenie drogą ofcjalną, na zwykłą rozmowę i prośbę nie byo reakcji...

Trudno, będziecie oglądać zdjęcia z napisem na kocie. Moje zdjęcia zostały już umieszczone na wielu portalach i blogach - nie mam nic przeciwko temu, jeśli podane jest źródło i autor. Ale jako ilustracja czyjejś sprzedaży, i to jeszcze pseudo, to już przesada, i ciśnienie mocno mi skoczyło.
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

No ludzie bezczelni do granic :-/ . Jak można wystawić na sprzedaż czyjegoś kota? No bo przecież tak to wygląda. Wcale się nie dziwię, że się Dorszko zdenerwowałaś.
Nawet pomijając prawa autorskie. Ktoś po takiego kota przyjedzie , a tu niespodzianka wypłosz, zamiast pięknoty ze zdjęcia... Nieuczciwość podwójna :-/
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Vanicca pisze:Nawet pomijając prawa autorskie. Ktoś po takiego kota przyjedzie , a tu niespodzianka wypłosz, zamiast pięknoty ze zdjęcia... Nieuczciwość podwójna :-/
Tego akurat nie wiemy, to może być kot i znacznie piękniejszy od mojej Czesi :)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Śmiem wątpić <mrgreen> . Tym bardziej, że w ogłoszeniu jest kocurek, który od kotki powinien być okazalszy. W wieku 6 miesięcy różnicę już chyba troszkę widać? Tak mi się wydaje. Chociaż z drugiej strony to dorosła Czesia wygląda dużo okazalej od niejednego kocura <lol>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Co za chamstwo! :-x Gdyby miał ten ktoś takiego pięknego kocurka do sprzedaży to nie kradł by cudzego zdjęcia do reklamy swojego kota. Taki ogłoszenia powinny być od razu zdejmowane, a nie jeszcze czekają, aż ktoś wróci do domu i łaskawie ściągnie zdjęcie.
Dorszko też by mi ciśnienie skoczyło, gdybym była na Twoim miejscu.
wlapka
Posty: 206
Rejestracja: 25 kwie 2010, 23:52

Post autor: wlapka »

nie ma za co dziękować, szkoda, że nie byłam posłańcem lepszych wiadomości niż ta ;-))
oby sprawa została rozwiązana. Co do umieszczać napisów w innym miejscu to myślę, to dobry pomysł, tak żeby nikt nie mógł ich "odkroić" ;-))
I zgadzam się z opinią, że gdyby wszystko było z tamtym kociaczkiem do sprzedaży ok, to sprzedający umieścił by jego zdjęcie.. :-( Przykra sytuacja ze względu na Panią Dorszkę, ale też tego kotka <kciukwdół> Zresztą nie ma mowy o rodowodzie, a jest o tym, że inne zdjęcia mogą zostać wysłane na maila.. Hm, wtedy pewnie dalej by odchodziło oszustwo.. <zły>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Przykra sprawa :-(
Ludzie są tak czasami bezczelni, że ludzkie pojęcie przechodzi. Dorszko, przykro mi bardzo. Widzę, że zdjęcie już znikło, więc chociaż tyle.
Myslę, że to jest przypadek, kiedy ktoś bezmyslnie kupił zwierzę, opieka przerosła i sprzedaje z całym dobrodziejstwem inwentarza. Tam jest i drapak, miski, torba...
Biedny kot :kotek:

A co do podpisywania zdjęć... biorąc pod uwagę, jak to zdjęcie było wykrojone, to chyba faktycznie trzeba ten podpis na nosie kota umieszczać. Makabra z tym złodziejstwem :-x
Zablokowany