Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Pazurki

Post autor: nmin »

Anka pisze:My dbamy tylko o przednie łapy. O tylne dba sam, bo tylko raz się zdarzyło, że wymagały naszej interwencji.
U nas to samo. Zerkam czasem kontrolnie, ale nie ma potrzeby ich ruszać.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pazurki

Post autor: Sonia »

Trzeba obcinać, bo potrafią się zrobić bardzo długie i wtedy przeszkadzają kotu.
Ja obcinam wszystkie, tylne też, bo też rosną dosyć długie u moich miśków.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Dorszka »

Soniu, bo niektórzy są LENIAMI, o kotach mówię oczywiście <diabeł> Taki porządny kot to sobie tylne pazurki obgryza. Ale niektórym się nie chce, i takim faktycznie i tył trzeba obcinać.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Pazurki

Post autor: agniecha »

Moje obgryzają <mrgreen> skracam tylko przód :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Pazurki

Post autor: gloria »

Ostatnio zwróciłam uwagę na Elsy pazurki i zdziwiłam się, że wyglądają na ścięte, jak zaraz po obcięciu (było pod koniec kwietnia), nie są ostro zakończone.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Dorszka »

Może się połamały... :hidden:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pazurki

Post autor: Sonia »

Dorszka pisze:Soniu, bo niektórzy są LENIAMI, o kotach mówię oczywiście <diabeł> Taki porządny kot to sobie tylne pazurki obgryza. Ale niektórym się nie chce, i takim faktycznie i tył trzeba obcinać.
Tami obgryza, ale tylko jeden paluszek ten najmniejszy <lol>
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Pazurki

Post autor: gloria »

Obcięłam... na razie po 4 pazurki u każdej przedniej łapki, nie było łatwo, Elsa zjadła przy tym chyba 10 cm swojej ulubionej pasty witaminowej :( te "ścięte" pazurki były jednak u tylnych łapek, przednie wszystkie były spiczaste. Teraz jeszcze muszę zlokalizować te pazurki, które zostały do obcięcia, może poczekam do jutra, Elsa jest już wystarczająco zestresowana :(
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pazurki

Post autor: Sonia »

Wydaje mi się, że dobrze byłoby też, jak kot sobie leży próbować mu głaskać łapki, dotykać poduszeczki bez obcinania pazurków, żeby kot się z czasem przyzwyczaił, że łapki się dotyka nie tylko po to, żeby obcinać pazurki. Jak łapki się chwyta tylko po to, żeby obciąć pazurki, to kot taki dotyk kojarzy tylko z czymś nieprzyjemnym dla niego.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Pazurki

Post autor: Luinloth »

Ja tak próbowałam wielokrotnie i o ile z tyłu czasami mogę sobie na takie mizianko pozwolić (zależnie od humoru), o tyle przednie łapki są od razu zabierane, chowane pod siebie albo po prostu cały kot zabiera się i idzie sobie. Dla niektórych kotów chyba ich łapki to świętość...
Zablokowany