Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Ta można w skrócie to ująć :) Piszę o tym tutaj>>>>>> .

Oprócz tego, drapanie jest sposobem na oznaczanie terenu - na łapkach znajdują się gruczoły zapachowe :)
Basia
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 12:09

-

Post autor: Basia »

Dziękuję z pewnością przeczytam.
Carolla
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:25

Post autor: Carolla »

jak często obcinacie kotom pazury?
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

raz na tydzien odrośniete końce
Awatar użytkownika
DjDario
Posty: 115
Rejestracja: 10 gru 2008, 22:17
Kontakt:

Post autor: DjDario »

A my raz w miesiącu jedziemy do weta, który obcina Rikusiowi pazury. Kiedyś było tak że samo to robiliśmy bo kocur nam na to pozwalał. teraz gdy ma już ponad 2,5 roku zmienił się w tym względzie i nawet na weta bardzo nasyczy i nieraz potraktuje go niemile mimo, że w tym czasie druga osoba mocno go trzyma w kokonie z koca. A po obcięciu robi się od razu potulny i możemy wracać do domu.
Carolla
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:25

Post autor: Carolla »

dzis bylam u wet na kontroli po sterylizacji, powiedziala ze raz na kwartał
? to trochę za duze rozbieznosci - raz na kwartal a raz w tygodniu
Awatar użytkownika
gosiaczek8807
Posty: 732
Rejestracja: 09 lis 2009, 00:42

Post autor: gosiaczek8807 »

My obcinamy raz na 1,5-2 tygodnie i nie wyobrażam sobie dłuższych odstępów! Po dwoch tygodniach pazury są na tyle długie i ostre, że raz przypodkowo podczas zabawy zostałam boleśnie oznaczona.
Awatar użytkownika
Mike
Posty: 47
Rejestracja: 13 lut 2010, 08:24

Post autor: Mike »

Ja obcinam Harry'emu raz na 2 tygodnie, ale tylko przednie. Pazury na tylnych łapach jakoś sam sobie przyciera.

Technika - kładzie się futro na parapecie, pogłaszcze, pomizia itp, a jak już zacznie się prężyć na leżąco to sam zaczyna wystawiać pazury, tedy ja go cabas za łapę. Ciach, ciach obcinaczką i zanim się futro zorientuje już pierwsza łapa gotowa. Odwracam jego uwagę głaskami itp i zaraz druga gotowa.
<ok>
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Jak napisałam co tydzien przeglądam kotom pzaury i obcinam odrośniete końce. To pozwala im spokojnie unkcjonowac bez jakis drastycznych zmian - odrastają wszystkie to kot drapie wszystko co mu w droge wejdzie
jesli regularnie się to robi to kot sie przyzwyczaja
nie wyobrażam sobie sytuacji zebym nie mogła jakiegos zabiegu na swoim kocie zrobic, znaczyłoby to że w hierarchii kot stawia siebie wyzej niz właściciela
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Odnośnie pazurków- chciałam prosić o polecenie dobrej obcinaczki. Mam solidne cążki- dla Gabulca- krogulca i takie mniejsze, delikatne, jak dla ludzi- dla malucha.

Ostatnio zauważyłąm, ze te duze cążki rozdwajają paurek (mam je juz ponad rok, moze trzeba kupić nowe). Przeciez tak być nie może. Są do kupienia obcinaczki z pilniczkiem, ale czy to nie jest ,,pic na wodę"? Kot nie lubi samego obcinania, a co dopiero piłowanie?

Moze warto kupić takie obcinaczki w formie nożyczek. Podzielcie się, proszę, swoimi doświadczeniami. Gaba ma bardzo twarde pazurki-2 drapaki od Rufiego, kanapa i fotel i tak musze czasem obciąć.
Zablokowany