Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Diedra
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2010, 22:12

Post autor: Diedra »

Ja używam dla dziewczyn gilotynki Trixie De Luxe i nie mamy problemu z rozdwojonymi pazurkami - raz, że gilotyna jest bardzo ostra i ścina pazur, zamiast go miażdżyć, dwa, staramy sie pamiętać o odpowiedniej diecie, bogatej w wapń. Można też spróbować podawać więcej puszek z zawartością galaretki - żelatyna ponoć działa na kocie pazury tak samo, jak na ludzkie paznokcie, ale oczywiście na efekty trzeba będzie poczekać :)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Ja używam Nożyczek Le Salon i też bardzo dobrze się sprawują :-)
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Ja też mam obcinaczkę z trixie, kupiłam w sklepie i dlatego nie podam linka. Nie jest dobra chociaż Pani polecała, miała być najlepsza- znaczy wytrzymała, dobrze obicnająca. Z resztą teraz wiem, ze trixie nie wszytsko robi dobrze- np. zabawki ;-))

Kocik ma twarde pazurki bo dostaje Efa Olie i one tez dodatkowo je utwardzają. Puszka z galaretką jest również w jadłospisie :-)

Zastanawiałam sie nad takimi nożyczkami, jak napisała Vanica, ale poczekam aż Haritka podrośnie i pazurek stwardnieje. Mój maluch jest w wieku Harici i ma miększe pazurki niż killerek, oczywiste.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

nie obcinac na wprost ( prostopadle) ale na skos, bocznie wtedy pazur się nie rozwarstwi
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Zawsze obcinałam tak jak radzisz Kesjo ;-)).

Ktoś już też pisłał, ze po Vita Vecie jego kiciowi tak stwardły pazurki, ale kwestia dobrej obcinaczki to chyba inny temat <roll>
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Sorka-stwardniały <oops>
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Post autor: Aga12 »

Odkurzę nieco wątek,bo mnie również interesuje jakie Wy macie obcinaczki do pazurów i jakie z doświadczenia możecie polecić dla 5-miesięcznego kociaka.Na razie w tym wątku doczytałam się tylko o dwóch rodzajach,ale ocena niemiarodajna bo 1:1.Jedna osoba poleca druga nie. :-?
A w sklepach wybór ogromny polećcie coś sprawdzonego i porządnego :-)
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

Nie sugeruję CI co masz kupić ,ale mogę się podzielić czym ciacham pazuriru ja.
W zasadzie nie sama,jak koty były małe było bezproblemowo,teraz TŻ trzyma delikwenta-kota a ja ciacham. Używam TYCH od początku,odkąd mam koty, nożyczki są dla mnie bardzo wygodne, spore,nie męczą mnie , ostre,spełniają swoje zadanie. NIe rozdwajają pazurów,radziłam sobie i na kociakach jak były małe i teraz,gdy Dante ma już naprawdę gruby pazur.
NIe wiem jak się mają gilotynki,może są niezłe-tak słyszałam,tak polecała hodowczyni.
Ja na razie nie zrezygnuję ze swoich nożyczek.
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Ja też używam od małego nożyczek i jestem zadowolona, mam te z LeSalon'a :-)
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Post autor: Aga12 »

Dzięki serdeczne,kupię te Muscata tym bardziej,że opinie w Animalii też same pochlebne.A potem z bijącym sercem zabiorę się za manicure i pedicure Jeffreya. :-D
Zablokowany