Pielęgnacja długowłosego brytyjczyka

Dla posiadaczy przepięknej długowłosej odmiany kota brytyjskiego.
Gonab
Posty: 267
Rejestracja: 24 lis 2008, 11:28
Kontakt:

Post autor: Gonab »

Heheheheh kupienie nie rozwiazuje problemu przynajmniej w tej która ja mam - bo trzeba zasłonić miskę, zeby zlizywały z fontanny co by kryzy nie moczyły :D:D:D
Monka
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2010, 17:28

Duże upsssss

Post autor: Monka »

Mój kociak bawił się butelką po oleju. Wygląda jak 1000 nieszczęść. Jaki szampon polecacie???
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

myślę,że najbardziej miarodajne będzie dzieło Vaniccy
kocie szamtu ^^
Monka
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2010, 17:28

Post autor: Monka »

Weszłam na stronę z szamponami które poleca Vanicca. Jest tego bez liku. Nigdy nie kompałam kota. Po raz pierwszy jestem posiadaczem malucha długowłosego i od razu taki wypadek. Kociak jest niezłym łobuziakiem <mrgreen>
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Kurczę trochę nie w czas, bo jeśli byś cokolwiek miała zamawiać to i tak dopiero w poniedziałek zamówienie by ruszyło...
Jeśli jest tragedia to wykąp tym co znajdziesz u siebie, trudno. Nawet szampon dla małych dzieci się od biedy nada. Jeśli jesteś w stanie zaczekać to kupiłabym ten z Anju do ciemnej sierści (to twój kot w podpisie? Tak założyłam :-D )

TAKI

naprawdę te kosmetyki są REWELACYJNE i wystarczą na bardzo, bardzo długo. Pani, która je sprzedaje też jest hodowczynią, więc jeśli opiszesz jej sytuację to wyśle Ci produkt pewnie od razu :-) .
Monka
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2010, 17:28

Post autor: Monka »

Pusia to tylko jedna z moich kotek. Krótkowłosa zero problemu. Katastrofa stała się z Bianką z najmłodszym tym razem długowłosym maluchem. Jak pisałam nie mam doświadczenia z długowłosymi kotami.
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

TUTAJ można kupić te szampony, na pewno wybierzesz coś dla Puchatka :-) . Ja wiem, że 50 zł to sporo za szampon, ale naprawdę warto. Będzie Ci pewnie służył do końca daty ważności <lol> . Ja już się nakąpałam trochę zwierzaków, ostatnio jak byłam w domu kąpałam nasze wszystkie trzy owczarki długowłose. Skończył nam się dobry szampon i trzeba było wykorzystać taniaka z miejscowego sklepu :pity: . To była jakaś masakra... Kupiłam Hiltona i byłam w połowie psa kiedy cały się skończył :-| ... W ogóle się nie pienił, nie oczyścił dobrze sierści (to ważne, te szampony z niższej półki praktycznie wcale nie pozwalają pozbyć się naturalnego tłuszczu z sierści, a co dopiero oleju...). W końcu się wściekłam i poświęciłam mój lawendowy Johnson&Johnson :pity: . Nigdy więcej...
Awatar użytkownika
agataz
Posty: 128
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:32

Post autor: agataz »

Vanicca a obcinasz Haricie kłaki spod łap, te poprzerastane, bo ja już straciłam cierpliwość :)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Przyznam się bez bicia, że nie obcinam. Słyszałam, że mogą się tam pojawiać odparzenia od kołtunów i różne inne brzydkie rzeczy, ale u Harity nic takiego nie ma miejsca. Sprawdzam co jakiś czas jak się sprawy mają i to wszystko :-)
Awatar użytkownika
agataz
Posty: 128
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:32

Post autor: agataz »

No i stało się ... musieliśmy zostawić Beniutrona na jakiś czas, bo wyjeżdżaliśmy i coż - w efekcie Beńka się sfilcowała dokumentnie. W tej chwili mam długowłosego w połowie krótkowłosego brytka gdyż trzeba ją było ciachnąć kosiarą na całej długości podwozia i pod brodą :-D (zdjęcia obiecuję wkrótce) Wygląda jak ufolud :)
Nawiasem mówiąc czy słyszeliście coś na temat pudru ryżowego dla kotów, podobno ma świetne właściwości antystatyczne.
ODPOWIEDZ