Pielęgnacja długowłosego brytyjczyka

Dla posiadaczy przepięknej długowłosej odmiany kota brytyjskiego.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

Proszę o poradę, szczególnie osoby posiadające kudłatki.
Jak pisałam, Illian potwornie zrzuca sierść, zwalam na linienie-
codziennie wyczesuję TAKIE ilości, że już nie wiem, czy są prawidłowe.
Wstawiam foto, aby to zobrazować, wlosy wypełniają całą garść <shock>
Czy powinnam go czesać codziennie? Jak tego nie robię, zostawia kępki to tu, to tam.
Znajduję kępki na podlodze, drapaku. Czy to normalne??
Obrazek
Obrazek
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Moja półdługowłosa panna syberyjka ma właśnie okres linienia i codziennie wyczesuję jej podobną porcję. Niestety nie bardzo to pomaga, po podłodze toczą się kłęby, jak w westernie ;-)) Zaczynam się łamać i rozpatrywać zakup furminatora. Najwyżej wystawy odpuścimy...
Awatar użytkownika
agataz
Posty: 128
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:32

Post autor: agataz »

Moja kudłatka jeszcze w ogóle nie zrzuca, nawet jak ją czeszę to niewiele zostaje na szczotce. Był okres że zrzucała na potęgę, jakos tak na wiosne zeszłego roku.Podawałam jej wtedy krople na poprawienie stanu sierści i jakos to prztrwałyśmy :-/ spróbuj może EFA Olie, na pewno nie zaszkodzi. Wiele zależy też od karmy, zauwazyłam, ze najlepiej pod tym względem sprawdza się Orijen.
Awatar użytkownika
Yola
Posty: 480
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:32
Kontakt:

Post autor: Yola »

U nas tez sie futro sypie ostro. Wyczesuje szczotka, glaszcze rekawica z wypustkami i nic. Przed chwila Alicia zeskoczyla z oparcia fotela na ziemie, a ze zrobila to w promieniach slonca, wyraznie bylo widac jak w locie osypaly sie z niej klaki.
Jest cieplo, okna sa uchylone i tak jak pisze Narin, ruch powietrza wyciaga klaki z wszystkich zakamarkow i tworzy z nich westernowe obloczki.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

U mnie też po kupce z każdego kota a mam krótkowłose,tylko ja czesze gumową rękawicą 2 razy w tyg :-)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Zbieraj na kolczyki! <lol>

Harita też tak gubi, nie przejmuj się :-) .
Zawtka
Hodowca
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2011, 17:21
Kontakt:

Pielęgnacja sierści długowłosego brytka ;)

Post autor: Zawtka »

Proszę poradźcie mi. Nasz długowłosy kremus Emilek ma problemy z fryzurą ;). Sama już nie wiem w jaki puder (lub inny specyfik) zainwestować...
Naczytałam się już różnych opinii i mam mętlik. Zależy mi na czymś co nie uczuli kociaka, nie przesuszy jego skóry a pozwoli na fajny wygląd futerka.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

-------> Tu <------- coś znajdziesz <mrgreen>
Zawtka
Hodowca
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2011, 17:21
Kontakt:

Post autor: Zawtka »

O kurczę.... :zalamka: jest już taki wątek.

Dzięki za wiadomość! :roza:
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Post autor: adabellqa »

Witajcie
od niedawna posiadam BLH liliowego Stefana ( 5 miesięcy:) ) :) niestety miał rozwolnienie i całe portki umazane są w kupce. chciałabym go wykąpać, zakupiłam już nawet szampon polecany na forum.. ale nie mam pojęcia od czego zacząć(nie miałam nigdy kociaka z długim włosem i w dodatku nigdy żadnego nie kąpałam!)... jak bym mogła prosić o jakieś wskazówki, co mam robić krok po kroku.... ;)
pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi :)
ada
ODPOWIEDZ