Odkurzacze, szczotki do odkurzaczy na sierść kocią

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Post autor: Monika »

Ja też czeszę tak raz w tygodniu, czasem jak dopadnę to częściej. Ale przynajmniej raz na 2 tygodnie "czochram" je mokrymi rękoma. Oj, zostaje wtedy sierści na rękach, czasem powtarzam zabieg kilkakrotnie, aż uznam, że jest jej już wystzarczająco mało na moich rękach. Obecnie Robin gubi sierść i u niego najdłużej to tra. Dziewczyny wręcz odwrotnie, raz wystarczy. Ale czesanie jest. Ja też używam takiej szczotki z malutykimi metalowymi igiełkami, ale w tym wypadku to ona wyczesuje bardziej podszerstek - czeszę bardzo delikatnie, żeby usunąć tylko ten martwy włos. Na włosy te zewnętrzne, nie podszerstek najlepsze u mnie jest właśnie to czochranie mokrymi rękoma. Przy okazji jest to też dobry masaż dla kociaków, moje wszystkie trzy to uwielbiają. Szczególnie Robin i Carmen, nadstawiają swoje boczki z pomrukiwaniem <lol>
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 73
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:38

Post autor: Sara »

ja też staram się czesać raz na tydzień, ale to też zależy od chęci moich panienek. czasami zabawa wygląda w ganianego lub berka <mrgreen> .

sierść z dywanu staram się ściągać odkurzaczem chyba to się nazywa "turbo-szczotka" czy coś takiego. a jak to nie pomoże, to na kolana, szczotka w rękę i ćwiczenia mięśni :ok:

ale muszę przyznać, że jak na razie sierść moich brytków to pikuś ;-)) z sierścią collie, z którą mam do czynienia od przeszło 13 lat :-)
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

dla wszytskich sprzątających super oferta, która w zasadzie powinna znaleźć się w dziale ,,znalezione w sieci", ale myślę, ze tu tez się nada

http://www.youtube.com/texasgirly1979#p ... wdbilSWjaM

oraz <mrgreen> http://www.youtube.com/watch?v=vf9wHkkNGUU

Dziewczyny- myslmy nad zakupem <lol> <lol>
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Super! <lol>
Yoko
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2010, 14:25

Post autor: Yoko »

dźinx Świetne <lol>
A jeśli chodzi o sierść... Hmmm... Nie zauważyłam jej zbyt dużo - zaznaczam, że to obserwacja przy jednym brytku. Ja czeszę Sayoko codziennie, no czasem co 3 dzień jak mam lenia. ;-)) Używam dość gęstego grzebienia z obrotowymi zębami.
Oczywiście, że posiadam również sierść na dywanie :-> a mój odkurzacz, albo raczej szczotka sobie z tym nie radzi :-/ Widzę, że macie "turbo szczotki" i chyba też będę musiała w taką zainwestować. Myślałam o czymś takim: http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... acz/151429 , ale czy da się kupić coś podobnego i taniej <?>
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Yoko, to tak ,,kasia"-podręczna. Moja babcia miała taką tylko troszkę w innej formie i służyła do zbierania okruszków.

Ten odkurzacz, do którego wstawiąłś linka, a ja zwę kasią, nie posprząta chyba za Ciebie, tak samo musisz sie namachac, a kot ma chyba za duży tyłeczek zeby na nim usiąść , hahahah.

Model wklejony przeze mnie to chyba Rumba- hit ostatnich miesięcy, ale ja chcę kupić inny, mocniejszy, wydajniejszy i mniej buczący.
ansar8
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2008, 20:21

Post autor: ansar8 »

Czy macie jakiś sposób na sierść na pościeli. Słyszałam coś o kulach do prania usuwających sierść ale nie wiem gdzie takie znaleźć? proszę o poradę
Awatar użytkownika
HiddenTiger*PL
Hodowca
Posty: 50
Rejestracja: 20 maja 2010, 17:26
Kontakt:

Post autor: HiddenTiger*PL »

Kulki do prania

Powermeda pożyczam od koleżanki super sprzęt, naprawdę jestem pod wrażeniem.
Sama dysponuję na codzień electroluxem ultra silencer z właśnie turboszczotką radzi sobie znakomicie. Moje psy mają krótki włos , który wbija się i normalnie się go nie odkurzy z dywaników i kanap.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Czy te kulki są skuteczne? Czy tylko zaciągają odzież w praniu?
Awatar użytkownika
HiddenTiger*PL
Hodowca
Posty: 50
Rejestracja: 20 maja 2010, 17:26
Kontakt:

Post autor: HiddenTiger*PL »

A nie mam bladego pojęcia. Koleżanka ma natomiast tą pralkę beco na kudły, i mówi że odzież rzeczywiście czysta, ale cały bęben oklejony kłakami i nie ma bladego pojęcia jak go wyczyścić i obawia się że pralka się zapcha w końcu ;-))
Zablokowany