Brytyjczyki a inne zwierzęta w domu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Bella
Posty: 36
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:47

Post autor: Bella »

Dziendobry^_^
Chciałam się spytać czy da się pogodzić kocurka brytyjskiego z żółwikiem stepowym w jednym mieszkaniu??
Wiem, że w normalnych warunkach raczej nie sprawiłoby to problemu, jednak rzecz w tym, że nasz Ignac<żółw> jest przyzwyczajony do tego, że zawsze chodzi po całym mieszkaniu. Czy żołw nie stanie się potencjalną ofiarą nowego mieszkańca ????????
Czy da się wyjść z całej sytuacji bez ograniczania swobody małego gada? :kotek:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Wydaje mi się, że nie, ale tutaj na pewno nic nie stwierdzę... Żółw nie porusza się szybko, a tylko takie zachowania są dla kota prowokacyjne, więc po pierwszym okresie zainteresowania dziwnym stworem kot pewnie przestanie zwracać na niego uwagę. Ale może jest na forum ktoś, kto ma już taki zestaw, i powie nam, jak jest na pewno :)
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Myślę, ze mały kociak szybko przywyknie do takiego towarzysza :)

Ja miałam psa i żółwia greckiego w nastolęctwie i koegzystowały sobie swobodnie przez wiele lat
Awatar użytkownika
Bella
Posty: 36
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:47

Post autor: Bella »

dziekuje bardzo ^_^
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

u nas mieszka młody żółw grecki :-)
co prawda ma swoje terrarium, ale to raczej z potrzeby nagrzewania i oświetlenia, ale spaceruje tez po domu.
gdyby był większy zupełnie bym się nie bała o niego.
Koty są zainteresowane, ale on jest za wolny, a poza tym jak jemu się nie podoba to potrafi straszyć .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to fotki z pierwszych dni żółwia w domu, jeszcze miał na karapaksie znaczenia z dokumentów pochodzenia
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

O-l-g-a pisze:Koty są zainteresowane, ale on jest za wolny, a poza tym jak jemu się nie podoba to potrafi straszyć .
Śliczny ten żółwik :-)
A w jaki sposób straszy?
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

unosi się wysoko na łapach i robi coś jakby miał dać kotu "z bańki "
reaguje tak na wyjątkowo upierdliwą nasza Balerinkę jak go za długo obwąchuje.

Generalnie jednak jest dla kotów zbyt wolny, żeby być atrakcyjny jako zdobycz czy zabawka.

U mojej przyjaciółki duży ( ok 25 cm ) żółw stepowy podszczypuje ich kota .

W jednej z zagranicznych hodowli BRI ( muszę przypomnieć sobie , która to ) widziałam na stronie zdjęcia kotów i kociąt z dużym żółwiem stepowym, jak wylegiwali się wspólnie w plamie słońca na tarasie.
aga.pacholczyk
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:02

Re: Brytyjczyki a inne zwierzęta w domu

Post autor: aga.pacholczyk »

Witam
Chcielibyśmy kupić brytyjczyka. W domu mamy już 11-letniego dachowca. Wykastrowany spokojny. Ale mamy jeszcze 2 psy- Golden Retriver suczka 1 rok i mieszaniec suczka. One generalnie są na dworze, bo mieszkamy w domku, ale zdarza się że chcą być w domu więc są. Teraz nie wiem czy jak na to zareaguje nowy mieszkanie. Lara-Golden Retriver jest jak to młody pies bardzo ciekawa wszystkiego i chętna zabawy. Oczywiście nic nie zrobi. Nie wiem jak na to charakter brytyjczyka. Czy ktoś może mi pomóc.?

dziękuje
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Brytyjczyki a inne zwierzęta w domu

Post autor: Mago »

aga.pacholczyk pisze:Teraz nie wiem czy jak na to zareaguje nowy mieszkanie. Lara-Golden Retriver jest jak to młody pies bardzo ciekawa wszystkiego i chętna zabawy. Oczywiście nic nie zrobi. Nie wiem jak na to charakter brytyjczyka. Czy ktoś może mi pomóc.?
Witam :-)
myślę, że wszystko będzie dobrze. Masz już w domu kicię, więc psiaki są zaznajomione z kotem. Mały brytek jak każdy kociaczek świata ciekawy i bardzo chętny jest do zabawy więc nie wykluczone, że z Twoją Larą będą nieźle dokazywać :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam serdecznie na forum :)

Nie będzie tu zapewne inaczej, jak przy wprowadzaniu drugiego kota - największym problemem nie będą raczej psy, a kot-rezydent.

Żeby zmniejszyć ewentualne problemy, proponuję poszukać hodowli, w której jest też pies, i kociaki się z nim wychowują.
Zablokowany