Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Becia »

MoniQ pisze: 07 lis 2019, 10:41
Becia pisze: 06 lis 2019, 21:31 Na rzadszą wymianę żwirku mogę sobie pozwolić odkąd używam Tigerino Canada. Gdy czasem zapomnę kupić i muszę się ratować Benkiem, wtedy półtora tygodnia to jest maksymalny czas (najczęściej kilka dni, do tygodnia) i trzeba wymieniać cały żwirek i myć kuwety.
Beciu, a jaki zapach tego Tigerino kupujesz? Bo się napaliłam, że też wypróbujemy ten żwirek ale wybór zapachów mnie powalił :)
Kupuję zapach pudru dziecięcego. Jakoś tak najbardziej mi odpowiada :)
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

A ja myslałam, że koty wolą bez zapachu.
Czy jest im to obojętne?
Ja w sumie wolę bez zapachu.

Wczoraj miałam konwersacje z angielskiego. Mój lektor też ma kota i czasem rozmawiamy o nich. On sprząta kuwetę raz na dwa dni przy jednym kocie. Trochę mu palcem pogroziłam 😉
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Becia »

Ale w Tigerino ten zapach jest bardzo subtelny. Wersja bez zapachu też jest, ale nie próbowałam :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: MoniQ »

Próbowałam przepchnąć puder, ale nie przeszło. Mój M. nie lubi tego zapachu :D Kupiliśmy skoszoną trawę i białą różę... takie typowe kocie zapachy :lol: :lol:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ja to wolę bez zapachu, bo jak sobie wyobrażam zapach wiadomy z dodatkiem zapachu np. jakiegoś kwiatowego to mi się słabo robi na samą myśl (w razie jakby mi się kulka rozwaliła). A jak żwirek dobrze zbryla to i zapachy zatrzymuje.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

Domestosa przy kotach bym nigdy nie używała. Ja spryskuję kuwety i myję takim płynem: Savic Refresh'R Household Cleaning Spray. W zooplusie go kupuję. Zapach jest bardzo przyjemny i nie jest to jakiś drastyczny środek, jak Domestos. Wymieniam cały żwirek co 3 tygodnie i wtedy myję kuwety. A sprzątam od razu jak koty coś zrobią.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

Sonia pisze: 07 lis 2019, 15:11 Domestosa przy kotach bym nigdy nie używała. Ja spryskuję kuwety i myję takim płynem: Savic Refresh'R Household Cleaning Spray. W zooplusie go kupuję. Zapach jest bardzo przyjemny i nie jest to jakiś drastyczny środek, jak Domestos. Wymieniam cały żwirek co 3 tygodnie i wtedy myję kuwety. A sprzątam od razu jak koty coś zrobią.
Robię tak samo i też tym płynem, z małą różnicą, że żwirek wymieniam co miesiąc. Przy myciu kuwety wsypuję półtora worka lawendowego Benka, w połowie miesiąca dosypuję jeszcze pół.
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: ozon »

Savic, mówicie? :) Savica mam na stałym wyposażeniu, w razie gdyby Tajga zachorowała i trzeba było jakiegoś pawia sprzątać.

PS
Chyba muszę się wytłumaczyć z tego Domestosa :oops: Jedna z wetek mi tak kiedyś poradziła i tak zostało. Dobrze, że książka Jacksona natchnęła mnie do zadania pytania na najlepszym forum na świecie :-D
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

ozon pisze: 07 lis 2019, 18:16 Savic, mówicie? :) Savica mam na stałym wyposażeniu, w razie gdyby Tajga zachorowała i trzeba było jakiegoś pawia sprzątać.
To też :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: jasminka »

Ja używam savic lub pudru do mycia kuwet firmy Benek :)
Zablokowany