Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

A co jest w tych pudrach i płynach?
Ja używam płynu do mycia naczyń i gorącej wody.
Z chawcikami odpukać nie mam problemów, nie występują często. Czasem tylko i zwykle na dywanik w łazience, więc pralka załatwia temat 😁
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

Mam wrażenie że zapach płynu do naczyń może się nie podobać kotom, które mają wyczulony węch.
Często po umyciu kuwety i nasypaniu świeżego żwirku Jaskier wchodzi do kuwety poleżeć = zapach mu się podoba :)
Kiedyś mnie to martwiło że w kuwecie robi sobie plac zabaw, ale dopóki nie robi sobie kuwety na swoim placu zabaw, to odpuściłem sobie nerwy ;-))
Poza tym wspomniany płyn Savic nie pieni się jak Ludwik i nie trzeba płukać nie wiadomo jak intensywnie.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

Zwykły płyn tylko maskuje zapach moczu. Kot i tak jest w stanie wyczuć że w danym miejscu było kiedyś nasikane. Płyn savic usuwa mocz i zabija bakterie i zarazki.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

To może spróbuję, wkleicie jakiegoś linka z tym?

Płynem do naczyń myję od lat i nigdy nie miałam problemów. Zapach wybieram zawsze jak najdelikatniejszy bo i sama nie lubię intensywnych. A później gorącą wodą wypłukuję i przelewam wrzątkiem z czajnika. Z iloscia piany nie mam problemów jakoś, tzn. nie produkuję jej dużo. A później wycieram i sypię świeży żwirek.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

Karioka pisze: 01 gru 2019, 20:29 To może spróbuję, wkleicie jakiegoś linka z tym?

Płynem do naczyń myję od lat i nigdy nie miałam problemów. Zapach wybieram zawsze jak najdelikatniejszy bo i sama nie lubię intensywnych. A później gorącą wodą wypłukuję i przelewam wrzątkiem z czajnika. Z iloscia piany nie mam problemów jakoś, tzn. nie produkuję jej dużo. A później wycieram i sypię świeży żwirek.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... ety/189885
Wrzątkiem??? :strach: Plajstyczaną kuwetę??? :-|
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

Jaskier pisze: 01 gru 2019, 22:06
Karioka pisze: 01 gru 2019, 20:29 To może spróbuję, wkleicie jakiegoś linka z tym?

Płynem do naczyń myję od lat i nigdy nie miałam problemów. Zapach wybieram zawsze jak najdelikatniejszy bo i sama nie lubię intensywnych. A później gorącą wodą wypłukuję i przelewam wrzątkiem z czajnika. Z iloscia piany nie mam problemów jakoś, tzn. nie produkuję jej dużo. A później wycieram i sypię świeży żwirek.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... ety/189885
Wrzątkiem??? :strach: Plajstyczaną kuwetę??? :-|
Tak 😁
Tak trochę, nie trzymam wrzątku w tym tylko przelewam. Kuwecie nic się nie dzieje. A jak szybko sama wysycha wtedy 😁

I dzięki za link.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: MoniQ »

Ja robię dokładnie tak samo, kuwecie nic się nie dzieje :)

Tego Savica używaliśmy dość długo, kiedy Mordimuś miał tendencje do przygód "dwójkowych" ;-)), ale teraz już nie jestem w stanie znieść tego zapachu. Na szczęście zmiana karmy sprawiła że nie jest już potrzebny...
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Karioka »

MoniQ pisze: 02 gru 2019, 08:38 Ja robię dokładnie tak samo, kuwecie nic się nie dzieje :)

Tego Savica używaliśmy dość długo, kiedy Mordimuś miał tendencje do przygód "dwójkowych" ;-)), ale teraz już nie jestem w stanie znieść tego zapachu. Na szczęście zmiana karmy sprawiła że nie jest już potrzebny...
Tzn. nie możesz znieść zapachu Savica?
A dlaczego? Trochę mnie to zaniepokoiło. Jaki to zapach? To nie będę chyba próbować.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

On ma bardzo ładny zapach. Może po prostu MoniQ się już znudził, lub źle kojarzy, bo z ekscesami Mordimusia :mrgreen:
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: elwiska3 »

Ja kuwetę myję płynem do naczyn/mydłem w płynie , co tam mam pod ręką. Wyparzam wodą z czajnika i wycieram papierowym ręcznikiem.
To wszystko ... jakoś wydaje mi się kuweta już czysta.
Zablokowany