Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Jaskier »

Da się
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Dorszka »

ludzki77 pisze: 11 sie 2018, 21:27
Dorszka pisze: 11 sie 2018, 12:35 Zdecydowana większość kuwet w przeciętnym domu jest za mała :mrgreen: Koty są dla nas bardzo dobre, i z godnością godzą się na brak komfortu, chociaż niekiedy po nawet długim okresie spokoju następuje bunt, który trudno opiekunowi powiązać z wielkością kuwety, bo przecież "przez tyle czasu było dobrze".

Proszę podać wymiary, albo zdjęcie kota w kuwecie :)
Kota jest dość ciężko namierzyć , bo wchodzi cichaczem, w najbardziej nieoczekiwanych momentach :) Wymiary kuwety to: długość: 40cm szerokość: 28cm a wysokość (od żwirku do dachu) 30cm. A zdjęcie samej kuwety wygląda tak:

Obrazek

To chyba jest jakiś mega klasyk klasyków, kupiony bez specjalnego rozeznania, bo nawet nie mieliśmy pojęcia co kupić na początku. Kocur duży 5,5kg wiek 1 rok jak na ostatnim zdjęciu.
Ta na zdjęciu to za mała kuweta. Dla brytka najlepsze wymiary ma Savic Nestor Jumbo :) Uwielbiam Catit Jumbo zaproponowany wcześniej, to bardzo dobra kuweta, ale trochę krótka. Idealne wymiary ma właśnie Savic Nestor Jumbo, ale Catit Jumbo t też dobry wybór :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: jasminka »

Ja mam 2 takie oprócz catita i jednej troszkę mniejszej

https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... tne/332882
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Dorszka »

Ta długość ma znaczenie, a już szczególnie przy kuwecie krytej. Savic Nestor Jumbo jest o 10 cm dłuższy - to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku kotów, które wchodzą i siusiają, bez odwracania się. Nie chcą (i ja się temu nie dziwię) dotykać nosem przeciwległej ścianki, więc sikają na skraju. Dla tych, które się odwracają, ogromne znaczenie ma dodatkowo szerokość - odpowiednia już w Catit Jumbo, w klasycznym Caticie trochę mało. Tak naprawdę super kuwetą jest kupiona przez mnie kiedyś XXL, ale ona wymaga już naprawdę miejsca; kiedyś zrobiłam porównanie moich kuwet (Catit klasyczny, ten mniejszy, i nieznana mi marka XXL, ta duża ma zdjęte drzwiczki, jak reszta moich krytych kuwet, zdjęcia zrobione były tuż po rozpakowaniu):
kuwety-01.jpg
kuwety-03.jpg
Awatar użytkownika
ludzki77
Posty: 85
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:41
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Warszawa

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: ludzki77 »

Dorszka pisze: 12 sie 2018, 14:25 Ta długość ma znaczenie, a już szczególnie przy kuwecie krytej. Savic Nestor Jumbo jest o 10 cm dłuższy - to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku kotów, które wchodzą i siusiają, bez odwracania się. Nie chcą (i ja się temu nie dziwię) dotykać nosem przeciwległej ścianki, więc sikają na skraju. Dla tych, które się odwracają, ogromne znaczenie ma dodatkowo szerokość - odpowiednia już w Catit Jumbo, w klasycznym Caticie trochę mało. Tak naprawdę super kuwetą jest kupiona przez mnie kiedyś XXL, ale ona wymaga już naprawdę miejsca; kiedyś zrobiłam porównanie moich kuwet (Catit klasyczny, ten mniejszy, i nieznana mi marka XXL, ta duża ma zdjęte drzwiczki, jak reszta moich krytych kuwet, zdjęcia zrobione były tuż po rozpakowaniu):
U nas kuweta stoi w przedpokoju, więc z wymiarami nie ma problemu, bo łazienka nigdy nam jakoś nie pasowała, więc nawet godna rozważenia jest opcja XXL. Jakiej firmy ona była? Generalnie ta kuweta kotu ewidentnie nie służy, właśnie przed chwilą wyszedł z zasikanymi tylnymi łapami, i trzeba go było czyścić. Nie wiem dlaczego i co on tam robił, że to mu tak to wyszło..
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

Ja też nie mam drzwiczek zamontowanych. Z każdej kuwety spokojnie da się je wyciągnąć. Uważam, że to jest zbędny gadżet, albo dla kogoś kto sprząta raz na ruski czas i wtedy zapach by mu się roznosił.
Awatar użytkownika
ludzki77
Posty: 85
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:41
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Warszawa

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: ludzki77 »

A jeszcze takie pytanie czy może ktoś miał z takim wynalazkiem styczność?

https://goo.gl/d75iWj
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Miss_Monroe »

Ta kuweta wewnątrz jest maleńka, w zupełności nie nadaje się dla Brytyjczyka.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

ludzki77 pisze: 12 sie 2018, 18:41 A jeszcze takie pytanie czy może ktoś miał z takim wynalazkiem styczność?

https://goo.gl/d75iWj
Stanowczo za mała.
Awatar użytkownika
ludzki77
Posty: 85
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:41
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Warszawa

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: ludzki77 »

Sonia pisze: 12 sie 2018, 20:07
ludzki77 pisze: 12 sie 2018, 18:41 A jeszcze takie pytanie czy może ktoś miał z takim wynalazkiem styczność?

https://goo.gl/d75iWj
Stanowczo za mała.
Dziękuje, tak mi się wydawało że to jakieś małe to jest. Nie będę kombinował kupię polecaną przez Was i sprawdzoną kuwetę. Albo tą Jumbo albo XXL muszę jeszcze zmierzyć która będzie lepiej pasować.
Zablokowany