rodowód - BRI, SFS... wątpliwości

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

lakshmi pisze:Z resztą, przy kupnie kotka na kolanka, to, czy rodowód jest RX, czy LO - nie robi cienia różnicy. Jeśli zaś chodzi o zakup do hodowli, to może ewentualnie zaproszę cię na priv.
Przy hodowli też nie ma problemu, jeśli kot niesie dobre linie - w końcu dziadkiem Fado jest kocur z rodowodem jak najbardziej RX (PER w którymś pokoleniu), co mi absolutnie nie przeszkadzało :)
Awatar użytkownika
Szopi
Hodowca
Posty: 1322
Rejestracja: 20 lis 2010, 23:34
Hodowla: Mikołówka*Pl
Płeć: Kobieta
Skąd: Kt.

Post autor: Szopi »

Z resztą, przy kupnie kotka na kolanka, to, czy rodowód jest RX, czy LO - nie robi cienia różnicy. Jeśli zaś chodzi o zakup do hodowli, to może ewentualnie zaproszę cię na priv.
Myślę raczej o hodowlano-wystawowym kotku, ale żadne tam hop siup :) pytam poglądowo-oglądowo, tylko po to, by wiedzieć jak się ustosunkować do tego typy sytuacji, gdyby kiedyś mój ewentualny wymarzony kić miał jakiegoś niebrytyjskiego przodka.

jeszcze raz dziękuję za udzielenie odp. :)
Awatar użytkownika
kizior
Hodowca
Posty: 1337
Rejestracja: 09 mar 2009, 08:39
Płeć: k
Skąd: Szczecin

Post autor: kizior »

nasz Dyzio jest po przodkach szkockich. w FPL zarejestrowało go w księgach RX, ale miałam problemy by wpisać go do rejestru kotów w FIFe. wpisano tylko dlatego, że jest kastratem. jasno powiedziano mi w klubie, że FPL nie przyjąłby go, gdyby Dyzio był kocurem hodowlanym. wtedy musiałabym zapisać Dyzia do WCF-u.

ps. Dyzio (Derelik) jest z pierwszego miotu forumowej Lakshmi. :-)
Awatar użytkownika
astra
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:10
Kontakt:

Post autor: astra »

Nie bardzo wiedziałam w jakim wątku to pytania zadać ten chyba będzie optymalny. W rodowodzie kota widniej do 5 pokolenia wstecz. Pytanie jest takie: w jakim najbliższym pokrewieństwie można krzyżować koty? wiadomo, że najlepiej unikać pokrewieństwa ale jeśli już to jak to wygląda. Rodzeństwo między sobą nie ale kuzynostwo??
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

http://www.ruscatclub.pl/klub/pl/artykuly/inbredy.php
Moim zdaniem napisane dosyć przystępnie i jasno.
Zablokowany