Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: woitek i ela »

Karioka pisze: 18 lip 2020, 21:30
Sonia pisze: 18 lip 2020, 20:57 Jak wy dajecie radę żyć przy otwartym balkonie? Nas by komary chyba żywcem zjadły.
U nas też okna otwarte bo balkon osiatkowany wzmocnioną metalem siatką, a komary ?? Kupcie sobie BROS z atomizerem co się wkłada do gniazdka 230 volt i sprawa załatwiona. Nie kupujcie RAIDa bo gów.o daje. U nas do tego BROSa mamy jeszcze włącznik czasowy i się załącza około 18 i działa do 6 rano. żadnych komarów .
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Jaskier »

woitek i ela pisze: 19 lip 2020, 20:06 U nas też okna otwarte bo balkon osiatkowany wzmocnioną metalem siatką, a komary ?? Kupcie sobie BROS z atomizerem co się wkłada do gniazdka 230 volt i sprawa załatwiona. Nie kupujcie RAIDa bo gów.o daje. U nas do tego BROSa mamy jeszcze włącznik czasowy i się załącza około 18 i działa do 6 rano. żadnych komarów .
Nie boicie się że truje, Was albo kitku?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Sonia »

Ja nie bardzo bym chciała wdychać takie powietrze z jakąś chemią. Jakoś nie lubię takich środków. No nic, trzeba będzie poczekać do zimy i jakoś z nimi żyć i plackować co wieczór klapaczką :mrgreen:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Karioka »

Sonia pisze: 20 lip 2020, 08:07 Ja nie bardzo bym chciała wdychać takie powietrze z jakąś chemią. Jakoś nie lubię takich środków. No nic, trzeba będzie poczekać do zimy i jakoś z nimi żyć i plackować co wieczór klapaczką :mrgreen:
A moskitier się nie da u Was założyć?
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Luinloth »

Komary odstrasza kocimiętka. Zasadź pod oknami kocimiętkę = double win. :mrgreen:
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Karioka »

Luinloth pisze: 20 lip 2020, 08:39 Komary odstrasza kocimiętka. Zasadź pod oknami kocimiętkę = double win. :mrgreen:
Nie wiedziałam, a mam na balkonie. To być może dlatego nie widziałam komara.

Tylko coś mi żółknie nie wiem czemu ☹️
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Sonia »

Karioka pisze: 20 lip 2020, 08:36
Sonia pisze: 20 lip 2020, 08:07 Ja nie bardzo bym chciała wdychać takie powietrze z jakąś chemią. Jakoś nie lubię takich środków. No nic, trzeba będzie poczekać do zimy i jakoś z nimi żyć i plackować co wieczór klapaczką :mrgreen:
A moskitier się nie da u Was założyć?
Mam w oknach. Tylko komary mi się wciskają, jak otworzę i to tylko szparę, okno tarasowe, żeby koty mogły wchodzić i wychodzić. Jak przymknę, to Tami się stresuje i musi koniecznie wtedy do środka wejść, jak jest 20 cm szpara, to jest zadowolony i już wcale nie ma potrzeby wchodzić do środka :devil:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Sonia »

Luinloth pisze: 20 lip 2020, 08:39 Komary odstrasza kocimiętka. Zasadź pod oknami kocimiętkę = double win. :mrgreen:
Obawiam się, że razem z kocimiętką miałabym na tarasie Rozalię i Emmeta :lol: To takie dwa czarne kotki, które i tak co chwilę nas odwiedzają. Niestety Tobi ich nie toleruje i pilnuje swoich włości jak pies stróżujący :oops:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

Taki temat siatka na balkon - Warszawa. Dla koleżanki pytam, bo na razie kotkę na smyczy prowadza :)
Napiszcie jakie macie sprawdzone firmy.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Dynastia »

Maxi Zoo lub Zoo Plus - trzeba na bieżąco sprawdzić ofertę - mają w różnych cenach i rozmiarach. Ważne by były spełnione 2 warunki: 1. Siatka z plecionki z udziałem drutu i - przy montażu - zamiast dołączonego sznurka bezpieczniej jest użyć stalowej linki (sklepy budowlane).
Zablokowany