Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Dorszka »

MoniQ pisze: 28 mar 2020, 17:19 Ha ha, no tu mnie masz... Na tym tarasie drapak by zniszczał w pół roku...tam nie ma żadnego daszku sensownego, więc deszcz i wiatr by zrobiły swoje... łobuzeria musi sobie radzić skacząc po stole :)

Co do samego tarasu to zawsze sie śmieję że jest większy od mojego pierwszego mieszkania... Serio :-D
Taras jest przepiękny, i koty oprócz stołu na pewno lubią się zaczajać pomiędzy kwiatami :) Podaj, proszę, namiar na wykonawcę, często jestem w domach z takimi własnie odkrytymi tarasami/balkonami, zbieram zdjęcia i pokazuję różne rozwiązania, ale najtrudniejsze pytania są zawsze te o wykonawcę :(
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

Dorszka pisze: 29 mar 2020, 13:06 Podaj, proszę, namiar na wykonawcę, często jestem w domach z takimi własnie odkrytymi tarasami/balkonami, zbieram zdjęcia i pokazuję różne rozwiązania, ale najtrudniejsze pytania są zawsze te o wykonawcę :(
Z przyjemnością polecam pana Pawła i firmę Lilu http://lilu.wroclaw.pl/

Te zabezpieczenia są niesamowicie solidnie wykonane, nasz taras jest co i rusz targany wiatrami, konstrukcja przeżyła kilka huraganów czy orkanów, czy cokolwiek to u nas było ostatnimi czasy.... Jest dość długa gwarancja, i do tego w cenie jeden bezpłatny demontaż i ponowny montaż, jakby była taka potrzeba...
Nasze zadanie polega na sprawdzeniu i wymianie trytek raz na jakiś czas.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Dorszka »

Dziękuję! :roza: :serce:
Tulipania
Agilisowy Rezydent
Posty: 186
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:16
Płeć: Kobieta
Skąd: Pruszków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Tulipania »

MoniQ pisze: 28 mar 2020, 15:27 Trochę posprzątałam taras to mogę pokazać siatkę ;)
Dla Tulipani :)
MoniQ, dopiero zauważyłam:)Dziekuje :)Piękny taras....ogromny:):)
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Karioka »

Czy Wasze Koty mogą wychodzić na balkon w nocy?

Tak z ciekawości pytam. Ja zostawiam otwarty balkon w nocy. Nie wiem co prawda czy tam przesiadują nocną porą.
Mam siatkę metalową to myślę, że nie robię źle.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

Tak, u nas balkony są otwarte w lecie i życie nocne się toczy cały czas :) Ma to swoje plusy, w postaci takiej że Mordimuś nie drze ryja przy łóżku, natomiast drze się na balkonie... Czekam na interwencję sąsiadów :-D
Ale tak serio, to widzę że im to służy, biegają,, polują i są w swoim żywiole :)
Tyle że potem więcej śpią w ciągu dnia.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Sonia »

Jak wy dajecie radę żyć przy otwartym balkonie? Nas by komary chyba żywcem zjadły. W oknach mam siatki, okno na taras otwieram tak na 20 cm zeby miśki przeszły, światła nie świecimy wtedy a i tak wczoraj przed spaniem wytluklismy 7 komarów. W tym roku masakra jest, wieczorem nie ma szans posiedzieć na dworze.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Karioka »

Sonia pisze: 18 lip 2020, 20:57 Jak wy dajecie radę żyć przy otwartym balkonie? Nas by komary chyba żywcem zjadły. W oknach mam siatki, okno na taras otwieram tak na 20 cm zeby miśki przeszły, światła nie świecimy wtedy a i tak wczoraj przed spaniem wytluklismy 7 komarów. W tym roku masakra jest, wieczorem nie ma szans posiedzieć na dworze.
Moskitierę sobie załóż 😁
Taką co po środku ma magnesy. Koszt około 40 zł, a jaka wygoda. Można przyczepić na pinezki albo na taśmę samoprzylepną z rzepem. Bo drzwi z siatki, takie profesjonalne, raczej przy kotach korzystających z balkonu nie mają racji bytu.
Ja na dole zdejmuję jedną parę magnesów żeby dziewczyny mogły swobodnie przechodzić. I mam balkon otwarty non stop praktycznie. Czasem jakaś ćma czy mucha wpadnie do domu, ale to już raczej za sprawą kota.

Inna sprawa że (tfu, tfu) jakoś komara nie widziałam jeszcze w tym roku 😁

O coś w tym guście:
Obrazek
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

U nas nie ma dramatu, są komary ale pewnie mniej niż jakbyśmy mieszkali w domu, przy lesie... Mieszkamy na 6 piętrze więc nie chce im się tak wysoko latać :-D
Ugptowalabym się przy zamkniętych oknach...
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Luinloth »

U nas są pojedyncze. Ale jak poszłam raz na stację, a ona jest przy lesie, to mnie przez 2 minuty czekania pożarły. Jak biegam po lesie to też trochę żrą, ale mniej, bo biegam :lol: Nie wiem, czy u nas nie ma, bo są w tym roku bardziej leniwe, czy po prostu Merlin poluje na wszystkie :mrgreen:
Co do tematu: w nocy nie ma os, pszczółek i innych owadów żądlących, więc spokojnie zostawiamy otwarty.
Zablokowany