Forrest & Bohun - brysiowe kociaki

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Betuś »

Dziś rano oczko bylo nieładne. Podalam gentamecyne. Po pracy kupie immunodol, jest u weta za 30 zł. Mam nadzieje ze bedzie poprawa i po tygodniu bedzie wszystko dobrze.
Dziekuje za wasze porady. Mysle, ze gdyby nie Wasze słowa otuchy i dzielenie sie doświadczeniami to latalabym z kotkiem po wetach i panikowałbym. :kiss:
Narazie kotek jest w domku i swietnie sie bawi a do weta biegam sama :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Dorszka »

Powtórzę jeszcze raz za Mago, oczu NIE PRZEMYWAMY, nie moczymy, ani solą, ani borasolem. Borasol doskonale się przyda do oczyszczenia futerka w kącikach, ale nie przemywamy całego oka, jedynie osuszamy kąciki. Przemywanie rozpulchnia spojówki oka, i czyni je podatne na infekcje. Osuszanie jest kluczowe. Po jedzeniu, za każdym razem, gdy zbiorą się łezki, osuszamy kącik oka, nic poza tym.

Oczywiście w przypadku pogorszenia często trzeba powrócić do przemywania całego oczka, a to po to, żeby usunąć resztki ropy z całej powierzchni spojówek, a nie tylko z kącika. Po zakropieniu możemy przetrzeć całe oczko wacikiem nasączonym właśnie gentamycyną, ale to dopiero w przypadku, gdy takie krople zaordynuje nam lekarz.

Oprócz Immunodolu koniecznie lizyna.
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Betuś »

U nas troche sie dzieje :-) Forrest póki co wielbi meza, pozniej dzieci, a ja... "przynieś, wynieś, pozamiataj". Teraz to juz jestem służąca na pełen etat :mimbla:
Forrest na oczka dostaje gentamecyne, immunodol i L-lizyne - za te leki to mnie znienawidzi. I jeszcze do tego namawiam go do chrupek, ktorych nie cierpi. No tak, okropna jestem. Tak czy inaczej Kicius czuje sie dobrze, uwielbia sie bawić i spac w rożnych śmiesznych pozach i miejscach. I wszyscy bardzo mocno go kochamy <zakochana>
Awatar użytkownika
wb_płock
Posty: 653
Rejestracja: 19 kwie 2011, 16:09

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: wb_płock »

<ok> <ok> <ok> za oczka Foreścika
Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2013, 22:09
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Hebe »

Betuś pisze:U nas troche sie dzieje :-) Forrest póki co wielbi meza, pozniej dzieci, a ja... "przynieś, wynieś, pozamiataj". Teraz to juz jestem służąca na pełen etat :mimbla:
Forrest na oczka dostaje gentamecyne, immunodol i L-lizyne - za te leki to mnie znienawidzi. I jeszcze do tego namawiam go do chrupek, ktorych nie cierpi. No tak, okropna jestem. Tak czy inaczej Kicius czuje sie dobrze, uwielbia sie bawić i spac w rożnych śmiesznych pozach i miejscach. I wszyscy bardzo mocno go kochamy <zakochana>

L-lizyne u weta kupowałaś ?
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Betuś »

Hebe pisze:
Betuś pisze:U nas troche sie dzieje :-) Forrest póki co wielbi meza, pozniej dzieci, a ja... "przynieś, wynieś, pozamiataj". Teraz to juz jestem służąca na pełen etat :mimbla:
Forrest na oczka dostaje gentamecyne, immunodol i L-lizyne - za te leki to mnie znienawidzi. I jeszcze do tego namawiam go do chrupek, ktorych nie cierpi. No tak, okropna jestem. Tak czy inaczej Kicius czuje sie dobrze, uwielbia sie bawić i spac w rożnych śmiesznych pozach i miejscach. I wszyscy bardzo mocno go kochamy <zakochana>

L-lizyne u weta kupowałaś ?
Tak.
Awatar użytkownika
Izabela AD
Posty: 695
Rejestracja: 14 mar 2012, 08:37
Płeć: kobieta
Skąd: łódź

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Izabela AD »

Serduszko dla Was... <serce>
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Betuś »

<serce> <serce> Duuużo czułości dla wszystkich dziewczynek <serce> <serce>
[url=http://www.fotosik.plotosik.pl"%20target="_blank"%20style="text-decoration:%20underline;">http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: Danusia »

<serce> <serce> <serce> <serce> <serce> <serce> <serce> :kotek: <zakochana>
Awatar użytkownika
wb_płock
Posty: 653
Rejestracja: 19 kwie 2011, 16:09

Re: FORREST - sreberko z Łodzi

Post autor: wb_płock »

ale fajnie... głaski dla Forresta :kotek:
Zablokowany