Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

a jaki silikonowy zwirek kupujecie (mój mąż ostatnio strasznie marudzi, że CBE strasznie się nosi i zaczyna go to w...) :-x
Agathea
Posty: 441
Rejestracja: 13 sie 2009, 15:05

Post autor: Agathea »

Hiltona w żółtych torebkach
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

manita pisze:a jaki silikonowy zwirek kupujecie (mój mąż ostatnio strasznie marudzi, że CBE strasznie się nosi i zaczyna go to w...) :-x
Kup Golda :-) .

Jak ostatnio byłam u babci z Haritą i zapomniałam zamówić żwirku kupiłam Eco Plus. Babcia bardzo delikatnie poprosiła mnie już po jednym dniu, żeby ten drugi zamawiać, bo Eco Plus jest okropny :-) . Nawet zaoferowała, że się dorzuci <lol> .
Marzena
Posty: 145
Rejestracja: 07 wrz 2010, 17:51

Post autor: Marzena »

jasminka pisze:Ok silikon i co potem z kupką gdzie dajecie ten urobek :-? ja mam 1 kuwetę na 3 koty odkrytą z żwirkiem który wrzucam do wc,nosi się to prawda ale jest wygodny w użyciu i wydajny,silikon wymieniamy cały po jakim czasie na 3 koty ?
Kupkę można wyrzucać do toalety. Jak myję kuwetę to też spłukuję resztę grysu. Ładnie spływa. Przy dwóch kotach i jednej kuwecie wymieniam raz w tygodniu. Sypię tak na 6-7 cm.
Kupuję opakowanie 15 kg. Wystarcza prawie na dwa mc.
Kiedyś przy jednym dorosłym kocie kupowałam pojedyncze opakowania 3.8 l. Wystarczało na ponad dwa tygodnie. Miesiąc nigdy.
Słyszałam,że silikonowy robi jeden producent na potrzeby różnych marek. Jakość taka sama, tylko cena różna.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

kupuje silikon opakowanie 3.7, wsypuje cały na raz do kuwety
wystarcza mi na 2 tygodnie dla dwóch kotek
codziennie rano wyciagam urobek nocny gruby i spłukuję w toalecie
co dwa tyg. wywalam wszystko do smietnika, kuwete myje i odkażam
Awatar użytkownika
agataz
Posty: 128
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:32

Post autor: agataz »

To by się zgadzało, ja wymieniam raz na miesiąc przy jednym kocie. W przypadku żwirku silikonowego (tak naprawdę to krzemionka) dobrze mu robi przemieszanie od czasu do czasu.
Tutaj dość ciekawe porównanie takich żwirków:

http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=69
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

TEST ŻWIRKÓW ZBRYLAJĄCYCH
może komuś się przyda, są zdjęcia, opis zbrylania, bardzo fajny test,
ja wiem na razie, że muszę zmienic łopatkę KONIECZNIE

Po chwili używania wiem, że żwirek nareszcie nie wynosi się na futerku, przy dwóch włochaczach możecie sobie wyobrazic ile tego było :pity:
Mała Lulu ma na razie futro "watowe", więc wynosiła normalnie na plecach nawet <lol>
Zdam relację po dłuższym użytkowaniu i jak znajdę łopatkę w jakimś kakadu...

p.s zdjęcia ewentualnie jutro, bo rozładowałam baterię
Awatar użytkownika
Yola
Posty: 480
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:32
Kontakt:

Post autor: Yola »

Wiem, co masz na mysli mowiac o wynoszeniu zwirku na futerku :-/ Gdyby nie ten <cenzura> CBE+, nie musialabym tak czesto biegac z odkurzaczem. Zwirek mam nawet na lozku.
Sam zwirek jest super wygodny i wydajny i w ogole, ale to, ze tak sie nosi...
Czy kot moze nie akceptowac zmiany z CBE+ na CBNG? W przyszlym tygodniu mam skladac zamowienie i jedyne, czego sie boje, to to, ze go Jasnie Pani nie zaakceptuje.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

U mnie bez problemu, choc do pierwszej wymiany wsypałam ze starej kuwety (oczyszczony)
CBE+, żeby zapach został. Nie było problemu. Yolu, przy włochaczu widac różnicę :-)
Awatar użytkownika
Yola
Posty: 480
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:32
Kontakt:

Post autor: Yola »

Moja poprzednia kicia uzywala betonitowego, kiedys kupilam inny, ten lekki, bialy, niezbrylajacy (bo nie chcialam dzwigac betonitu przez 2km) i go oprotestowala, wiec jednak musialam dreptac do sklepu i z powrotem, zeby kupic ten, co zawsze. Dlatego wlasnie boje sie zmian zwirku, bo mnie po takich zmianach wszystko boli <mrgreen>
CBE+ kupuje, bo takiego zwirku uzywano w hodowli, wiec nie chcialam eksperymentowac.
Zamowie CBNG, musze tylko wybrac taki dzien zamowienia, zebym miala pewnosc, ze nastepnego dnia ktos bedzie w domu (z Zooplusa paczki dochodza w dzien po zamowieniu, o ile zamowie przed poludniem).
Czy CBNG jest tylko w tych 10-litrowych paczkach? CBE+ kupuje w 20-litrowych.
Zablokowany