Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Post autor: madziulam2 »

madziulam2 pisze:i jeszcze ten - taka obniżka <shock>
taka ma dziewczyna właścicielka 6 kg Brytyjki - twierdzi że na krótkie dystanse jest dobra - a Ja jeżdżę z chłopakami tylko do weta... zastanawiam się
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

madziulam2 pisze:
madziulam2 pisze:i jeszcze ten - taka obniżka <shock>
taka ma dziewczyna właścicielka 6 kg Brytyjki - twierdzi że na krótkie dystanse jest dobra - a Ja jeżdżę z chłopakami tylko do weta... zastanawiam się
Magda jak tylko do weta, to mogłaby być taka torba, bo wiadomo, że jak kocio jedzie do weta to robi się najmniejszy jak tylko potrafi. No chyba, że masz tego weta bardzo daleko i trzeba jechać do niego pół dnia.
Awatar użytkownika
Yolanta
Hodowca
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2010, 21:10
Hodowla: Z Poddasza
Kontakt:

Post autor: Yolanta »

Wbrew pozorom ten transporter nie jest wcale taki mały, biorąc pod uwagę, że kot zwija się w nim w kłębek. Jego podstawową wadą jest "wywrotność" w trakcie niesienia - kot ni z tego ni z owego jest na dole (do góry nogami <lol> ), bo cała torba się przekręca, jak się tego nie trzyma.
A obniżka to raczej chwyt marketingowy - ja w tej cenie kupiłam już kilka miesięcy temu. Zooplus ma taki zwyczaj. Na krótko daje cenę wyższą (wtedy nikt nie kupuje :-P ), po czym robi "promocję" <diabeł>
Sama się na to nabrałam ;-))
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 723
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:59

Post autor: Małgorzata »

No jeżeli przyjmiemy, że kot się zwija w kłębek, to może być ok. Bono się nie zwija, a raczej rozkłada na całą szerokość, a już najchętniej siedzi zamiast leżeć. Dlatego pomiaukiwał mi w torbie transportowej, bo mu niewygodnie było.
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

Sonia pisze:
madziulam2 pisze:
madziulam2 pisze:i jeszcze ten - taka obniżka <shock>
taka ma dziewczyna właścicielka 6 kg Brytyjki - twierdzi że na krótkie dystanse jest dobra - a Ja jeżdżę z chłopakami tylko do weta... zastanawiam się
Magda jak tylko do weta, to mogłaby być taka torba, bo wiadomo, że jak kocio jedzie do weta to robi się najmniejszy jak tylko potrafi. No chyba, że masz tego weta bardzo daleko i trzeba jechać do niego pół dnia.
ja mam tą torbę :)
Jest świetna dla kociaka.
Woziłam malucha na wystawy i kcicia miała wygodny transporterek i domek w jednym.
Torba mieści się w klatce, można górę całkowicie odpiąć i zostaje okrągłe spanko, można zostawić z górą i kotka ma przytulne gniazdko.

rzeczywiście torba niesiona na ramieniu potrafi się przekręcić do góry dnem, więc trzeba stale podtrzymywać.
Jednak dla małego kota to jest bardzo komfortowe posłanko.
Plusem jest tez wyjmowana wkładka. Gdy było upalnie przekręciłam ją na drugą stronę - po jednej jest runo, po drugiej tkanina jak satyna.

Kolejnym plusem dla mnie tej torby jest jej wykorzystanie do przewozu kocich noworodków.
Gdy kotka w czasie porodu wymagała pomocy i pojechałam z nią do lecznicy to kcicia rodziła w jednym transporterku, a maluchy wygrzewały się spokojnie w tej torbie.
Rwónie wygodnie było je w tej torbie przewieźć - zakryte z wierzchu tetrowa pieluszką, bezpieczne, opatulone i z łatwym dostępem i podglądem.

Zdecydowanie jednak nie jest to torba na dużego dorosłego BRI.

Kupiłam, bo przy tylu kotach, miotach, kociakach itd u mnie znajdzie zastosowanie.
Gdybym miała jednak wybrac ją jako jedyną torbę to odpuściłabym.

P.S. Niedawno była w zooplusie w promocji Sturdi L i oczywiście też się skusiłam <tańczy>

Edit:

jeszcze jedno - ta torba ma z góry zapinana na suwak część, która 4 miesięczny kociak bez trudu potrafi rozpiąć - ja zapięłam ją na stałe zapinką zaciskową.
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

Ja jestem maniaczką transporterów i chyba nie powinnam się przyznawać ile i jakie mam ( ale na bank więcej niż kotów w hodowli )
Kiedyś wystawiałam miot i miot mój jak to dzieci pojechał na wystawę tak:

Obrazek

na wystawie to nawet nieźle było, gorzej jak mnie sąsiad zobaczył i przeżył szok .
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Olga a masz moze fotke tego plecaka, ktory ma chyba kieszen pod spodem?
czegos takiego szukam juz jakis czas
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

kinus pisze:Olga a masz moze fotke tego plecaka, ktory ma chyba kieszen pod spodem?
czegos takiego szukam juz jakis czas
tamten plecak odkupiła ode mnie Pola,
ja mam taki na kółkach, przywieziony z Ostrawy - bardzo wygodny dla człowieka, dla kota na krótkie przejażdzki.
Chyba zrobię listę mojego sprzętu i wstawię.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

zrob :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 723
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:59

Post autor: Małgorzata »

Ja też chętnie zerknę na tę listę ;-))
Zablokowany