Wszystko o zabawkach dla kotów!

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

Agnieszka7714 pisze:JAle ostatnio wymyślił sobie nową zabawę. Mamy w salonie ogromne fotele i gapcio rozpędza się spod balkonu, odbija o oparcie i tak "przelatuje na małysza" prawie cały przedpokuj i ląduje u nas w sypialni <lol> . Tylko mu narty doprawić i medal gwarantowany.
UMARŁAM :haha: <lol> <lol> <lol>
Awatar użytkownika
Enigma87
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:30

Post autor: Enigma87 »

U nas hitem jest kartka papieru zwinięta w piłeczkę- to tak do pobiegania, a do wyżywania się- kapieć narzeczonego. Boni biega po pokoju jak opętany aby ostatecznie rzucić się na kacepć z pazurami i zębami :-D
Od wczoraj mamy tor zabawowy. Kot zajmuje się nim, ale nie trwa to zbyt długo...
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Piszcząco-ćwierkająca myszka leży u mnie odłogiem :(
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Narin pisze:Piszcząco-ćwierkająca myszka leży u mnie odłogiem :(
U mnie też.
Ale za to ta myszka bardzo się spodobała. Chyba jest nasączone kocimiętką, bo oba moje koty to tak intensywnie wpychały w nią nos i lizały, aż była cała mokra, potem ją mordowały i ocierały głowę o nią.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

A my już przetestowaliśmy zielony tunel z zooplusa. Kociaki bardzo chętnie się nim bawią. Tunel fajnie szeleści, a konstrukcja (może dlatego, że jeszcze nowa) jest stabilna.

Największą furorę robi jednak u nas (a także u dwojga moich znajomych, którzy mają brytki) ta wędka.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... ota/133680

Koty niesamowicie polują na te pióra, ganiają jak szalone. I w ogóle nie są tą zabawą znudzone.
Awatar użytkownika
Dracanka
Posty: 2057
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:20

Post autor: Dracanka »

AgnieszkaP pisze:
Największą furorę robi jednak u nas (a także u dwojga moich znajomych, którzy mają brytki) ta wędka.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... ota/133680

Koty niesamowicie polują na te pióra, ganiają jak szalone. I w ogóle nie są tą zabawą znudzone.
Już ją kiedyś polecałam, potwierdzam, jest to wędka najlepsza na świecie,
nawet leniwego Dantucha, do którego zabawka musi sama przyjśc, ryszyła!
Jest świetna, choc piórka przeżyły jakieś dwa tygodnie, warte zachodu :ok:
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Post autor: madziulam2 »

Dracanka pisze:
AgnieszkaP pisze:
Największą furorę robi jednak u nas (a także u dwojga moich znajomych, którzy mają brytki) ta wędka.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... ota/133680

Koty niesamowicie polują na te pióra, ganiają jak szalone. I w ogóle nie są tą zabawą znudzone.
Już ją kiedyś polecałam, potwierdzam, jest to wędka najlepsza na świecie,
nawet leniwego Dantucha, do którego zabawka musi sama przyjśc, ryszyła!
Jest świetna, choc piórka przeżyły jakieś dwa tygodnie, warte zachodu :ok:
potwierdzam!!! Gabryś przy tej wędce zmienił się w rasowego łowcę, tyle że u Nas piórka przetrwały 2 dni - wędka nadal w domu jest albowiem kociaki bawią się nią pomimo braku piórek <lol> <lol>

a dziś dostaliśmy zielony tunel z zooplusa - i też jest zabawa

Maga z Krabriki poleciła mi jeszcze tę wędkę http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... kota/59629 (My mamy z różowym puszkiem) i też jest świetna :)
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Piórka super zabawa. Frodo bardzo dba o zabawki. Takimi piórkami potrafił bawić się i bawić miesiącami. A jak dotarł do nas Vincent, to wykończył piórka w 2 godziny. Wyglądał jakby rozszarpał wielkanocnego kurczaczka. Dobrze, że są tanie. <lol>
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 723
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:59

Post autor: Małgorzata »

Zauważyłam, że Bono im starszy, ma coraz większe wymagania co do zabawek. Kiedyś wszystko go interesowało, a teraz to ja sobie mogę machać wędką, a ten nawet nie drgnie.

Oczywiście - co pewnie nikogo nie zaskoczy - w przypadku Bono kupione zabawki nie sprawdzają się tak jak te przypadkowe czy też własnoręcznie zrobione.

Furorę robią u nas kołki rozporowe (zarówno drewniane, jak i plastikowe) - Bono potrafi toczyć taki kołek bardzo długo, wykonując przy tym przekomiczne skoki. Poza tym aportuje zarówno taki kołek, jak i piankową piłeczkę :)

Wrzucenie do buta nakrętki od butelki po wodzie mineralnej też budzi ogromne zainteresowanie futrzaka, który próbuje tego kapsla wyciągnąć (ale but musi być kryty i głęboki, najlepiej na obcasie, żeby kocio się trochę wysilił).

Sporą atrakcją są wlatujące do mieszkania muchy lub inne owady - zaczyna się szaleństwo wtedy <lol>

Jednak najlepszą zabawą jest gonitwa po całym mieszkaniu połączona z zabawą w chowanego, w której muszę brać udział, ponieważ jeszcze nie mam drugiego kota, który by mnie zastąpił. Wygląda to tak, że ja gonię kota, on ucieka do jakiejś kryjówki, ja udaję, że go szukam, ten wyskakuje i zaczyna gonić mnie, a potem znowu ja jego i tak w kółko - jakby ktoś to zobaczył, to dopiero by miał ubaw <mrgreen> Ale czego się nie robi dla ukochanego zwierzaka, żeby był szczęśliwy :-?
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

u nas hitem dla naszej największej kluski jest hamak. Gdy tylko widzi rozłozony koc to od razu układa na nim swoje 6,5 kg i czeka, aż będziemy go huśtać. Ewentualnie może być również na tym kocu ciągniety po domu. Król w lektyce <lol>
Zablokowany